Jump to content
FAS Goran

Recommended Posts

Da bi uopšte mogao da registruješ auto ovde u Srbiji, jedan od neophodnih papira ti je odjava. U nekim zemljama je to poseban papir (Italija), u nekim se odjavni pečat lupa na saobraćajnu dozvolu. Odjavu radi prodavac/vlasnik auta u matičnoj zemlji.

A da bi uopšte mogao da dobiješ exportnu (izvoznu) cenu, neophodno je da vlasnik auta bude pravno lice, recimo neka auto kuća i sl.

Share this post


Link to post
Share on other sites

sve je to fino... nego, reci ti meni gde i kada bih ja dobio pare od pdv-a? da li mi onda firma (auto kuca) smanji fakturu na licu mesta pa se posle refundira sa drzavom ili ja moram da se vratim u recimo SLO po te pare (isto od drzave)?

 

p.s. Mislim da ovo nije neki veliki off.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa napisao je čovek već... 

 

Ako je auto u vlasništvu pravnog lica i ako ide za izvoz (export), onda ti skidaju PDV, auto se odjavljuje i plaćaš auto u startu bez PDV-a.

Nema nikakvog naknadnog ponovnog skidanja istog.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nikad nisam gledao njihova kola uzivo, cene si im prihvatljive, za nase oci i nas dzep, ali ako oni u tu cenu uracunavaju i veliki servis tu nesto ne stima ... ili oni rade dzabe ili automobile uzimaju za smesne pare, ako ces vec da zoves pitaj da li servis rade po kupovini ili je vec radjen servis

 

u oci mi je upalo i ovo sto mazu automobile necim pa sijaju volani i table ko ludi ... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pre neki dan zamolio me prijatelj da proverimo pezoa 407 koji je njegov drugar hteo da kupi. Kolega mi je radio u Veranu nekada i prosledimo mi tamo br sasije.

 

Danas mi kolega salje podatke, auto kupljen u Italiji u oktobru 2008. a jedini podatak koji je postojao u bazi je da je u maju 2011. bio u servisu i da je tada presao 215.000 km.

Ja pozovem prijatelja da mu prenesem a on mi kaze da je drugar vec kupio auto i da je predao za registraciju, nisu sacekali info. Na satu je stajalo 140.000 km.

407 2.0 HDI sa automatskim menjacem.

 

Ovaj plac je u pitanju 

cxca97005.jpg

http://www.polovniautomobili.com/mp-auto

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na brzinu ga kupio natenane ce da se kaje :thumbdown:

 

Bas sam gledao na tom placu Cromu, belu, kojoj je tepih kod suvozaca skroz iscepan , samo sto patos nije probijen a 157000 km (pravih)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima li neko iskustva sa ovim auto placem S-AUTO ,uz dosta kola nude i veliki servis besplatno

Bezi od njih sto dalje. Prodaju sve same nevidjene krseve. Ja kad sam u februaru kupovao Lybru bio sam i kod njih,znaci od ~30 automobila koliko su otprilike imali,nijedan nije valjao ni upola tih para za koje se prodaju. Negde sam cuo i pricu da oni kao uglavnom prodaju automobile koji su za doradu,koji imaju dosta ulaganja,zato su im tako niske cene,i zato poklanjaju veliki servis,da bi privukli ljude jer vise niko nece kod njih da ide. A i ovo sto Beli kaze da im volani i table sijaju,to je samo sminka,da zasija na slici da se prikriju nedostatci izguljenih volana,izgrebanih tabli itd...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam svoj auto uzeo u Zrenjaninu na auto placu Lovre, nit' sam znao coveka nit' sam do tad bio u Zrenjaninu, jednostavno seo u bus sa caletom otis'o i uzeo auto koji sam prethodno video na oglasu. :) Vlasnik auto placa nekih 35 godina veoma prijatan i normalan, sve sto je od papira imao za auto mi je dao, platio je tehnicki pregled ja probne tablice, isplatili auto i to je bilo to, seli u auto i otisli za Bg da ga registrujemo. Cena mu je bila 2.150 na oglasu, pozvali i rekao moze za 2.100 sa alu felnama a za 2.050 da stavi celicne. Naravno da nisam hteo da se felne skidaju i pristali na 2.100. Inace covek se pretezno bavi uvozom polovnjaka iz Nemacke sto je bio slucaj sa mojim Puntom. Dobio sam fotokopije vozacke, licne karte, master kartice i ostalih nekih papirica prethodnog vlasnika auta. Auto je u trenutku preuzimanja imao 124.700, carinjen je na 124.630, takav sam papir dobio sa carinske deklaracije. Da li je kilometraza vracana ne znam ali auto mi deluje dosta utegnuto i sedista su jos uvek dobra, cak se i vozacevo ne razlikuje od ostalih.

http://www.polovniautomobili.com/lovre-automobili

 

Takodje mogu da pohvalim auto plac Nesa u Paracinu koji je veoma korektan i uvozi vecim delom Fiat vozila iz Italije. Nekoliko zadovoljnih kupca su mi njega preporucili jer ne licka automobile nego vecinu prodaje kako ih dotera iz Italije, npr. sa manjim ostecenjima i ogrebotinama i pravom kilometrazom. Skoro uvek ostavi broj sasije medju slikama na oglasu za automobile tako da uvek mozete proveriti auto u MUP-u.

http://www.polovniautomobili.com/doo-nesa-fiat

Edited by Axic

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nesa auto Paracin dobija svaku preporuku od mene. I kupovao sam auto a i van toga mi je covek izasao u susret bez problema.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nesa auto Paracin dobija svaku preporuku od mene. I kupovao sam auto a i van toga mi je covek izasao u susret bez problema.

Evo jos jednog zadovoljnog kupca i preporuke za Nesa auto u Paracinu.  :thumbup:   Cudi me da ga Dejica ne zna obzirom da zivi u istom gradu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sta mislite o auto placu Miki2011? mi cekamo jedan punto,na carini je,pa ako je za nas da uzmemo. Jedno petorica drugara je uzelo puntice od njega i prezadovoljni su,malo sacekas dok ne stigne ono sto ti odgovara,svake nedelje stize kamion. jel imao neko iskustva sa njima?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svaki auto je prica za sebe. Neki je dobar, neki losiji, ali svaki mora detaljno da se pregleda u servisu ili sa majstorom. Koliko sam ja video, a imam dosta iskustava i sa a.placevima i preprodavcima, nema prodavca ili a.placa koji ima samo dobra ili pak samo losa vozila. Stizu i jedna i druga pa kako kome zapadne..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cene polovnih automobila koji se uvoze u srbiji su dosta jeftiniji nego tamo odakle se uvoze, to prosto nije logično, uvoze se van-ovi kojima se dodaju zadnja sedišta sa otpada, havarisana vozila koja se ovde popravljaju, službeni automobili, rentacar, taxi ... kojima je "isceđena mast" i to je 90% ponude, a da ne pričamo o vraćanju kilometraže, što i vrabci znaju. čast retkim izuzecima ...

Edited by Madra

Share this post


Link to post
Share on other sites

o tome i pricam  samo sto stigne na tockove  sto se doveze na kamione zna se odakle je jer takve kolicine se kupuju na licitacijama od firmi  .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svaki auto je prica za sebe. Neki je dobar, neki losiji, ali svaki mora detaljno da se pregleda u servisu ili sa majstorom.

:thumbsup:

 

 

 

 

sve sto stigne na tockove iz inostranstva cenim to sto dovoze kamioni  na velike kolicine verovatno su vozni parkovi neke inostrane firme :unworthy:

Gluposti. Na točkovima dovoze samo oni koji rade na sitno, po komad, dva. Ajde ti izračunaj koliko bi te koštalo da dovezeš 5 ili 10 automobila u turi na točkovima.

 

 

 

 

Cene polovnih automobila koji se uvoze u srbiji su dosta jeftiniji nego tamo odakle se uvoze, to prosto nije logično, uvoze se van-ovi kojima se dodaju zadnja sedišta sa otpada, havarisana vozila koja se ovde popravljaju, službeni automobili, rentacar, taxi ... kojima je "isceđena mast" i to je 90% ponude, a da ne pričamo o vraćanju kilometraže, što i vrabci znaju. čast retkim izuzecima ...

Ima svega i svačega, to je tačno, ali mnoge stvari su proverljive. Tražiš slike iz inostranstva (da vidiš stanje auta prilikom kupovine, tj. da li je uvežen havarisan), uvid u dokumentaciju (na koga se auto vodio), ino fakturu (da vidiš kod koliko ozbiljnog prodavca je kupljen), itd...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cene polovnih automobila koji se uvoze u srbiji su dosta jeftiniji nego tamo odakle se uvoze, to prosto nije logično,

Automobili iz inostranstva do Srbije putuju kroz vreme.Dodju mladji,bolji,sa manjom kilometrazom i sto je najbolje jeftiniji :laughing:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Slažem se potpuno jer živimo u zemlji gde je sve moguće i ništa nije moguće - ko iz dosijea X tako da su nam i kola kao iz Twilighth zone :whistle::ph34r::wallbash:

 

Drugari ima li neko više iskustava sa nekim od ova tri placa u BG :

 

Imperijal - kod Dunav stanice  http://www.polovniautomobili.com/imperialauto

 

Auto Stars - Rakovica - kod Micubiši Mijaljevića  http://www.polovniautomobili.com/auto-plac-stars

 

011 - Mirjevo , Jovanke Radaković  http://www.polovniautomobili.com/plac011

 

na Imperijalu je Ujak od ortaka uzeo Stila 2006 pre dve godine i prilično je zadovoljan ... ima li neko slična iskustva na nakom od ova 3 placa...

 

Pozz :cheers:

Edited by phantom

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imperial ima +1 od mene. Ćale je tu uzeo Cromu, sjajnu, i prezadovoljan je. Korektni su, hoće da popuste sa cenom + ćale je imao na jednom mestu naprslu šoferku, pa su skinuli i na to pride 50e.
I ja dok sam bio u potrazi za autom, taj plac mi je bio prvi pik, međutim izletela mi je Alfa povoljno i eto. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hmm, Focus 02 1.8 TDDI & Crome 05 -06, i na 011:  Focus 1.6 TDCI 06 .... Što ? Da nemaš neku preporuku ... :whistle:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aha, OK, extra :cheers:   detalje možemo na pp ... Pozz :welcome:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...