Jump to content
FAS Goran
oktopod

Punto mk.2 - električni podizač prozora...

Recommended Posts

E ljudi, sta se na kraju desava sa tim prekidacima za prozore, jel neko konacno popravio ali da radi? :rolleyes:

Ja imam problem sa suvozacevim prozorom... Prekidac na suvozacevevoj strani radi normalno (osim sto za razilku od vozaceve, moram da ga drzim sve vreme dok se ne spusti ili podigne) a sa vozacevog prekidaca mogu da spustim staklo ali ne i da ga podignem?! :question:

Btw, u pitanju je Grande punto 1.3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Od nedavno sam vlasnik ove sprave i generalno je sve ok , auto presao 120k km, sve u dobrom stanju ali ima jedna sitnica koja me iritira ali ima i svoje prakticne probleme a to su podizaci prozora, odnosno levog vozacevog prozora. Prvo da napomenem da , konstruktori da su se trudili nisu mogli da izaberu gluplje mesto od ovog sada, srecom opametili se pa na grande nije tako.

Konkretan problem je vezan za vozacev prozor, odnosno da bi se spustio do kraja mora da se drzi taster za spustanje konstantno. Citao sam uputstvo i tamo pise da ako se zadrzi cini mi se 2s (ili manje nisam siguran) prozor ide do kraja sam i kada se pusti taster. Ovako mi je bilo na puntu mk1 a znam i da je na grande. Ovo dosta znaci kada se nailazi na rampu gde mora da se otvori prozor (naplatna, na parkingu i sl ) jer oslobadja ruku. Inace prozori se lepo otvaraju i zatvaraju, nema zapinjanja, da li je ovo kvar ili ima neka caka ?

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

nije kvar, nema cake. Samo tako moze da se spusti prozor :)

Ja imam punta 2001, doduse sa HLX opremom, vozacev se spusta sam cim se prekidac zadrzi duze od sekunde, po istom principu se i zatvara, dok suvozacev se otvara ili zatvara samo dok se drzi prekidac.

Share this post


Link to post
Share on other sites

U tom slucaju zavisi od opreme koju ima. Znam da ljudi ugradjuju u Punta onaj modul za automatsko spustanje/podizanje stakala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa ovaj moj je sporting, ima sve moguce i nemoguce od opreme a ovo nema? U uputstvu ne pise da je ovo zavisi od nivoa opreme, pobogu ovo sam imao na puntu kecu, stvarno ne razumem da ovakva stvar zavisi od nivoa opreme.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kad ste vec kod podizaca, pre par dana mi se desilo tj. jos mi se desava, da prozor od suvozaca ne mogu da spustim do kraja, nego tek kad ga malo stisnem onda se spusti, isti slucaj i kad se podize. Nedade meni djavo mira pa rasturim vrata i dodjem do motora od podizaca, rasklopim ga i ustanovim da je plasticni zupcanik izlizan na jednom mestu, pa bih vas molio da mi kazete da li ima negde da se uzme neki set za reparaciju ili posebno taj zupcanik. Unapred hvala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav, danas mi je iznenada levi (prednji) podizac prestao da funkcionise (Punto mk.2, 2002). Pretpostavljam da je u pitanju osigurac? Kako da znam da li je to u pitanju?

Ako jeste, koji je posto bih da ga zamenim? Hvala!

Sva sreca da je ostao otvoren samo 2cm jer ne mogu rucno da ga podignem.

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imaš kutjiu sa osiguračima sa leve strane volana. Otvoriš, prethondno nađeš koji je osigurač u pitanju (ima u uputstvu, a imaš i nacrtano na poklopcu), izvadiš taj osigurač i pogledaš da li je ispravan (da li mu je prekinuto ono vlakno u sredini) ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Proverio sam, nije do osiguraca. :( Sta moze da bude? Gde mi preporucujete da ga sto povoljnije oteram na nbg?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Druze meni je desni samo jednom stao i dosta dugo nije radio. Menjao sam i plocicu sa prekidacima ali nista. Onda sam uhvatio staklo sa obe strane, dlanovima, iscimao ga gore dole i proradio je!!!!! Posle mi se jos jednom to desilo, samo je prestao da radi, i to uvek zatvoren!!! Iscimao sam ga dlanovima ponovo i proradio je! Probaj, nista ne kosta!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam to radio sam, niko mi nije pomagao, cimao staklo pa pruzim ruku do prekidaca i probam. Cini mi se da je nesto u gornjem kederu kocilo staklo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moram da kazem da se podizac sam od sebe popravio i sada je sve ok.
Samo sto malo sporije dize, kao da se muci, ali to ke bilo i pre "kvara". Malo je bilo cu dno kod elektricara kad se ispostavilo da je sve OK posto se sam od sebe proradio :)

Rekao je da ako crkne to nesto bice mnogo skupo da se popravi...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Danas uz pomoc Vlade sa foruma skinemo tapacirung desnih vrata.Da vidimo ima li struje u kontaktu koji ulazi u motorcic I vidimo da ima.Sta dalje.Ja reko idemo dalje skinemo el motoric da vidimo oce li da vrti na prazno.Skinemo tri srafa izvadimo ga damo kontak prekidac pritisnemo vrti normalno.Vratimo sve nazad ajde da vidimo da lice sada hteti da spusta prozor.Dodje nekih desetak santimetara kad dalje ne I opet nemasanse dase podigne gore preko mehanizma.Ajde opet da skinemo taj motoric kako bi mogli barem rucno da vratimo staklo nazad odnosno da mogu da zatvorim prozor motoric lepo uredno radi iz prve ugradnje 2001 po uklesanom datumu sa njega.Da sumiramo dodje do tih 10-15 santimetara I dalje ni makac.Nisam se usudio skidati celu vodjicu jer nisam skontao kakoce staklo da reaguje odnosno kako da ga izvadim da da ono nepadne kada pokusam da skidam tu celu vodjicu.Ona sajla normalno radi jer kada nema motorica unutra onda mozemo spustati I podizati skroz doodle pa opet zatvoriti lepo prozor.Sta moze da predstavlja taj problem da on samo spusti tih 10-15 santima I dalje neceda mrdne ni gore ni dole tu kao da zablokira nesto.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Od cega bi se pokrivila tako.kazi mi da liako skinem odnosno odvrnem ta dva odnosno tri srafa oce ispasti staklo.ili moram lagano da ga spustim skroz dole pa da vadim.koja je procedura skidanja.prvo staklo pa onda komplet taj mehanizam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sinoc krenuh da podignem staklo na vozacevim vratima i kako se staklo podiglo pocelo je nesto jako da tandrce. 

Spustih opet prozor i stao je na pola, da bih ga opet pokrenuo uz malo pomoci rukom.

Prozor trenutno funkcionise normalno, ali kako se staklo podigne do kraja pocinje da lupa i tandrce, predpostavljam da nije pukla sajla jer se staklo pomera, da li neko ima iskustva sa ovim i gde u bg-u moze da se ovo sredi? Nasao sam samo Tehnomehaniku na forumu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...