Jump to content
FAS Goran
boki

Pneumatici...letnji, zimski, iskustva

Recommended Posts

Uh, dobro je da sam pitao. Za malo da uzmem tigrice i to baš na pomenutoj akciji za letnje gume u Beogumi.Nisam znao da se tako loše kotiraju. Mada, makar za ove najmanje gume nisam primetio neki bitan popust.

Edited by marcony

Share this post


Link to post
Share on other sites

Korisna informacija, valja "prosnjuvati". Samo treba povesti racuna da na tim akcijama ne ulete neke bajate gume. Kolega sa posla pre neki dan narucio komplet Pirelli P7 Cinturato, zaboravih sta mi rece gde. Uglavnom, kad su stigle bio im je mator DOT, pa se zalio i uvazili su mu. Ceka turu novijih, bas da vidim da li ce ispostovati...

Ja kad sam porucivao prvo sto sam pitao je dot gume dot je 0213 to mi je najbitnije. Drugo ja gume kupujem direktno kod vulkanizera i kod njih radim zamenu jer je u tom slucaju montaza i demontaza besplatna. Nikad gumu ne kupujem na nevidjeno.

Uh, dobro je da sam pitao. Za malo da uzmem tigrice i to baš na pomenutoj akciji za letnje gume u Beogumi.Nisam znao da se tako loše kotiraju. Mada, makar za ove najmanje gume nisam primetio neki bitan popust.

Ne znam koliki popust treba da bude? Moja dimenzija gume je 165/70/14 Uzeo sam Michelinke i popust je 700 din po gumi u odnosu na novembar prosle godine.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koje od ovih navedenih kupiti ?

U pitanju su letnje gume

1. Michelin Energy Saver +

2. Continental ContiPremiumContact 5

3. Goodyear EfficientGrip Performance

4. Semperit Comfort-Life 2

Koje se najbolje ponasaju na putu, koje se manje trose?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koje od ovih navedenih kupiti ?

U pitanju su letnje gume

1. Michelin Energy Saver +

2. Continental ContiPremiumContact 5

3. Goodyear EfficientGrip Performance

4. Semperit Comfort-Life 2

Koje se najbolje ponasaju na putu, koje se manje trose?

1. Michelin Energy Saver + , najbolja su se pokazale , najudobnije , u klasi je sa continetalom , malo je jeftinija, a nije losija mnogo. Veoma dobra kupovima ..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Došlo vreme za kupovinu dve pogonske letnje gume za Punta, pa me zanima da li postoji neka realna razlika izmedju sledećih modela, pošto je razlika u ceni minimalna:

1. Tigar Sigura

2. Sava Perfecta

3. Barum Brillantis 2

4. Kleber Viaxer

5. Semperit Confort-Life 2

Mogu i drugi predlozi. Dimenzija je 155/70 R13

Kleber je najbolja od navedenih

Share this post


Link to post
Share on other sites

u principu najhvaljenija i po adac testu i ovde je energysaver. ostale je prate u stopu. semperit se najbrze trosi, ostale 3 podjednako a energysaver najmanje.

nadam se da ti je ovo pomoglo jer neces pogresiti koju god da uzmes. posebno prve tri.

Tapatalk 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Definitivno Michelin Energy Saver :smoke:.4k km su mi vec na kolima i sve pohvale od mene.Cak i danas sam po ovom kijametu obisao pola vojvodine i stigao citav kuci.

Share this post


Link to post
Share on other sites

To što si obišao Vojvodinu po ovom kijametu i stigao čitav kući nije do guma. A ni do umeća. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam u par navrata imao Pirelli gume, super se ponasaju po mokrom i po suvom al se nenormalno brzo trose :thumbdown:

Znaci Michelin Energy Saver :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

imam dilemu:

posedujem 6 letnjih guma

2 x michelin e.saver nove

2 x michelin primacy hp 5-6mm

2 x tigar hitris 5mm

treba 4 na auto, a dve nemam pojma, dal da cuvam il da prodam! dal da stavim michelinke sve 4 i prodam tigar, ili stavim tigar dok se ne oljuste a sacuvam michelin?

otvoren za sve predloge :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja biK metnuo Tigrice, ali u oglase :) .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ko ima da proda dobre tigrice,neka se meni javi ,ja cu ih slatko voziti. :turned: :turned: :turned: :turned: :turned:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ko ima da proda dobre tigrice,neka se meni javi ,ja cu ih slatko voziti. :turned: :turned: :turned: :turned: :turned:

Imam ja Goodyear ali za Punta :turned:

Edited by Nidzo

Share this post


Link to post
Share on other sites

81239551_640.jpg

I tacka :ice: .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako nekom trebaju hitris 205/55r16 oko 4mm taman da se obrijaju do jeseni,nebusene ,jos su na felnama, ja dobio nove (dobro nisu nove al sam dobio)Bridgestone (ili kako se vec pise)pa ih skidam.Svaki dogovor moguc....

Usput kakvi su utisci sa Brodgestone gumama ,ja do sad vozio Tigar i nemam nikakvih zamerki,jedino ih stilo kida(mislim trosi) napred sto od voznje sto od serva .....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sad ja imam trilemu

Imam 4 ljetnje gume Goodeyear 165/70/14

Na autu suna čeličnim felnama dve nove Winterke i dve polovne (za bacanje) Bridgestone 165/70/14

Stižu mi alu felne 15ce sa odličnim Yokohama zimskim gumama 185/55/15

Šta raditi? Koju poruku poslati?

Share this post


Link to post
Share on other sites

i oprostim se od ideje o dva seta felni/guma. Znao sam ja da ne mogu i jare i pare :ball:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...