Jump to content
FAS Goran
neshaoct

Lancia Nuova Delta

Recommended Posts

Ne znam ali meni se ova delta mnooogo svidja, mozda ja i nemam dobar ukus ali meni je vrh brate, ko sto rece Curcic.

Izgleda da sam u manjini ali mozda tako treba.

Pozz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stvarno je carski auto,izgubio je imidz nasviranog monstruma za one koji to ocekuju od delte.Sad je zver postala lepotica ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

lepotice volim samo zenske i plave, delta treba da bude zver, nadam se da ce se izvuci sa HFom, ako ne odrichem ih se preko novina

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest 366

He he ljudi ne brzajte sa zaključcima (negativnim) ... treba auto videti uživo... Mada sudeći po ovim klipovima i te kako će da valja...

U svakom slučaju ovo je dizajn za vreme koje tek treba da dođe... ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Video sam je ja na salonu automobila u Zenevi u martu ove godine.Meni licno se auto jako svidja.I voleo bih da je imam,bez obzira sto nije "agresivna" :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam zabalavio kad sam je prvi put video :shock: U suštini više volim automobile manjih dimenzija, ali ako bih "morao" da kupim veći auto i da sredstva nisu problem moj izbor bi bio Lancia Delta Platino :cool: Nadam se da ću za jedno 5 godina moći da kupim bar polovnu :devil:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ova Delta je proizvod lutanja marketinške službe fiata, jer otkako je sport rezervisan za Alfu stalno je ideja da se istisne iz Lancie, tj. da Lancia postane samo Luxuary brend.

Auto verovatno izgleda fenomenalno uživo, jer kao i sve Lancie loše se slika, ne možeš sa fotografija da doživiš njegove proporcije i pojavu. Baš me zanima i koliko su uspeli da sakriju poreklo automobila tj. Bravo.

Srećom, iduće godine iz Fiata stiže par ozbiljnih novih motora pa nije isključeno da će im doći iz dupeta u glavu i da će početi da niču sportskije varijante Delte. Konačno je glupi fiatov marketing skapirao da pravljenje raznih verzija automobila poboljšava publicitet i održava pažnju na nekom modelu, fiat 500 i Panda kao i Lancia Ypsilon su najbolji primeri za to...

Još kad bi odlučili da ipak proizvode i Fulvia kupe, imao bi čovek i zašto da štedi pare...

Share this post


Link to post
Share on other sites

PqWbn2i.jpg

aVSVJDJ.jpg

PqWbVYi.jpg

btw, na sajmu u Zenevi su ove godine ubedljivo najupecatljiviji bili beli automobili :D

ziveli VANovi ;)

Edited by Manfred

Share this post


Link to post
Share on other sites

Trenutno najaci fiat lancia model sa 1.8 turbo benzincem nekih 240ks sa6 stepenim automatskim menjacem

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prelepo stvorenje,mada odmah pada u oči startna cena. Verujem da vredi svaki evro, al kad na konfiguratoru pokušate da napravite željeni model, recimo meni izuzetno odgovara 1.9 mjtd, sa 190 ks, a volim i 16-tice točkove, ode šala bestraga... Prelazi 30.000 u Sloveniji. Mislim da ne bi bio ispod 35 kad bi stigao do Beograda. SIROTINJO I BOGU SI TEŠKA! Imam firmu, imam posla, ali 35 u komadu je strašno i Švajcarca.

Share this post


Link to post
Share on other sites
...delta treba da bude zver...

Liči li ovako ofarbana u nešto tako...pa još sa 200KS....iz M-Jet motora što znači veeeeeeeeliki Nm... :cool:

gx1XOw4A.jpg

aV1m4g9A.jpg

gx1XOG39.jpg

:devil:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Auto je predivan, posebno deo koji mu većina zamera - nedostatak agresije. Pogledajte ga malo bolje sa strane, liči mi na narogušenu mačku koja se sprema za skok! Pratio sam 3 godine preliminarne nacrte iz lančinog dizajn centra, dok se nije pojavila prvo kao prototip pre dve godine, a u finalnoj verziji dobila i "podočnjake" od led diodica (kao Audi), ma strašan auto. Video sam je u Beogradu prana (strane table, mislim daje iz Slovenije), ma bez daha sam ostao.

Evo prvih nacrta:

aV1myqQr.jpg

Isprva je izgledala neugledno i malo, pa je pala odluka da se malko produži:

aV1myNhJ.jpg

pa je onda usledio prototip, pretstavljen pre 2 godine!

Pq1oKpqS.jpg

potom finalna verzija sa "podočnjacima"

gx1Y2yVS.jpg

A ovakva nam se Lybra "nuova" kuva:

Pq1oL7kr.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

...sad se zbunih...

Bio sam siguran da je ovo onaj 1.9 M-Jet sa dve turbine....ali...on ima maksimalno 190 KS, i kao što Manfred reče 400Nm...

Onda nađoh ove podatke :

2009 Lancia Delta 1.8 Di Turbo Jet

Wheelbase - 2700 mm

Length - 4520 mm

Weight - 1430 kg

Fuel capacity - 58 litres

Engine

Cylinders S-4

Displacement - 1.7 litre ( 1742 cc )

Type - DOHC ( double overhead camshaft ), 4 valves per cylinder ; 16 valves in total

Compression ratio - 9.50 : 1

Fuel system - direct petrol injection

Maximum power - 199.7 PS ( 197.0 bhp )@ 5000 rpm

Maximum torque - 320.0 Nm @2000 rpm

Manufacturer - Fiat

Aspiration - Turbo

0-100 km/h - 7.40 s

Top speed - 230 km/h

Fuel consumption - 11.1/5.9/7.8 l/100km.......urban/extra-urban/combined

Power-to-weight ratio - 137.76 bhp/ton

Brake ∅

front 330 mm

rear 278 mm

Transmission - 6 A

Ipak je ova Delta benzinac...i neće mnogo da dimi kad se lupi gas... :devil:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Debitovala turbo verzija u zenevi

Lancia is bringing the Lancia Delta Hardblack and the Delta Executive to the Geneva Motor Show. The 197 hp Lancia Delta 1.8-liter DiTurbo engine will also get its world premiere at the show.

Sexy im je i motor jbt

lancia-delta-18-di-turbo-jet.jpg

Lancia Delta Hardblack

4XJir.jpg 4XQMS.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Slika lancie integrale, jeste u fotošopu ali...

integrale-rend_2.jpg

Edited by uros

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sa ovom poslednjom tvrdnjom potpuno mogu da se slozim i mislim da su u Fiatu pogresili sto nisu novu Deltu marketinski nekako drugacije profilisali, ali...

...kako samo dobro izgleda ovaj auto!!!! Vratio sam se iz Rima pre neki dan i mogu da kazem da je ova Lancia automobil koji je ostavio ubedljivo najbolji utisak na mene i pored svih ostalih bisera koja se tamo svakodnevno vidjaju na ulici. Evo nekoliko slika da pokusam da Vam docaram koliko samo taj auto iskace svojim fantasticnim dizajnom iz okolisa. Sto se mene licno tice, potpuna je katastrofa sto se unutra nalazi enterijer iz Brava, ali spolja je poptuno neverovatna.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Sto se mene licno tice, potpuna je katastrofa sto se unutra nalazi enterijer iz Bravag]

Jedina zamerka na autu! Mislim, da nije vec vidjena u Bravu bila bi to druga prica, a ovako...

Share this post


Link to post
Share on other sites

U filmu koji trenutno aktuelan u bioskopima po imenu Andjeli i Demoni, jednu od glavnih uloga, pored nekih holivudskih anonimusa igra i nova Delta. Lancia je morala skoro godinu dana pred pocetka proizvodnje da spremi nekoliko potpuno funkcionalnih Delti za film. :thumbup:

aV1Xax30.jpg

Edited by robbieF

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lancia je kupcima u saradnji sa firmom Landi Renzo ponudila Deltu Turbo LPG, odnosno Deltu koja za pogon može da koristi i TNG.

1.4 Turbo Jet motor raspolaže sa 120KS pri 5000 o/min. i 206 Nm obrtnog momenta pri 1750 o/min., a uparen je sa šestostepenim menjačem.

Po fabričkim podacima, Delta Turbo LPG postiže maksimalnih 195 km/h, ubrzanje do 100 km/h traje 9.8 sekundi, dok emisija CO2 iznosi 134 g/km (autonomija je inače porasla na 1.413 km, a rezervoar za plin je zapremine 52 litra).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...