Jump to content
FAS Goran
Sign in to follow this  
Guest 9070

Stilo - problem sa ABS-om

Recommended Posts

Guest 9070

Pre dva dana mi se na komandnoj tabli upalile lampice koje pokaziju grešku na ABS i kočionom sistemu, a na displeju piše "EBD Failure ... Stop Engine"

Auto i dalje, po meni, normalno koči (čak i kad počnem da kočim posle 100 kmh), al' me kopka...

Nakon pregleda u AK Anuš rečeno mi je da su ventili ABS-a otišli i da je popravka cca 1100 eura.

Vredi li nabavka polovnog ABS-a i gde može da se pronadje ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da to je mnogo jeftinije :lol: Ne crkava to za menjanje bas tako lako. Verovatno ima leka.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest 9201

Imam isti problem kao i ti, upali se par lampica i ispise te poruke. Samo, meni je majstor rekao da je u pitanju prekidac ili senzor (nesto od ova dva) kod kocnice i da kad se on zaglavi dobijes te greske. Auto koci normalno, samo eto u tom momentu nemas te dodatne stvari. Popravka je nesto sitno, al nikako da nadjem vremena da zamenim.

To je kod mene, nadam se da je i kod tebe isti slucaj.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest 9070

U četvrtak idem kod Stojanova u NS, pa ću videti šta se dešava.

Danas mi je jedan lokalni majstor-električar objašnjavao da je moguće da je senzor na kočionim pločicama otišao ili je kabl nakvašen.

Inače, ovaj prijavu kvara sam dobio posle pranja auta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Javi sta si uradio (verujem da je do tog senzora-poznajuci strucnost lokalnih ovlascenih servisera).

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest 9070

Ništa od senzora.

Mora da se zameni u kompletu.

Za sad sam samo naručio, a za cenu će javiti (inače oko 1100 eura) :rant:

U pokušaju sam i da nabavim polovni preko poznanika iz Švedske.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja trazio ne mogu naci nigdje temu :question:

interesuje me da li kod stila 1.9 jtd 85kw treba kada se aktivira abs da gori lampica ABS :question:

naravno kada stisnes jako kocnicu a ne malo :rolleyes:

jer kod mene ne gori nista :thumbsup:

unaprijed hvala :unworthy:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na kolima nista i ne treba da gori. Pa cak ni lampice, one se samo ponekad upale :):thumbsup: Ne znaci da je abs upaljen ako je i lampica upaljena i sl. Ako nesto sa sistemom nije OK. Lampica ce se upaliti i signalizirati kvar. ABS se aktivira kada dodje do prolizavanja, odnosno on i sluzi tome da ne dolazi do proklizavanja. Znaci da ti je sve ok, da nesto nije kako treba lampica bi se upalila i signalizirala kvar!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Abs i air bag kad se upale i svetle ti sistemi nisu tada u funkciji. Te lampice znace neki kvar na sistemu. Abs je "pametan" pa i bez brisanja gresaka po ponovnom davanju kontakta mozda ugasi lampicu i radi dalje. Air bag je bezbednosni rizik i jednom kad upali lampicu nece je ugasiti dok se ne obrise greska....bar na vecini kola.

Jedina lampica koja se pali dok to nesto radi je Traction control ili kontrola proklizavanja...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jedina lampica koja se pali dok to nesto radi je Traction control ili kontrola proklizavanja...

TAČNO!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo mog iskustva. Kad sam kupio auto nije prijavljivao je gresku na ABS-u prilikom paljenja, a ABS se aktivirao pri svakom kocenju, bez obzira na brzinu i silu kocenja. Nakon nekog vremena (2-3 min. voznje) zapisti, upali se lampica od ABS-a i ABS se iskljuci. Odvezem auto kod majstora koji mi ocisti senzore. Nista, opet isto. Ja nadjem koji su releji/osiguraci od ABS-a i sve ih pocupam (velim, nema veze, nisam ni ranije imao ABS na autima koje sam vozio, ne treba mi). Medjutim, posle toga mi se popali gomila nekih drugih lampica, sto me jos vise iznervira. Provozam tako auto, a onda vratim sve releje i osigurace na mjesto (naravno, auto sam ugasio). To je bilo prije 9 mjeseci i od tada nemam problem. ABS radi normalno (kad dodje do proklizavanja), nema greske, lampica ne gori, nista ne pisti.

Moja pretpostavka je da je u stvari ciscenje senzora pomoglo, ali je greska bila memorisana u kompjuteru, a ja sam je izbrisao vadjenjem releja od ABS kompjutera...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Postovanje, od nedavno sam vlasnik stila 1,9 jtd 2003 karavana i naisao sam na problem pa se nadam da mi mozete pomoci ili bar uputiti sta da radim. Problem je sledece prirode, kada skrecem ne bitno levo ili desno tj ako malo vise namotam volan, tipa ulica pod uglom od 90 stepeni pri brzimama od 0 do 40 pali mi se abs i koci auto, na vecim brzinama nisam to primetio tj u krivinama ne dolazi do toga. predhodni vlasnik mi je rekao da mu se to desavalo od kada je zamenio letvu volana i da je dosao do podatka da nije nivelisana kako treba. bio sam na dijagnostici i nista nisu nasli, centrirao sam trap i opet sve isto. da li je neko imao slican problem ili neko zna o cemu je rec. unapre hvala

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da nije ASR, zbog velike razlike u obrtajima točkova prokljuvi da neki točak proklizava pa ga koči. Imaš li ASR ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije jer kad iskljucim asr na dugme isto se desava, a kad izvucem osigurac od absa onda ne ukljucuje prilikom skretanja, cisto da napomenem, nije to neko naglo skretanje ili potpisivanje u pitanju nego sasvim normalan stil voznje, cak moglo bi se reci penzionerski

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam imao sledeci problem,danas se malo vise zaletim po gradu i krenem sa naglim kocenjem,desava se da je pedala kocnice pocela jako da podrhtava i uopste nisam mogao da se zaustavim u kratkom roku,majstor mi kaze da su mi prednje gume malo celave i da je zbog toga,kaze da stavim zadnje napred posto su bolje,inace na hrapavom putu asfaltu koci mnogo bolje,moje pitanje je da li nije nesto uredu po ovom iskustvu sa ABS - om ili sta vec ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

...desava se da je pedala kocnice pocela jako da podrhtava...

 

Čuo si istovremeno kao neko lupkanje ili samo osetio to podrhtavanje?

Kočio si toliko oštro da ti se aktivirao ABS.

Share this post


Link to post
Share on other sites

E sad nisam bas 100 % siguran da li je nesto lupkalo, ali mislim da jeste malkice,i to u tom trenutku kad mi je podrhtavala pedala !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav. Imam problem sa ABS-om i ASR-om na Stilu 1.9 multijet 2006.godiste. U toku voznje mi se iz cista mira upali greska na ABS-u i ASR-u i na displeju mi ispise da su disconnect-ovani. Nakon gasenja i ponovo paljenja auta, greska se povuce i sve normalno radi dok se opet ne pojavi. Nema pravila kad se pojavljuje, gradska voznja, autoput, suvo, mokro. Jel imao neko slicna iskustva, sta bi moglo biti?

Edited by ogiNS

Share this post


Link to post
Share on other sites

To se i meni desava.Nekad prodje 50km i vise da se ne upali,a nekad u dve voznje zaredom se pali,ali nikad nisam stao sa strane pa ugasio auto pa opet upalio da nastavim voznju nego nastavim dalje jer nisam osetio neke promene u voznji.Dijagnostika mi je ocitala senzor polozaja volana.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...