Jump to content
FAS Goran
vaskez

Usvojen novi ZOBS & prateći akti

Recommended Posts

ijao.. pa mislim da NIKAD vise ne bih prekoracio brzinu! Mada bi to pokrenulo drugi problem - zakrcenja saobracaja :)

I pitanje je da li bi se smanji broj nesreca :) odvlaci paznju jbg

ali zrtvovacemo se!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dakle nacuh neku glupost da je po novom zakonu zabranjeno koriscenje svih svetala sem belih i onih fabrickih. Prema tome i cool blue osram bi bile zabranjene,

Jel to tacno i gde uopste mogu naci nove tehnicke uslove koje vozilo mora da ispuni, jer navodno su sada dozvoljena zatamljivanja stakala,ali ne znam da li se to odnosi i na foije?

Share this post


Link to post
Share on other sites

aman ljudi nema nista revolucionarno novo u tom zakonu! i do sada su bila zabranjema plava svetla za pozicije napred, bela pozadi i slicne gluposti. zatamnjena stakla su i do sada bila dozvoljena uz odgovarajuci papir kao syo ce i od sad biti. cool blue ako je dozvoljen u evropi, bice i ovde. niko nije ni do sada sprecavao policiju da one tjuning smajling frikove sto stavljaju plave sijalice u pozicije kaznjava. zasto to nisu radili i hoce li sad poceti, to je drugo pitanje

Share this post


Link to post
Share on other sites

Citah danas novi ZOBS i nisam pronasao nigde informaciju da li zimske gume zimi i letnje leti mora da se ima samo na pogonskoj osovini ili na sva 4 tocka...pise nesto kao MINISTAR CE DODATNO POJASNITI...a ja se spremam da kupim nove dve zimske gume , pa me interesuje da li da odvajam pare i za druge dve jer to nisam planirao posto sam kupio letos 4 nove letnje gume.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa otprilike je tako... dok ministar ne objasni primenjivaće se stara pravila tj. zimske samo na pogonskim, a koliko ja znam trebalo bi po novom da se traže sve 4 da budu zimske ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znaci bice ono cim otplatim ove dve kupicu jos dve...majku mu...neplanski troskovi...a gde je jos i kruta ruda,nova prva pomoc,dobro-bar prsluk,pp aparat,sijalice imam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

prva pomoc - nemam

sijalice - nemam

prsluk - nemam

krutu rudu...to je kao umesto sajle ? - ...samo, ja nemam ni sajlu.

pp aparat - nemam

trougao - nemam

E, to je trošak... :thumbup:

Jel' po novom i PP aparat obavezan za putnička vozila ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Definitivno Boki moraš uzeti veći auto... npr Stilo 3v :D

Inače, sva ta oprema se može uzeti u velikim marketima tipa Tempo, Idea, Metro po ceni 4-6 000rsd i ima i više nego što vam je potrebno, a dobija se čak i lepa prigodna torba u koju se to sve lepo spakuje i ne zauzima prostor u gepeku :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

nesto se prica da odlazu primenjivanje novog ZOBSa!?

Share this post


Link to post
Share on other sites

neshaoct...da,pp aparat ce biti u sastavu obavezne opreme , danas je bio neki cika iz nove Agencije za bla,bla,bla i pricao sve ovo...zato sam i prokomentarisao...jbg , sta reci. :sick:

Share this post


Link to post
Share on other sites
nesto se prica da odlazu primenjivanje novog ZOBSa!?

Pa ovi iz Komiteta za bezbednost saobraćaja truju medije kako nije osnovana ta neka Agencija koja bi se bavila bezbednošću i koja je trebalo da se formira do septembra... nadležni se ne oglašavaju tako da ne treba da iznenadi ako se Agencija formira 9. decembra ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

mikisxy...nema odlaganja , od 10.12.2009. startuje , sad im je i problem sto u rasponu od tog datuma do 01.01.2010, imaju neki vakum oko nekih usaglasavanja pa ce se u tom periodu prekrsaji procesuirati po vazecem zakonu ili ce odlagati procese do posle :devil: kako bi te odmah rebnuli...onako...cisto za primer!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

ma nemam pojma sta rade samo par njih u servisu ispricase tako

Share this post


Link to post
Share on other sites

U roku od 7 dana, 3x su me zaustavljali pri velikim prekoračenjima i sva 3x su bili u fazonu - ''Ok, znam da nemaš para, a i da imaš ne bi dao za kaznu, tako da sad idi, ali uspori''. Pritom mi nisu uzeli nikakve podatke, niti pominjali sudiju za prekršaje (osim u delu kada navode koja je kazna za prekršaj).

A sva tri puta sam bio u fazonu ''možemo li nešto da sredimo za pojas ovono'', međutim bilo je samo - doviđenja! Nije da se sad nešto žalim, ali definitivno ne sluti na dobro... da su sitna prekoračenja pa da i razumem, ali svaki put je bilo oko duplo... :popo:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Al da nosimo rudu za slepanje?????Oni nisu normalni.Od cega ce Duca da zivi?Slepanje bi trebalo zakonom zabraniti,a ne odomacivati tako opasnu radnju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

e ta ti valja za tu glupost o slepanju,pa nisu ovo vise fice pa radi kocnica i bez upaljenog motora

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kod nas su ja mislim zakonom zabranili slepanje...Nisam 100% siguran ali mislim da je tako

Sad nam ne treba sajla :D haha

Share this post


Link to post
Share on other sites

otkud ce znati kad su ugradjeni zenoni? pandur ce da podize haubu ili ce na tehnickom da vade kataloge modela i opreme pa da proveravaju sta i kako... njah

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kao to bi sve navodno panduri trebali da znaju...nisu znali da nadju br motora kod mene na jugu, oni ce da znaju da li su fabricki xenoni...no comment :wallbash:

Share this post


Link to post
Share on other sites

evo gospodo, nešto pametno što sam čuo u današnjem omraženom SAT-u :

ministarstvo infrastrukture (MRka) postavilo je na svoj sajt buduće pravilnike koji će nam zagorčavati život ...

ima i opcija da damo "savete" stručnjacima, pa ko voli nek izvoli ... http://www.mi.gov.rs/

http://doku.mi.gov.rs/sektor%20za%20puteve...0saobracaja.htm

Edited by KGB

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...