Jump to content
FAS Goran
neshaoct

Lancia Nuova Delta

Recommended Posts

aV2oHDuA.jpg aV2oIbpA.jpg Pq2cdBmr.jpg

 

Dizajnirana od strane Lancia Style Centre, nova Delta produžava slavnu tradiciju Lancia modela iz prošlosti poput modela Aprilia, Appia, Fulvia, Beta, Prisma, Dedra, Lybra, zauzimajući čvrtso svoje mesto u klasi automobila srednje veličine. Dugačka je 4.5m, široka 1.8m i visoka 1.5m, sve to sa međuosovinskim rastojanjem od 2.7m garantuje više prostora i komfora nego što je uobičajeno za klasu automobila kojoj nova Delta pripada. Osim više mesta i više komfora, nova Delta nudi visok nivo tehnologija ugrađen u nju po pitanju zabave putnika, ili npr. audio sistema koji je razvijen zajedno sa kompanijom Bose, ili Blue&Me sistema koji je napravljen zajedno sa Microsoft-om, kao i potpuno novim navigacionim sistemom koji je za Deltu razvio Magneti Marelli.
 

 

aV2oIAm0.jpg aV2oIRP0.jpg aV2oJzIA.jpg aV2oJRaA.jpg

 

Vrhunske tehnologije obuhvataju i nove motore koji pokreću Deltu. Bez obzira da li je benzinska ili dizel verzija, nema atmo motora u njoj, odnosno svi motori koji se nude su Turbo. Mogu imati od 120 do preko 200 KS i mogu biti upareni sa klasičnim menjačem sa 6 stepeni prenosa u manuelnom, automatskom ili nešto nalik na ranije poznati Selespeed menjač mod-u. Dizel motori ispunjavaju buduću Euro 5 normu što je još jedna prednost u odnosu na konkurencju koja još uvek nema takve motore u ugradnji. Nova Delta ne zaostaje ni kada je u pitanju sigurnosna oprema jer sadrži unapređenu generaciju ESC sistema (Electronic Stability Control), kao i pojedina rešenja koje jedino Delta ima u ovoj klasi automobila poput adaptivnog vešanja (SDC) što čini novu Deltu još zanimljivijom za vožnju i uživanje na svim vrstama puteva.
 

 

aV2oK099.jpg Pq2cegLS.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest 9950

Ma pusti ti to ;)

-------------------------------------------------------

aV2o__dr.jpg

Samo ovo se racuna :devil:

-------------------------------------------------------

Salim se... Lepa je unutra, ali spolja je katastrofa... pogotovo od pozadi...

Share this post


Link to post
Share on other sites

...ima jedna posebna, poklonjena Kimiju... :cool:

Pq2cubui.jpg

Delta HPE :

aV2psU4J.jpg

Pq2cv5RA.jpg

Delta HPE Concept Car is designed to be equipped with a wide selection of petrol and diesel engines, all turbocharged and combined with 6 speed manual and robotised gearboxes with power ratings ranging from 120 bhp to over 200 bhp, plus tried and tested mechanicals optimised for comfort and handling by means of SDC suspension (with electronic damping control) to further enhance driving satisfaction.

Share this post


Link to post
Share on other sites

...jedan od motora...

1.9 TwinTurbo MultiJet 16v

aV2pyLeS.jpg

Ipak se ovde bolje vide obe turbine... :cool:

p.s. nisam dodavao strelice, vec je takva slika u originalu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Divna je,ali iz nje vise ne zraci ono sto je prvenstveno bila i cemu je sluzila.Prednji deo je diskutabilan,podseca na amera ostalo vuce na novi Bravo,samo bogatije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ova nova "delta" nema veze bar sto se izgleda tice sa onom starom, mogli su traktor da naprave i stave ime delta isto bi im bilo po slicnosti

:p

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest 7459

U potpunosti se slazem....ne svidja mi se!!!!! Koliko je stara bila vrhunska, toiliko mi se ova ni malo ne svidja....

Share this post


Link to post
Share on other sites
:shock::shock::shock::shock:

lepa je mnogo. . .

ali hebem mu mater hoce da naprave neshto shto ne izgleda kao zenski auto!!!

Uze mi rech iz usta...

Share this post


Link to post
Share on other sites

ne stvarno su moroni, meni je asocijacija na lanciu agresivnost i sila, sve stare lancie odishu zajebanoshcu!

ova to jednostavno nema :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

..a, kako bi ste je vi napravili ?

Da bude kockasta kao automobili iz 80-tih ? ;)

Onda im i ne treba nova Delta, nek' samo uzmu staru, a ispod nje ugrade noviju tehniku... :cool:

Da li vas ovaj auto svojim izgledom podseca na nekog drugog proizvodjaca...na neki drugi model ?

Da li je mozda samo kopija nekog vec postojeceg dizajna ?

Na kraju krajeva, sa onim TwinTurbo motorom, svi ostali koji voze ''muske'' automobile iz te klase, bi samo gledali u dupe ovu Deltu... :devil:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ko st rekoh,auto je divan,ali se ne uklapa u reputaciju prethodnika.Kao da si Hulka pretvorio u Jagodicu Bobicu :?

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa ne mora da bude kockasta ali fali joj agresivnost, malo vishe alfa styla bi dobro doshlo :lol:

a da li lici. . . jbg. . .meni svi ili skoro svi novi automobili liche :(

ja volim japance jbg, namudjeni su, opasni :devil:

Share this post


Link to post
Share on other sites

...nekako bi to trebalo da bude ovako :

Fiat - auto za najsiru populaciju

Alfa - naglasak na dizajn i sportske osobine

Lancia - naglasak na luksuz, i sport

Ova Delta bi to trebala da ispuni... :cool:

Ok...moze da bude agresivnije dizajnirana...ali, ne zaboravite da je ovo standardna verzija...

HPE ce sigurno biti agresivnija kroz dodavanje par detalja... :cool:

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest 7113

Ne svidja mi se nikako - stara mi je prelepa.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest 7113

Naravno da bih i ja izabrao novu a onda bih je odmah prodao.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest 4236
..a, kako bi ste je vi napravili ?

Da bude kockasta kao automobili iz 80-tih ? ;)

Da li vas ovaj auto svojim izgledom podseca na nekog drugog proizvodjaca...na neki drugi model ?

Da li je mozda samo kopija nekog vec postojeceg dizajna ?

Mene podseća na onaj glupi Opel Signum. Koja je ciljna grupa ove klase automobila? Preveliko za mlade, preskupo za porodice, a prekratko za executive ligu.

PqWjunA.jpg

aVT2JuA.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

ma auto je do kesica!

trnutno je za nas sad miaona imenica,al kad bude proslo 4-5 godina i pocnu da ih uvoze ko Stilice onda ce da vam se svima svidi!

Share this post


Link to post
Share on other sites

sta joj fali lici na sebe

a ne kao nemci , kao da ford wv i opel i skoda imaju istog dizajnera

lepa je i jedinstvena

u stvari svaki italijan lici samo na sebe , moze da bude ruzan ali je razlicit

i izdvaja se iz gomile :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest 1793

Prelep auto, bas onakva kakva treba da bude, a vecina Vas i ne zna kako je izgledala obicna Delta, nego uporedjujete ovu novu sa Deltom Evoluzione. budite realni!

Vreme nepromisljenih poteza je proslo, sada se nema para i vremena za za*ebanciju, mora da se brend povrati na pravi put, da bude u plusu za pocetak, ovo je pravi nacin za to, ko to ne vidi moze i dalje da prica o staroj Delti Evo do sutra, to ovde nije tema!

U konkurenciji sa A3, G6, BMW1, ova Delta je prvo osvezenje, kao i novi Bravo i kao sto ce, nadam se, to biti i nova 149!

Share this post


Link to post
Share on other sites
Prelep auto, bas onakva kakva treba da bude, a vecina Vas i ne zna kako je izgledala obicna Delta, nego uporedjujete ovu novu sa Deltom Evoluzione. budite realni!

Vreme nepromisljenih poteza je proslo, sada se nema para i vremena za za*ebanciju, mora da se brend povrati na pravi put, da bude u plusu za pocetak, ovo je pravi nacin za to, ko to ne vidi moze i dalje da prica o staroj Delti Evo do sutra, to ovde nije tema!

U konkurenciji sa A3, G6, BMW1, ova Delta je prvo osvezenje, kao i novi Bravo i kao sto ce, nadam se, to biti i nova 149!

amin

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...