Jump to content
FAS Goran

Recommended Posts

Pozdrav maso. Milan iz Sremske Mitrovice, 24 god inzinjer informatike, vojno lice(kako ovo "vojno lice" zajebano zvuci :smoke: obican vojnik ugovorac). Ljubitelj italijana. Od pre neki dan ponosni vlasnik Stila 1.6 16v 2002. Uskoro update profila sa slikama i ostalim stvarcicama :D

Edited by m1lanch3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zdravo ljudi. Zovem se Nikola, "77 sam godište, saobr. tehničar sam po zanimanju, vozač po ubeđenju i radnome mestu  :laughing: . Od kada sam kupio prvi auto, a nisam ih imao puno, samo FIAT-e preferiram. Prvi mi je bio SEAT 127 (čitaj FIAT) 0.9ccm 45hp "76 god., druga mi je bila YUGO Skala 55 (čitaj KEC) 1.1ccm 40,4kw 55hp "88 god., i treći što ga još uvek imam i vozim ZASTAVA 10 (čitaj FIAT) 1.2ccm 44kw 60hp "07 godište.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prvo, kao što NICKNAME kaže, zovem se CTEBA.

Drugo. Pozdravljam "'Talijane"!

Treće, bavim se "čačkanjem" oko računara, elektronike i tome slično. U NSu trenutno živim i radim, cca 28 godina.

I četvrto, ali ne manje bitno... Pošto sam ja "čika" po godinama, imao sam i više modela automobila a još više modela i vozio, te će i moj post biti malo duži, iako neću baš sve nabrojati šta sve vozih, već samo ono što vozih više puta. Ko nema volje da ga čita, ne mora. Od volje mu.

A evo i liste:

1. Zastava 101; 1.100cm3 sa svojih punih 20 godina (beše to davne 1992.), ne sećam se koje beše godište, ali se vrlo dobro sećam da sam i tada presvlačio unutrašnjost sa mat skajem u tamno ljubičastoj boji (danas je to EKO KOŽA, pošto je mnogo fensije), da smo kočnice (pločice i pakne) sami menjali na parkingu ispred zgrade i drukali ih do besvesti, da ih izluftiramo, servise i gomilu ostalih stvari, RADILI SAMI sebi ili drugarski, međusobno.

2. Fića 750, od milošte zvani 'kremenko' (probajte pogoditi zašto). To je bilo svetsko čudo, koje je trošilo cca 2litre više vode nego benzina. A i kratko se zadržao, pošto je bio samo za prvu pomoć, jer je moj manji batica, probao na Mišeluku da vozi "keca" na krovu.

3. Audi 80 1.6 TD = dobro poznat VW dizel motor (1984.g), tada star 14 godina, ali limuzina za sve pare. To je bila makina samo tako...

4. Opel Astra F 1.4 16V sa 90 konjića (1996.g.), tada stara 5 godina sa svojih 95k km na satu (pravih 95k, jer sam je uzeo od svoga ujaka iz CH). Beše to davne 2001.g., a na njoj el. podizači, grejači retrovizora, klima 90 konjića. Bila je to aždaja i volela lepo da se vrti 5-6k rpm. Kažem bila, zato što sada ima tek po neki konjić ispod 130. Da, toliko izmereno. Malo smo se igrali sa motorom. Špic brege, usis, izduv, mapa, pod MUS drugi set kočnica (Sparco street-race set, ako se tako beše zove), gomila dodatne opreme od opruga, amorta, spojlera (sa svim atestima, jer je sve naručivano iz DE a nije pravljeno kod majstor Fanđa, već od GM-a, Irmšera i drugih "Opelovih proizvođača"! Žao mi je "'Talijani", on ostaje još u "porodici".

5. Yugo 45 (1984.g), uzet npr pre 8 g. = napravljen lično za moju ženu. Kad kažem napravljen, to i mislim. Većinu stvari buraz (taj manji bata, što je malo "voštio" keca, pa mu ošmirglao krov, bez šmirgle), štošta i ja i još gomila drugara po raznim servisima. Kada sam uzeo Yuga, rasklopljen je kompletno. Ostalo je na njemu samo volan, menjač i točkovi. Ali bukvalno. Izvađen motor, skinut i poslednji tapacirung (takođe i instrument tabla=kompletno), poskidane sve kočione cevi i crevca, diskovi i doboši, ...

Sve je to kompletno promenjeno i urađeni. Zaštićeno, presvučeno, remontovano, itd, itd, ... Ofarban je u metalic bordo i turene alu felnice. To je bio soprajz za ženu, odveo sam je jod buraza u garažu, kad je bio završen. Nije bila mašnica od gore, ali ko da jeste. Već se bila zabrinula što stalno idem kod buraza, stalno nešto krišom idem u dvorište i radim, itd... Kaže, već sam se bila zabrinula, da sam nabavio neku "klinku" za rekreaciju. :-)

6. Fiat 500L Pop Star 1.4 (+ alu 16", + Zadnji park. senz, + Comfort paket). On je tek na čekanju! Tek je pala kapara i kredit odobren. Doduše to će više žena voziti, ali naravno nisam ni ja gadljiv. Najviše se zbig njega i prijavih na ovaj forum (pošto već 5 dana čitama postove o velikom fićku.

A vozim i vozih manje više kako koji redovno i službene (kupljena kao nova vozila):

- Opel Corsa 1.3 cdti (malo samo čipnut);

- Peugeot Partner 1.6 hdi (takođe čipnut);

- Toyota Yaris 1.4D;

- Hyundai i30 crdi;

- VW Caddy 1.6 tdi;

- Hyunday Veloster 1.6

Tako da imam po malo i vozačkog staža iza sebe.

Samo ću dodati još i ovo:

Zašto baš veliki fićko?

Prvenstveno zbog 2.5k€ koje dobijam za Yuga (kojem je  & EXTRA ZATO što znam šta je voziti se i sedeti 5-10h u vozilu u kojem sedim kao u stolici naspram u vozilu u kojem se vučem dupetom po putu. Znali smo otići sa Yarisom i do Minhena, naravno da se može preživeti, ali kada sam negde oko ~2000.g. vozio manje više 800-900km Chrysler Grand Voyager i izašao iz njega i mogao da vozim i dalje, skoro kao da sam krenuo pre 1/2 sata, tada sam znao da ću kad-tad imati vozilo "takvog tipa". Mislim da po konstrukciji 500L to može da ponudi, makar i probližno. Da izađeš vrlo malo umoran iz njega.

Eto, to je moje viđenje iz sadašnje perspektive sa mojim stažom vozača ~25g

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav drustvo. Ja sam Danilo, student, 21 godina, Beograd. Fiat Punto 1.9jtd inace moj drugi auto a prvi italijan :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav svima :)
Ja sam Nikola iz Bg-a 24 godine star, malo prešao :D

Šalim se, students sam mašinstva i vozim Fiat Stilo 1.9MJTD karavan,  sveže kupljen pre dva dana. 

Kad bude bilo prilike biće i slika :)

 

Nadam se ugodnom druženju i želim vam sve najbolje  :cheers:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozz svima,

Nebojsa iz Sremskih Karlovaca,imam 34 godine i trenutno vozim golfa 2,ali imam u planu trenutno kupovinu fiat punta mk2,tako da sam se pridruzio ovoj zajednici zbog saveta i pomoci :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

I zbog druzenja, valjda ;) .

Pozdrav svima, dobrodosli i uzivajte na forumu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@CTEBA extra tekst, dobrodosao u klub i kad dodje 500L da ga predstavis u temi, a ovaj tekst kopiras tamo

Svima dobrodoslica takodje

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav svima,

Ja sam Dragan iz Beograda. 35 godina.

Bavim se muzikom...malo sviram gitaru i pevam ;)

Trenutno vozim Fiat Punto Classic...uzeo ga novog 2010-te.

Ugradio plin posle 3 godine.

A juče uzeo predračun za 500L.

Svi ste mi mnogo pomogli savetima...koje sam ovde našao.

Hvala i pozdrav.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Poštovanje svima!  :)

Ja sam Miloš Nikolić, iz Beograda: kupio prošle nedelje: Lancia Phedra 2.0, 2004g. koja je bila do tada u Vrbasu...

Auto je "ful-fulova" i jako 'lep na oko'.   Kod majstora je (Kića-Fiat, Ledine: po 'preporuci' naravno), zato što sam hteo komplet izveštaj šta treba i šta me čeka, (iako me je predhodni vlasnik ubeđivao da sam miram sledećih XX hiljada), tako da ću vam, nadam se, od nedelje reći malo podrobnije svoja iskustva jer od Ponedeljka stoji kod njih i još čekam kompletan izveštaj defektaže...  :)

Auto je, inače u "voznom stanju" (dovezao sam ga iz Vrbasa bez problema (automatski menjač), motor zvuči (jako dobro). Imao je čak i servisnu knjižicu (koja deluje vrlo originalno) tako da sumnjam da su vraćali više od 100K km!  :)

 

... toliko za sada, hvala

Share this post


Link to post
Share on other sites

Poštovanje svima!   :)

Ja sam Miloš Nikolić, iz Beograda: kupio prošle nedelje: Lancia Phedra 2.0, 2004g. koja je bila do tada u Vrbasu...

Auto je "ful-fulova" i jako 'lep na oko'.   Kod majstora je (Kića-Fiat, Ledine: po 'preporuci' naravno), zato što sam hteo komplet izveštaj šta treba i šta me čeka, (iako me je predhodni vlasnik ubeđivao da sam miram sledećih XX hiljada), tako da ću vam, nadam se, od nedelje reći malo podrobnije svoja iskustva jer od Ponedeljka stoji kod njih i još čekam kompletan izveštaj defektaže...   :)

Auto je, inače u "voznom stanju" (dovezao sam ga iz Vrbasa bez problema (automatski menjač), motor zvuči (jako dobro). Imao je čak i servisnu knjižicu (koja deluje vrlo originalno) tako da sumnjam da su vraćali više od 100K km!   :)

 

... toliko za sada, hvala

Uuuu, brate, to je autobus sa voznim osobinama auta. Zanimaju me tvoja iskustva sa tim 2.0 benzincem u tolikoj karoseriji. :)

Dobrodošao. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav svima,

 

Ja sam Kovac iz Novog Sada. Skoro napunih 25. godina.

Inace student sam, raduckam po malo.

Vozim Fiata Punta Mk2 1.2, polako krecem da ga sredjujem posto sad jelte zaradjujem pare :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav ja sam Ivan iz Uzica vozio sam fiat bravu 1,6 16v 2001god punih 9 godina,a sada vozim fiat stilo 1.6 16v 2002 nekih 8 meseci,

Edited by stilo uzice

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav i dobro dosli. Procitajte pravilnik foruma i mozete otvoriti svoju temu posvecenu vasem autu i predstaviti automobil u njoj, dati opis, utiske, slike... Jos jednom, dobro dosli :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav svima ja sam Milan iz Vel. Gradista (branicevski okrug, kod srebrnog jezera) moja masina je Fiat Marea 1.6 student ekonomije 20 god imam :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav drugari,

 

Igor, Banja Luka, 36 god, Fićo 500l 1.4 Pop Star, kupio nov prije 2 mjeseca, prešao dosad 8000, zadovoljan...

Vaši tekstovi veoma informativni i značajni...

Lijep pozdrav forumašima i članovima kluba!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav i tebi i dobrodosao na forum! Boze zdravlja, pa se vidimo i na nekom FLCS skupu.

Mora da te u carstvu "njemackih auta" cudno gledaju kad vide da si uzeo Fiat, pa jos nov :) .

Da ga u zdravlju vozis i da te dobro slusa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala na lijepim željama. I da, potpuno si u pravu, svi me pitaju "Šta ti bi?". Ono, kao da sam ubio čovjeka ili nešto slično. To je još pojačano činjenicom da sam 15 godina vozio A4 1.9tdi (i još uvijek je kod mene samo ga žena sad vozi). Dvoumio sam se između njemačkog polovnjaka i ovog novog. I mislim da sam dobro izabrao...

 

Pozdrav!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Što se kaže, bolje vas našao. Doduše, ovdje sam već neko vrijeme, čitao sam tekstove i nisam se registrovao dok nisam uhvatio malo vremena. Odlučih da budem malo aktivniji.

P.S. Hvala za uputstva  :thumbsup:

Pozdrav

Edited by xpandzax

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...