Jump to content
FAS Goran
etibor

Nove sijalice, iskustva - saveti

Recommended Posts

Jeb. ih konstruktor.

Da nisam zurio možda bi se i igrao , ovako sam bio tesan sa vremenom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nema tih para koje mogu da plate zadovoljstvo i odrane ruke kad ih sam namontiras :) .

Otprilike dodje jos malo kao generalka.

Imenjak, WD (a nije sprej :) ) i miran si sa osvetljenjem dok je Stilo kod tebe...

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Malo sam tražio po netu i ispada da je jedna sijalica bila 

 

Osram 64210l h7 longlife

 

osram_64210l_h7_longlife.jpg
 
Ovih ima u Metro-u za oko 800 din kom.
 
osram_64210l_h7_longlife_2.jpg
 
Druga Philips 12972-XVS2 H7 X-Treme Vision
 
Philips_12972_XVS2_H7_X_Treme_Vision_1.j Philips_12972_XVS2_H7_X_Treme_Vision_2.j

Share this post


Link to post
Share on other sites

Razlika u osvetljenju ako si pokrivao jedan pa drugi far? Ove X-Treme su generalno nahvaljene, a bogami i skupe...

Hteo sam svojevremeno da isprobam neke Philips, ali su me srednja svetla na Stilu izludjivala, pa je stigao WD 4300K :clap: . I - ja tih briga nemam :) .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Posle 12 strana topica postavlja se pitanje, da li smo dosli do zakljucka sta je pametno kupiti od sijalica?

Moje iskustvo sa NightBreaker-om je bilo kao i kod svih ostalih, malo su bolje/lepse svetlele i osvetljavale od obicnih ali su dramaticno krace trajale, a ipak nisu toliko dobre za pare kolika im je cena. Ispada da bi godisnje trebalo da se promeni 2 do 4 seta sto je samaranje po novcaniku.

Sta bi sa onim Bosch sijalicama? Gde to ima da se kupi u BG-u? 

Jel se neko igrao sa Led sijalicama. Znam da je ovo sto se prodaje po auto radnjama krsh ali ima prodavnica gde se prodaje profi led rasveta gde dobre sijalice dobor i kostaju.  

Edited by francuz69

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ove su kod mene izdržale 2 1/2 godine, pretežno gradske vožnje.

Koliko vidim talijan nije štedeo na održavanju, i ko zna kada je ugrađeno / jedina muka koja je bila starija ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dok nije dosao novi zakon menjao sam sijalice prednjih svetala na 3 godine posto uglavnom vozim danju. Kada je dosao novi zakon sijalice su mi izdrzavale od 3-6 meseci. Rekao bih da se osram dobro pokazao u odnosu cena/kvalitet. Dnevna svetla na 500L majka sa te strane! :) Eto mene opet na zameni jednom u 3 god!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam osram po 2-3godine koristio. Sad uzeh neku forsch i evo po godine je ok...

Pitanje za sijalice xenona kada se npr u bravi ubacuje hid xenon da li mora nesto da se prepravlja ili su sijalice iste velicine?neko ko je bas na bravi/bravu ugradjivao(konkretno mislim na onaj stitnik u faru)hvala

Sent from my GT-N7000 using Tapatalk 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Poklopac fara moras da busis.

Share this post


Link to post
Share on other sites

I, naravno, vodis racuna da kupis xenon komplet (tj. sijalice) istog tipa koje su ti vec u farovima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Poklopac fara moras da busis.

I, naravno, vodis racuna da kupis xenon komplet (tj. sijalice) istog tipa koje su ti vec u farovima.

Samo mi jos objasnite sta podrazumijevate po poklopac fara...onu plastiku pozadi koja dihtuje far? A mora li ona metalna zastita unutar fara koja sprecava rasipanje i ometanje drugih vozaca od mojih sijalica? Ono kao kapica sijalice...

Sent from my GT-N7000 using Tapatalk 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kratko, ali je*itacno :thumbsup: .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala:-) mislio sam da porucim jedne 4300k ali rekoh ako moram otvarati far i raditi oko toga da odustanem na pocetku...onda kad izlete viska pare narucujem:-)hvala jos jednom..


 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Planiram da pazarim Osram Cool Blue sijalice sa oznakom HYPER 5000k.

E sad, jel ima neko ove sijalice (znaci bas ove ne obicne Cool Blue), ili da zna nekog ko ima pa da mi kaze kako svetle po putu.

 

PS....vozim Bravu koja inace nema nesto jake farove, trenutno su mi neke NARVA sijalice u farovima ali se nadam da su ove bolje i da jace svetle. Unapred hvala na odgovorima

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Temperatura boje 5000k,belo-plavo svetlo,po fabrici radni vek 200 sati!  Obične sijalice (iole kvalitetne) imaju vek trajanja 1000 sati!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bolje osvetljavaju za 30%,proizvođač kaže da daju izlaznu svetlost 73w,iako su 55w. Po vlažnom i mokrom slabije osvetljavaju !

Share this post


Link to post
Share on other sites

vicent, po tvojim odgovorima rekao bih da se razumes dosta u vezi ovoga, ako imas jos neku ovako korisnu informaciju u vezi ovih sijalica obavezno napisi, bas bi mi koristilo.

 

Znas li mozda jos nesto oko elektrike posto bih imao jos neko pitanje u vezi elektrike?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam pre godinu dana stavio Osram Silverstar H7 sijalice. Jedna je izgorela pre neki dan, radila je godinu dana ili 23000 km. Mogu reci da sam zadovoljan.

 

Iako sam ranije tvrdio da se skupe sijalice ne isplate sada mislim drugacije. Umesto te Silverstar sijalice stavio sam neku najobicniju iz kompleta, kupljenog u Tempu. Razlika je nebo i zemlja! Jasno se vidi slabije svetlo i kada se gleda u farove i kada stanem ispred nekog zida, a na putu mi izgleda kao da u levom faru (no name Tempo H7) uopste i nemam sijalicu!!!

 

Cekam platu (kao ozeblo sunce) i sigurno cu kupiti Nightbreaker plus pa koliko god da traje, valjda ce sastaviti 6 meseci! Farovi su mi na oko u besprekornom stanju ali svetlo na asfaltu je jednostavno ocajno!

 

Nightbreakere sam imao na nekadasnjem Golfu u H4 varijanti i bio sam i vise nego zadovoljan, vidljiva razlika u jacini svetla, pogotovo na dugim svetlima i nisu mi crkavale.

Razmisljao sam o ksenonima ali nesto i nisam zagrejan.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...