Jump to content
FAS Goran

Recommended Posts

Ja npr ovo i te kako smatram prevarom. Auto plac Merkurij, cenim da im nijedan auto nije sa originalnom kilometražom, ovo su česti primeri kod njih. Mada opet ne rade ovo bez razloga, da je ostavio ovu kilometražu niko ne bi ni pogledao ovaj auto.

 

http://www.polovniautomobili.com/oglas4571649/renault_megane_19dci_130ks_dynamic/

 

image.jpg

 

http://fleetbox.auto-contact.com/R/24B18503-1688-41F4-9028-1E691FBAA096/it

image.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

To je samo jedan od mnogih,hehehe nisi ti video sto je lik doterao Lagunu 2009. sa 493.000km Bio malo na taxiju u Francuskoj i naravno promenio je ceo enterijer sto i nije trosak neki i naravno na satu 100 i kusur hiljada...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam koji je auto plac ,ali mi sinoc drugar pokazivao neka kola,a isao je i licno da gleda,u pitanju su neki golfovi stari po mozda dve-tri godine. Kola su kao nova,maksimalno ocuvana,nekaju pecke po sebi,a kilometraza preko sto hiljada km... Sta li mi da kazemo za nasa kola koja kupimo sa sto hiljada a stara po 10 god? Da li je moguce da su svi auto placevi i prodavci tj,vlasnici prevaranti?

Da ponovim još jednom...

Automobili iz uvoza stari 2, 3 ili 4 godine su mahom (faktički 99%) korišćeni kao službena vozila i kao takvi su prešli solidne kilometraže za svoje godine.

 

Automobili iz uvoza stari 10, 11, 12 godina su od fizičkih lica i to su neke potpuno druge vrste eksploatacija. Naravno, uvoze se i havarisani, produvali, raspali itd, ali uopšte nije nemoguće uvesti dobar auto star 10 godina sa normalnom kilometražom. Jedino što takvi koštaju... I tamo i ovde :thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uzgred, nije na odmet znati da u našu zemlju ne ulaze auta ispod 150-200k km (kojima se kasnije prilagodjava km tržištu i stanju auta) jer onaj napolju neće prodavati auto a da ga, po njihovim merilima, totalno ne amortizuje, pogotovo dizele a naši trgovci samo sa takvim, sličnim i lošijim rade jer drugačije nemaju zaradu. Ko hoće dobro vozilo u originalnoj kilometraži, jedino ga lično naći negde napolju na interenetu, otići i pazariti. Skuplja ali sigurna varijanta.

 

Ima i ljudi koji rade ok ali ti su jako retki i nemaju placeve ;-)

Edited by srdjos

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ta pojava primećena u Šapcu pre dve godine.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne, bez zezanja, tri puta su mi stizali takvi sa DOT-om na gumama iz godine proizvodnje auta, a sa šarom od 4-5 mm.

Meni je to bolji pokazatelj od bilo koje servisne.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jako mali i teško se nalaze, a da ovde budu po nekoj iole prihvatljivoj ceni kad se sve sabere. Ali kad se pojavi, ne sastavi duže od par dana na oglasu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Što će ti reći da tražiš iglu u plastu sena i ako na to dodaš da 80% kupaca traži isti takav auto, dobijaš par promila mogućnosti da ga nadješ i kupiš .

 

Tako sam i ja počeo da tražim sadašnji auto, negde pre 3-4 godine (dok su carine još bile na snazi) pa mi je prošlo 5 meseci u traženju i našao sam ništa, onda sam popi*deo, otišao na plac i bukvalno kupio prvi koji mi je ostao na listi kao najbolje očuvan. Kako to uvek biva, od želja i oblika koji sam želeo, otišao sam na sasvim drugu stranu ali sam na kraju dobro prošao.

Edited by srdjos

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ocuvan auto, sa malom kilometrazom, od vlasnika, sa minimalnim ulaganjima kosta minimum 2-3 puta vise od krseva koji se kod nas valjaju na vecini placeva....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nažalost, ovde 80% kupaca traži samo što jeftiniji auto...

 

Pazi, tada sam imao lovu i hteo sam da iskeširam ako nadjem tako neki auto, samo mladji a ne 12 + god star

Čak sam i kontaktirao i te likove što dovoze i tražio sam nekog japanca po mogućnosti dobro očuvanog, čak sam im i nudio avans za tako nešto ali ne, njima je u interesu bilo samo da uvale ono na čemu oni mogu više zaraditi tako da je to bilo vrzino kolo. 

 

Ocuvan auto, sa malom kilometrazom, od vlasnika, sa minimalnim ulaganjima kosta minimum 2-3 puta vise od krseva koji se kod nas valjaju na vecini placeva....

 

Tako je, zato sam pobornik novog auta, zbog kasnije prodaje i nadam se da će mi sledeći biti novi.

Edited by srdjos

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nov auto jeste najbolji ali treba imati pare pa dati za novi auto, jbg klasa fiat bravo nov je oko 15-17 iljada evra! ja sam dao stari auti i doplatio 3700 sto je izaslo oko 6200. Kad covek da skupi za novi... Cene dobrih automobila nisu jeftine a i moras da ga oteras kod majstora da pogleda bez obzira na pricu i reputaciju autoplaca. Ja sam prosao ekstra sa GFG kako su ljudi rekli tako je isplao!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jako mali i teško se nalaze, a da ovde budu po nekoj iole prihvatljivoj ceni kad se sve sabere. Ali kad se pojavi, ne sastavi duže od par dana na oglasu.

 

Kako ga prepoznati u brdu laziranih automobila?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja npr ovo i te kako smatram prevarom. Auto plac Merkurij, cenim da im nijedan auto nije sa originalnom kilometražom, ovo su česti primeri kod njih. Mada opet ne rade ovo bez razloga, da je ostavio ovu kilometražu niko ne bi ni pogledao ovaj auto.

 

http://www.polovniautomobili.com/oglas4571649/renault_megane_19dci_130ks_dynamic/

 

image.jpg

 

http://fleetbox.auto-contact.com/R/24B18503-1688-41F4-9028-1E691FBAA096/it

image.jpg

 

Ovoga sam pre u temi spominjao, dečko je težak diletant. 99% automobila koje prodaje vraćena je kilomtraža između 40.000 i 140.000 km. Ima placeva koji dugo rade i znaju gde se, koliko i na koji način može vratiti kilometraža, a da se to ne primeti. Ovaj je bio tragedija, na satu jedna kilometraža, u kompjuteru druga, na carinskoj treća, servisna falsifikovana. Posle se malo izveštio pa je slagao te podatke detaljnije, ali sam pratio neka njegova vozila na Balkanovim aukcijama i kilometraže su bile mnogo korigovane na apsolutno svakom njegovom automobilu. 

Verovatno je za kratko vreme koliko radi došao na loš glas pa je i ime promenio, sada se zove auto plac M . Znači što dalje od auto placa M 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jesam, naveo sam vec ne znam koliko stranica unazad, kod Oskara  :no zao mi je, mislim volim ja taj grad i novosadjanke posebno ;)

 

Ali me je onaj lik na tom placu u dva navrata posteno navukao... kao i kad sam sa caletom gledao one jugice kod Stojanova, isto su i tamo bili extra neljubazni... ali o tom potom, sad me konkretno zanima ovaj plac Primus Line


Imaju bas povoljne cene, ovako laicki posmatrano, kao i taj Stilo, pa sam se zato zainteresovao... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

A da su ljubazni, većina nije već odavno, pogotovo kad/ako se cenkaš.

Zato što manje komunikacije sa njima pre odluke, povesti majstora sa sobom i ćao...

Share this post


Link to post
Share on other sites

U NSu mislim da nema autoplaca sa korektnom ponudom, a posebno su sumnjivi ti iz Bajci Zilinskog. Govorim iz licnog iskustva od pre 2 godine: Astra H, i spolja i iznutra u dobrom stanju, navodna kilometraza oko 115000km. Bilo mi je jasno da nije ta, ali sam mislio da nije veca od 150000km. Pregledam ladice i nadjem servisnu - auto je imao oko 300000.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Korektno je malo sirok pojam. Treba covek prvo da bude realan prilikom kupovine, br1 ti je Koliko para - toliko muzike ( ne odnosi se na nikoga konkretno, da se razumemo :) )

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...