Jump to content
FAS Goran
vaskez

Usvojen novi ZOBS & prateći akti

Recommended Posts

 

Ne moze da vazi za sve, ja u zivotu nisam popio, a ispastacu zbog budala, i necu moci do 21 godine da vozim auto normalne kubikaze, i jos gore,necu smeti od 23-06 da vozim... sto ce mi dozvola onda?

Sto je najgore, budala ce divljati i sa 1,4 i 2,0 isto...

 

 

A otkud zakon zna kakav si ti vozač kad drmneš koju čašicu više :-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam da li se novinari zezaju ili ljudi koji ovo predlažu, ali ovde kao da niko nije normalan.

 

Zašto je nasilnička vožnja preko 150km/h ako je to samo 30km/h više od dozvoljene? Pa ako se ugledamo na druge zemlje zašto se ne ugledamo na nemce i ukinemo ograničenja na pojedinim delovima autoputa?

 

Odakle nekom pravo da mi oduzme auto ako vozim preko 150? Ok, mogu da me kazne novčano u vrednosti kola, ali da ga oduzmu ne vidim zašto i kako. I šta ako auto nije moj?

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

To sa oduzimanjem kola je totalna nebuloza! Nema sile da može da se oduzima nečija imovina zbog prekršaja ma kakav on bio.

Što kaže Igor možeš da kazniš koliko hoćeš novčano, bodovno, zatvorom ali uzimati imovinu zbog toga nema sile da može da prođe.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Glupost. Onaj sto vozi BMW sa 2500 kubika, vozice ga ma kakav zakon bio, jer je tako u mogucnosti. Kad ga zaustave dace crvenu i to je to. Previse se stvari generalizuju. Konkretno ovaj primer, kako da na njega promenis zakon kada on decko nema i polozeno, njega to ne interesuje, tata mu je kupio BMW.

 

Auto ispod 1400 kubika, uzecu primer Opel Astre 1.4 turbo koja ima 140 ks, neka mi kaze neko da sa timr ne moze da se divlja?
U automobilskoj industriji se sve vise razvijaju motori male kubikaze a velike snage tako da je ovo sto su naveli, jednom rečju suludo.
Onaj koji pije, i koji je neodgovoran prema drugima a i prema sebi, divljace i sa autom preko tih 1400 kubika i sa onim ispod 1400 kubika, bilo koje snage. I Grande Punto 1.3mjet isto lepo moze da ide, da ne govorim o tome da je u saobracajnoj upisana jedna snaga a motor cipuje recimo....

 

Neko ce reci, OK, ajde da ogranicimo snagu motora (KW-KS), pa sta sada, svi oni koji imaju jaci auto treba da prodaju da bi deca mogla da voze, ili da deca ne voze dok im ne istekne taj rok pa sednu odmah u jako auto. Pa da bez ikakvog iskustva tek onda ginu. Konkretno, sta, moji treba da prodaju auto da bi ja mogao da vozim. Kada pogledam moje drustvo nema niko da ima auto ispod 1600 kubika (C4 1.6 , PUG 406 2.0, Astra H 1.7.....) Sta sad, svi roditelji treba da prodaju to da bi deca vozila. Opet pitanje ko ce da kupuje auta, gomila ljudi ima nekoga ko je u periodu od 17-21god.  Kamo srece da svi imaju plate da mogu da priuste da imaju dvoje auta, odnosno da svako kada polozi dobije nekog npr Puntica.

 

Ove zabrane nista nece promeniti, i onaj koji je pio do sada (iako je sa probnom tolerancija 0.00) , pice i posle izmene zakona, onaj koji je divljao do sada, divljace i posle ma sta on vozio, i to je tako. Opste je poznato da 1000 dinara resava problem kod policije, pa kako onda primeniti zakon..

 

Toliko pizdim poslednjih dana od kada se prica o ovome, tako da se izvinjavam na romanu, ali imao sam potrebu da kazem. :2guns:
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kaže od jednog drugara drugar danas "Ako me nateraju da prodam BMW(vozi 2.5 dizel), ima da ga menjam za RX-8 1.3 260ks, neki krš, za razliku para uzmem tablice na kojima piše ispod 1.4 i op ceo dan palim gume u Nemanjinoj" :laughing:

 

Hrvati barem imaju neki logičniji zakon. Do 100ks i do 21 godina i to nije juče uvedeno pa da se hvataju ljudi za glave šta će da voze nego pre dosta godina.

Sa druge strane oni su imali i neke nenormalne akcije za Renoe pa je mogao svako da uzme za smešne pare Clia 1.2. Šta mi da uzmemo ako budemo morali da menjamo kola?

 

Ja najbolje da na vreme kod Tottija zakažem zamenu za neki Spark 0.8 pošto ovi naši kad krenu ima da svima koji imaju ispod 45 godina zabrane preko 1200 kubika i 60km/h.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vratiti kamere i mikrofone, poostriti pravila ponasanja za policajce, pojacati kontrolu ispred splavova u vecernjim satima ... sve pijane kazniti po zakonu, kad vec nisu normalni ...

Usput smanjiti emitovanje bolesnih emisija na tv-u ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja najbolje da na vreme kod Tottija zakažem zamenu za neki Spark 0.8 pošto ovi naši kad krenu ima da svima koji imaju ispod 45 godina zabrane preko 1200 kubika i 60km/h.

Ovo Tottija i mene srećom zaobišlo ! :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

:laughing:

Miroslave, ti i ja možemo i ove 63 AMG da cepamo  :D

 

 

Igore, dođi, takve čekam naughty_X1OAJM.gif

 

Ako se sećate, pre godinu, dve je takođe bila priča o ovom ograničenju, samo što su tada uz 1400 ccm pričali i o ograničenoj konjaži, a u koju se taman uklapao 500L benzinac  :)

Edited by totti

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pored 1.4 motora vezuju se i za 80ks,ali opet bre ljudi,pre ce da pogine,ako je resio sa jugom nego kromom,bmw3,5 nije ni bitno,to sto ubrzava,bole,nema veze,ne pogine on u te 3 sekunde sto ubrza bolje nego onaj sa 1.4 motorom,ma ima toliko gluposti da to nije normalno,ali sta da se radi....moj prvi auto je imao 999cm3 i 45ks,da sam divljao mogao sam praviti sranja.....,nije ovo samo problem,redovno sam ih javno prozivao gde god sam mogao,pa pogledajte samo ono sto su bili izglasali za atest plina 20000.oodin plus sto qrceva nekih....pregledi,atesti na svakih 5 god itd itd i opet svedemo na isto otimacina love...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovo je klasično spinovanje naroda, opet plaše narod, opet svaljuju sve na ledja naroda dok institucije cvetaju u neradu.

Ovakav zakon na ustavnom sudu ne bi trebao da prodje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vama su svi lopovi fini, ili preprodaju ili rastave auto, a one klince što ukradu vozilo i vozaju ga dok ne potroše rezervar ne računate!

I šta bude kad prijaviš vozilo?  

Dosadašnje iskustvo sa našom policijom baš i ne uliva poverenje kad su kradje vozila u pitanju.

Edited by srdjos

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...