Jump to content
FAS Goran
etibor

Nove sijalice, iskustva - saveti

Recommended Posts

Na svim sijalicama pise vek trajanja. Koliko sam video, sto su skuplje, vek im je kraci...:)

Deklarisani broj radnih sati nece da prebace sigurno... Ako pise 300, to je to.

Zato se i menjaju na par meseci...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Crce... :wallbash:

Zato i izbegavam ovu temu. Godinu dana skoro nijedna nije crkla (ruke mi drhte dok ovo kucam).

Pre par godina dam velike pare za tada bolje Osram Silver star H4 50% više ovoga onog i isto biiip kao i Narva od 120 din. Farovi su bili kao novi i nije bilo skoro nikakve razlike. Možda na lošijem faru, možda bi i bilo neke razlike.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gde jos mogu da kupim sijalice osram cool blue INTESE 5w5 sem u gang landu ?? dal znate neku takvu slicnu prodavncu...ps u ap sportu kit komercu i lav autu ih nema...?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kome treba čisto u rezervi da ima (da ne bi menjao često) Osram H1- 250 din, H7-350 i druge nisu puno skupe od 99 din u paru itd. Metro je u pitanju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koje tacno sijalice idu za maglenke ?

Konkretno trebaju mi neke Xenon-Like da stavim da lici malo na Xenone sto imam, znaci da nisu obicne zute.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako je u pitanju Bravo kao sto ti pise u opisu onda idu H1, tj svuda ti idu H1 i u duga i kratka i maglenke.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Brava je, nije Bravo. Ali ok ako je isto zanima me samo koji mi model tacno treba da budu Xenon Like. Neke preporuke ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako hoćeš da ti sve u faru izgori, slobodno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Test sijalica.

sijalice.jpg

Edited by ivan.ik

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imenjace, svaka cast za podatke, ocekujem da odnekle iskopas i test ratkapni ;) .

Nightbreaker No1. :secret: ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imao si ranije uživo test radkapni kod ulaza u filmski grad. Bilo čak i na Studiju B.

Share this post


Link to post
Share on other sites

U ovom testu sijalica su cenu samo prikazali, ali je nisu bodovali... tako da kada bi se uzeo odnos cena/kvalitet, poredak bi bio mnogo drugaciji... Moje iskustvo sa Oram nightbreaker je uzasno - em crkavaju kao lude, em im je svetlo sugave boje, em je jacina slaba. Jedino gde su bolje od najjeftinijih sijalica je u magli. Sa Osram silverstar sam bio vrlo zadovoljan ali su skupe.

Dakle: Nightbreaker nikako,

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moje iskustvo sa Oram nightbreaker je uzasno - em crkavaju kao lude, em im je svetlo sugave boje, em je jacina slaba.

Pisali smo vec ranije dosta o njima. Slozili smo se npr. da nama Stilistima crkavaju H7 na srednjim, ali da se H1 na dugim drze dosta dobro (mada se dosta manje i koriste).

Ali se nikako ne bih slozio za ovo ostalo, vozio sam ih na srednjim pre ugradnje xenona. Sto se jacine tice, ja sam bio vise nego zadovoljan (zavisi dosta i od stanja samog fara, podesenosti snopa), imaju 1538 lm, tj. samo su dve sijalice u testu iznad neznatno jace. I za moj ukus daju lepo belo svetlo, koje je opet po magli meni manje korisno od obicnog halogenog.

Pogledajte i cenu na testu - 22 EUR za par, a kod nas su se svojevremeno prodavale i za 1200 kinti za par, sto mozda moze i da objasni neke stvari. Za trajnost se apsolutno slazem :thumbsup: .

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma biiip zivo. Kod mene nisu ni pola god. izdrzale sve te plasma,xenon i sl.

Share this post


Link to post
Share on other sites

58186_C_01.jpg

Ove sam nasao u Prijedoru za nesto manje od 800 dinara. Za sada sam prezadovoljan, odlican prelaz sa klasicnih na bela svetla.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...