Jump to content
FAS Goran
obelix

Auto Gas, Plin, Tng - prednosti/mane

Recommended Posts

ja kapiram da sve sto se desi lose na kolima mora da postoji razlog za to,pa mislim da ako je motor ispravan i ako se taj plin odradi kako treba uz redovno odrzavanje ne bi trebalo da bude problema...valjda je tako :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da ne trpam temu :thumbup: samo cu dati glas za GAS ! Dugogodisnje iskustvo... Samo isproveravati kompresije cilindara ako postoji sumnja, mada mi je i na starijim omatorelim modelima motor bolje radio na GAS nego... Ne casi casa! :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

treci auto na gas i puno predjenih km (25-30 k godisnje). samo Gas Gas Gas Gas

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel zna neko kako se pokazao Lovato sekvent? Interesuje me za Punta 1.2 8v.

Majstor mi traži 400e za ugradnju (Lovato raspršivač i Lovato kompjuter) i dve godine garancije. Jel imao neko iskustva sa tom kombinacijom?

Pozz... :welcome:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Naravno. Stag je poljska a Lovato radi italijanski AEB koji pokriva 80% italijanskih uredjaja. I jos jedna bitna stvar. Nije sve u elektronici, ima nesto i u sofveru..

Edited by Martini

Share this post


Link to post
Share on other sites

^^ Jel mozes molim te nesto vise da napises konkretno u vezi Lovato seta? Cisto da znam na sta da obratim paznju kad odem na ugradnju ovih dana. Oko sekventa bas nista ne znam sto se tice kompjutera, softvera, podesavanja, itd... :book:

Hvala, pozdrav :unworthy:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Konacno sam se nakanio da ugradim plin u auto,ali,odma problem.Auto sam ostavio u servis vece pre ugradnje,da bi ljudi odma ujutru krenuli da ugradjuju,i da ja ne bi morao da ustajem :D kazu do 6 uvece gotovo.Decko iz servisa me je zvao u pola 9 i rekao da su mi dizne jako prljave (znam) i da nece moci da usteluje plin sa ovim diznama i da preporucuje ciscenje koje kosta 2500din,reko cisti. 8 sati uvece niko me ziv ne zove u vezi kola a dogovor je do 6 da bude gotovo,zovem ja kaze cekali da stignu dizne sa ciscenja bice gotovo do 9. 9 i dvadeset niko ziv opet ne zove,ja zapucam pravo u servis,-kako upale auto on se odma ugasi! Sta se desavalo u medjuvremenu:

- normalno upalili auto ujutru uterali u servis!

- ugradili plin!

- odvezli auto na pumpu da sipaju plin da probaju!

- dosli sa pumpe uterali auto u servis,prikacili na komp,da kalabriraju (ili tako nesto) auto se ugasio,nakon toga auto upali normalno i odma se ugasi.

danas treba drug da im donese dzek od kompa da prikace pa da vide sta se desava.

NARAVUCENIJE:eto zasto sam 8 godina izbegavao da ugradim to S.... u auto :sick:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bas bezveze, ali nije to do plina - to je do majstora...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Idemo dalje,uzeo sam auto,ali trza na plinu kao kad kablovi probiju ili svecice i oseca se plin unutra,narocito kad ga malo nagarim,idem u ponedeljak ponovo :wallbash: inace je bio crko neki slagacu rp senzor ili tako nesto,kaze lik po pola cemo,reko vazi,naravno nije dobio pola!

cuo sam da moze da trza zbog kablova,ja kablove nisam menjao 3-4 godine,imam magneti mareli,inace normalno radi na benzinu.Ali znam lika koji je tad vozio omegu,sve na benzin ok a na plin nece,i rekli mu u servisu da zameni kablove iako radi ok na benzinu,i stvarno auto proradio...videcu vec sta ce biti u ponedeljak,ako ima neko neku pametu ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam pre dva dana ugradio gas, tomaseto - stag, za sada sve ok. Dizne su veoma tihe, skoro da se i ne cuju. Ugradnja 400e, garancija 5 god.

Share this post


Link to post
Share on other sites

isti uredjaj i kod mene,normalno pali,veoma tih,sve kao i na benzinu,samo sto trza...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako ben. dizne cure moze da se tako ponasa, recimo. Probati sa iskljucenom pumpom. Ima dosta resenja na slicnim temama. Naravno , struja uopste mora biti odlicna. Svecice takodje!

Share this post


Link to post
Share on other sites

svecice menjane pre 2 meseca,dizne su mi cistili oni taj dan,valjda bi retardi primetili da nesto nije kako treba,ne znam mogu samo da nagadjam sad.Ako ne namestim auto u skorije vreme ima da leti plin samo tako iz kola

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zbog gore navedenih razloga sam i kupio Bravo 1.9JTD. Da ne ureknem, nikada nije štucnuo i progutao knedlu. Da ne pominjem da ide bolje od Brava 1.6 16v, a još sada kada je čipovan, ma idi. Potrošnja: 7-8l ED po Beogradu, sa težom nogom na gasu. Bravo 1.6 16v troši 12l plina + benzin, i ide lošije, pa problemi razni, pa seks oko rezervnog točka, i naravno treba ugraditi plin .

Moj ćale ima Toyotu Carinu E, vozi je na plin, 1.6 motor, ide loše na plin, guta knedle, ma užas.

Edited by marko.jovanovic

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja sam kupio ovaj auto pre 8 godina kad je benzin bio 60 dinara

Share this post


Link to post
Share on other sites

@koskabgd

U koji servis si isao posto vidim da si sa vidikovca?

Ja sam sa plinom imao par sitnijih problema za 45000km a ustedeo sam skoro 2/3 auta :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...