Jump to content
FAS Goran
Guest 9258

Fiat Stilo - lupanje (krckanje) u trapu

Recommended Posts

A javlja li ti se taj zvuk, recimo kada vozis lagano drugom, pri davanju ili oduzimanju gasa? Ako imas i te simptome moguce je da su nosaci.

Jesi li do sada menjao onaj nosac motora (menjaca) ispod akumulatora?

Da javlja se zvuk, kada lagano vozim i dodam gas pa pustim, a mijenjao sam onaj ispod akumulatora, otjeracu da se pregledaju i ostali.

Share this post


Link to post
Share on other sites

zdravo ljudi imam problem kad idem pravo po neravnom putu nesto landara u prednjem desnom tocku a u krivine koliko mi se cini utisa sta mu moze biti

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Može svašta. Počni od stabilizatora, ali...ovo ne može preko foruma, mora kod majstora na dizalicu da se vidi šta na trapu ima lufta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ok nesto me kopkalo danas mislio sam da je ona zastita motora ali vidim da nije. Poci cu kod nekog ova dva dana, hvala

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zdravo cuje se neko krckanje vise kao grebenje od trajanja od 1 sekunde nista vise posle jedno metar metar ipol  samo sto krene auto to se oseti kad krenes kunplung  na levom tocku ali se oseti i na papuci na nogu  mozes da osetis  a cuje se neko zuenje na prednim tockovima da su mozda lageri na tocku stvara neka buka  da nije mozda to ili pak menjac ne znam sta je aj neka iskustva pozdav goran

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Javilo mi se jedva primetno kuckanje u levoj strani trapa, nesto vise izrazeno kad zaljuljas auto levo-desno u mestu - tipicno za stabilizator. Dijagnoza dobro postavljena, a zatim i odradjena reparacija levog stabilizatora... Trap opet utegnut kao pracka.

Ovo cisto pisem zbog intervala reparacije, ako nekog zanima. Evo gledam u mojoj servisnoj knjizici, ovo je drugi put za 6 godina da se reparira, a od prosle reparacije predjeno 41 000 km. Kod nekoga je mozda moglo je jos da kotrlja dok ne postane izrazenije, ali ja volim da je auto tip-top. Vozim ostrije pogotovo na otvorenom, ali maksimalno izbegavam rupe, sahtove i ostala cuda po nasim oranicama, tako da sam u principu prilicno zadovoljan. Pogotovo sto je reparacija stabilizatora 800 kinti, radi mi caletov poznanik.

Sto se mene tice - ili kvalitetna reparacija ili OEM stabilizator.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam jedno pitanje, imam stilo 1.6 16v, i desava mi se problem ponekad, da pri voznji samo nesto pocne da  lupa u prednjem trapu i volan pocne da mi vibrira, kao da sam zgazio nesto, ili kao da idem po rupama, tako zalupa( ali bas dosta)  i zavibrira na par sekundi pa stane, i retko se desava...sta bi to moglo da bude?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam Stilo JTD 2004 i kada malo brze udjem u krivinu u desno cuje se neko lupanje, da li neko  sta bi moglo to biti?

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne nego obrnuto ;)
Kad smotas desno a lupa,otisao je levi kineticki
Provereno kod mene,cekica na pun levi a otisao desni kineticki :wacko:

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

hehe kod mene na bivsem autu je uvek bilo da ako lupa u desno otisao je taj desni nikad nije hteo da lupa kad ga levo motas al ajd,cuje se to kad pocne da lupa na kojoj je strani.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prijatelj ce mi to pogledati zajedno cemo menjati ali cini mi se da cujem lupanje sa leve strane u svakom slucaju hvala vam javicu sta je bilo kada resim cim prodje ovo ruzno vreme.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kada motam desno, bilo da je malo ili pri nekom sretanju skroz, cuje se zvuk u levom tocku. Ne znam tacno kako da opisem taj zvuk, ali samo se cuje kada se auto krece i samo u levom tocku. Menjao sam levi stabilizator mislio sam da je to problem ali zvuk je i dalje tu.. Da li je imao neka slicna iskustva ? 

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bio sam na centriranju trapa covek je gledao kaze da je sve okej, samo je taj stabilizator otisao. Jel moze on da vidi dal je otisao zglob ili ne ? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dok ne rasturi ne moze da vidi, jedino ako je manzetna iskidana... Odi do auta, smotaj pun desni, kreni lagano i ako se cuje tak tak tak zvuk, zglob je crko...

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...