Jump to content
FAS Goran
vaskez

Usvojen novi ZOBS & prateći akti

Recommended Posts

On ce pre ili kasnije voziti sam taj V12 tako da...svaki normalan roditelj to ne bi ucinio svom detetu.

Ja sam iskreno vozio i bez vozacke i sam sa probnom i sad kad imam pravu. Ali uvek NORMALNO cak sta vise dok sam imao P na autu propustao sam ljude i tamo gde treba i gde ne treba, tako i danas, idi ako zuris...jeste da na ravnici volim da zgazim masinu, ali ko ne voli.

Edited by CileBGD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Glupo je mnogo to sa probnim. Bolje da se izda normalna sa 18 i kraj.

 

Ja ne da ne bih ukidao probne, nego bih posle godinu dana tražio da opet polažu. Da se vidi da li je ta probna donela nešto konkretno. Ako nije onda ili oduzimanje dozvole pa opet u auto-školu, ili produženje probne ili izdavanje redovne... sve u zavisnosti od "stanja" vozača nakon godinu dana. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne moze oduzimanje kad je covek dao tolike pare ... nego ako ne ispuni ocekivanja, jos godinu dana probna dozvola, pa za godinu dana opet na polaganje

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kakve veze ima što je dao pare? Kome je dao? Auto-školi? Pa neka tuži auto-školu što ga nisu lepo naučili da on posle godinu dana ne ume toliko da vozi da ne može ni da položi, a kamoli da dobije stalnu vozačku dozvolu... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Treba onda i mnogima sa "normalnom" dozvolom omoguciti da opet polazu ... jer neki su izgleda zaboravili, a neki nikad nisu ni znali da voze

Znajuci sta uce u autoskoli, mislim da pocetnicima treba dati malo vremena da se oslobode, ali i da bi im ponovni test dobrodosao

Verujem da znas kakve uslove auto skola mora da ispunjava sad, pa umesto da uce decu necemu, oni gledaju da im uzmu pare, da tim parama naprave ili kupe ono sto im fali ... znam 2 primera, u Po su od 3 skole napravili jednu, a u Beogradu od 2 jednu ... i to jedva

Share this post


Link to post
Share on other sites

Glupo je mnogo to sa probnim. Bolje da se izda normalna sa 18 i kraj.

Ja ne da ne bih ukidao probne, nego bih posle godinu dana tražio da opet polažu. Da se vidi da li je ta probna donela nešto konkretno. Ako nije onda ili oduzimanje dozvole pa opet u auto-školu, ili produženje probne ili izdavanje redovne... sve u zavisnosti od "stanja" vozača nakon godinu dana.

Ovo mi se svidja :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Podržavam.

Ali i ove matore da vratimo na polaganje i proveru.

Joj što bi ulice bile prazne.

Share this post


Link to post
Share on other sites

K`o za drzavni praznik!

 

recimo u petak uvece, vracam se sa utakmice i malo pre Laste na autoputu, Lastin autobus, harmonika, bez ijednog svetla pozadi ide ispred mene srednjom trakom, i odjednom bez migavca skrece levo i sece passata, covek iz passata koci, autobus prolazi, a passat sa desne strane obilazi autobus i ide ispred njega i koci :)

 

dok se njih dvojica natezu ko je u pravu, neko je mogao da se slupa 

 

I dalje sam misljenja da ne postoji razlog uzimati dozvolu nekome, pogotovo kad se pogleda koliko sve to kosta i kad se sve to uracuna u primanja prosecne porodice ...

 

jednostavno ne postoji dovoljno jaka vojska koja bi bez razloga mogla da mi uzme dozvolu ! 

 

Jer postoje i tu neki kojima je trebalo davno da se uzme dozvola, ali rade po drzavnim sluzbama i ministarstvima pa im niko nista ne moze !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da sam to već negde pisao, ali pored ponovnog polaganja za probnu uveo bih i polaganje tipa na 3-5-10 godina do 10 godina staža, pa posle sve na 10god zajedno sa produžavanjem vozačke... Na ovim polaganjima na 3, 5 i 10 godina uvesto TAČNE odrednice i zahteve koje vozač mora da ispuni da bi mogao da dobije produženje dozvole. Dakle, nakon probne, mora da zna da krene, sa spoznaje svet oko sebe da primećuje znakove itd... i tako redom... definisati šta posle 3 godine, šta posle 5 itd... da bi nakon 10 godina imao vozača koji može da predvidi nesreću, koji može da pomogne unesrećenima, koji može da zameni gumu na automobilu, koji može da primeti kada mu neko blica otpozadi, koji može da shvatio pojam "rasfešlusa" u saobraćaju itd itd... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

......koji može da pomogne unesrećenima, koji može da zameni gumu na automobilu, koji može da primeti kada mu neko blica otpozadi, koji može da shvatio pojam "rasfešlusa" u saobraćaju itd itd...

Verujem da mnooogo vise od 50% vozaca u SRB ne zna vise od jedne stvari sa ovog spiska :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nalazimo se u 21. veku. Simulatori, online polaganje 3d i 5d efekti... kad može u bioskopu za zajebanciju može i za ozbiljnu stvar... mada i sadašnjem sistemu ništa ne fali ionako pandura koliko hoćeš viška... napraviš da rade honorarno pa koliko kandidata - tolika plata pa da vidiš kako ima dovoljno i termina i policajaca i svega... ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imas 2 vrste ljudi sa P (da ne kazem klinaca jer sam i sam za vas) one koji ili toliko usporavaju saobracaj i kretanje na usponu im je nocna mora i one koji su vozili ranije i dosli su samo po papire. Iskren da budem ja kad sam polagao bio sam u ovoj drugoj grupi.

Instruktor me je samo naucio pravim pravilima, mada je meni sve to vec (60%) bilo jasno, ali ima i nekih stvati koje nisam znao.

Kad sam seo u skolin auto prvo sto me je pitao jer si vozio nekada, ja reko jesam i on aj da vidim, okrenuo ga po poligonu par puta i on ja tebe nemam sta da ucim, samo pravila da usavrsis prakticno.

Npr. nikad ranije nisam parkirao poduzno pa me je to ucio jedino. Inace je dovoljno samo da se procita knjiga i sve se da nauciti.

Shvatam i ove u prvoj klasi, hoce i oni da nauce, ali evo jedan primer danas sta mi se desilo, doduse covek ima oko 55 godina, posto u Majdanpeku ima uzbrdica...da ne objasnjavam u detalje, ukkjucim se ja iza neke konzerve reko samo da bude cisto da ga zaobidjem, vozim bukvalno u I brzini na 2500 (uzbrdica je a i hteo sam da se sto pre vratim u moju traku tako da nisam hteo da ga ubacim u drugu) obrtaja i cica kako je video da cu da ga obidjem uspori jos vise, ogranicenje je 50 a on je jedva 30 isao i ja mu blicnem i on krene da usporava, od jednom samo krece da se penje na ivicnjak posto je tu parking i ja kako sam su svirnuo, on onako mrzovoljno ko je ovo bem mu sve....MIGAVAC BRE UUPALI!!!!!!

Navikao ja na Beogradsku voznju, ovo je mali grad, da vozim kao po Bgd-u mislili bi koja je ovo budala... :)

Edited by CileBGD

Share this post


Link to post
Share on other sites

@beli

Kod nas je glavni problem - odlaganje. SVE se odlaže i onda ljude boli uvo jer znaju da će biti produženo. Kada bi samo JEDNOM nešto bilo ispoštovano onako kako je propisano i da jednom ljudi pretrpe takoreći "štetu" da vidiš kako bi razmišljali posle na vreme. Konkretno, ovo sad što je bilo za vozačke. Da su ostavili lepo do 10. juna pa da se stvore gužve, SUP produži rokove za izdavanje zbog prevelike gužve, vozačke da kasne, ljudi da ne mogu na odmor... da vidiš kako bi svaki sledeći put išli odmah čim saznaju da će nečemu isteći rok za godinu dana... ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dovla ... sva steta ide na racun obicnih gradjana, koji nemaju veze po supovima i mupovima, sta ja imam da produzavam vozacku koja nije istekla? Njima trebaju pare, pa znaju da se sirotinja ne buni pa opet udri po dzepu sirotinju ... moja vazi jos 6 godina ako se ne varam i ne pada mi na pamet da je menjam za plasticnu ... licna karta je ocajnog kvaliteta i slika sa nje ne moze jasno da se vidi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobro, to sad kakav je kvalitet i da li je potrebna zamena je nešto drugo o čemu možemo diskutovati. Poenta je bila u poštovanju rokova o čemu god da se radi... nebitno da li je to vozačka, lična, polisa osiguranja ili šta već... ;) Uostalom evo... povećane polise od danas i da vidiš kako su svi revnosno još prošle nedelje produžili registraciju da ne bi čekali juče i gužve i sve... ;) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisu samo auto skole krive, mislim jesu krive sto nece da drze neki nivo nego spadaju na najnizi moguci nivo samo u zelji za zaradom... Ja kad sam polagao otisao sam u jednu auto skolu gde jednostavno nema zajebancije za polaganjem... Ako radis pogresno ima da ti to uvrti u glavu a ne da se pravi da nije video... Nisu se dogovarali sa pandurima na poligonu da vas puste na poligonu ako padnete, najvise sto bi vam pomogli su oni fazoni tipa kad vam kazu da skrenete negde a eto sticajem okolnosti je bila tolika kolona da niste imali priliku da se prestrojite u odgovarajucu traku... Instruktor me ucio da vozim agresivnije nego sto voze mnogi sa godinama iskustva jer samo tako mozes da savladas strah... Tamo negde oko 10og casa sam bio nesto rasejan i stvarno gluposti pravio, lik je lepo rekao, znas sta, ako ti neces da naucis da vozis, nemoj vise da dolazis, napravicemo 7 dana pauzu pa ti razmisli da li treba da budes vozac... Polozio sam sa 100% i na kraju su mi na kucnu adresu doneli diplomu njihove auto skole koju oni daju vozacima za koje veruju da izvanredno voze (nije samohvala :D )... Takodje sam se vozio i sa drugima koji su polagali (uvek sam mislio kako je fin bio u pocetku, nude mi prevoz do kuce a posle mi ne nudi) a ustvari je bilo da vidis kako drugi voze i kako to ocajno izgleda... I bila je jedna devojka koja je stvarno ocajno vozila i instruktor joj rekao, ti nemoj ni da pokusavas da izlazis na polaganje, uplati jos 20 casova da savladas ovo kako treba. Za razliku od toga znam brdo ljudi koji su otisli u druge auto skole jer je bilo celih 1000din skuplje ili jer su davali 6 umesto 4 rate ili gde su znali da auto skole imaju dogovor sa pandurima da bi na kraju padali po nekoliko puta, placali brdo dodatnih casova i na kraju nakon dobijanja dozvole jedva vozili auto posto nisu mogli da se snadju a sve ljubazni kad uzimaju pare a na kraju ne dobijete ni dovidjenja... Znam brdo ljudi koji se hvale jao kako je dobar insturktor, daje mi da radim i vozim gde god hocu, pa kako to moze biti dobro za obuku... Ljudi idu linijom slabijeg otpora a auto skole nemaju sta da izigravaju, ako mogu sa manje truda vise para da zarade, onda sto bi se trudili... Mislim da kad bi polaganje imalo neki ozbilniji poligon kao sto je NAVAK da bi stvari bile drugacije, da bi ljudi skontali kakve opasnosti vrebaju u saobracaju i da one mogu da se dese i pri malim brzinama... Ljudi veruju da ako ide 30-40km/h, da su onda imuni na sve i ostalo nista nije bitno...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovaj nema 2 kruga na motoru i on neki strucnjak ... dodje tu i prica mi o statistici i broju poginulih od 2009 

 

Ova kaciga za biciklu moze da se polomi rukom, a drzava dozvoljava njen uvoz ... a posle se zale kako ljudi ginu 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nebitno je koliko zna o motorima  ali sve sto je rekao je apsolutno tacno, i treba uvesti u zakon da vozaci motocikala moraju da nose full odela i zastitu a ne u sorcu i majci da se jure po ulici.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znam imao sam ga dok sam vozio motor. Ko nema pare za opremu ne treba ni da vozi po mom misljenju... posle kad padnu a svi pricaju ma necu ja ma kakvi pa kad se ogule ko banane na asfaltu posle im kriv djavo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ajde ... generalno mene motori ne zanimaju, a i nemam para za takvo zadovoljstvo, sli smatram da ove koji misle ja sam najbolji i ja znam da vozim nece ni tri odela da spase ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Država mora imati politiku zaštite ljudskih života. Kako u saobraćaju tako i u svim drugim sferama života gde se javlja rizik (elementarne nepogode, građevina, energetika itd). Država je propisala da se MORA vezati pojas (i to za tvoje dobro, a ne zbog bilo čega drugog), propisala je da se MORA voziti po ograničenju (opet zbog tebe i drugih učesnika u saobraćaju). Propisano je i da se MORA nositi kaciga (pogađaš - opet zbog tebe i tvoje glave :) ). 

 

U saobraćaju je mnogo nepoznatih. Na motorima postoje oni koji voze po principu "ne može mi niko ništa", ali zajedno sa njima u saobraćaju učestvuju i vozači automobila koji su u fazonu "jebeš motoriste", a isto tako učestvuju i pešaci kojima je (kao što smo juče imali prilike da čitamo) normalno da stoje između tramvajskih čina dok istim prolaze vozila. 

 

Obični građani ne mogu i ne treba da se bave procenama rizika u saobraćaju i time da li je neko mesto bezbedno ili nije i da li je potrebno odelo za motoriste ili nije. Postoje stručna lica i standardni koji su propisani i koji se bave tom problematikom. 

 

A to... da li je nešto skupo ili nije i da li u Srbiji neko ima ili nema para za tako nešto... pa ono... pravila su pravila. I meni se ne sviđa što je povećan PDV na kompjutersku opremu sa 8% na 20% pa šta sad da radim? Ako mi se ne sviđa takva cena koristiću stari računar dok ne zaradim za bolji ili ga neću ni kupiti i eto... 

 

Što pre ljudi shvate da ne treba da gledaju na stvari "znaš li koliko to košta" već "kako da zaradim za to" biće svima bolje ;) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...