Jump to content
FAS Goran
stefanves

Fiat Bravo - ugradnja plina

Recommended Posts

Ne vidi se od rezervara nista, probao sam slikati, ali slaba vajda. Nema tu neke posebne mudrosti, postavi bocu obelezi rupe, spusti rezervar i busi, tako sam ja radio i neces nista pogresiti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bravo GHT, molim te stavi sliku gde se vidi isparivac da vidim gde je postavljen I kuda su provucena creva I cevi. Da li je tvoj singlpoint ili monopoint ? Ako je singlpoint koja je boje zica koja je presecena da bi se prekinuo rad dizne ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Isparivac mi stoji ispod akumulatora,a sto se tice dizni,nemoj da seces zice,vec kupi emulator za dizne,u protivnom ce ti na plinu svetleti dizna.Koje ti je godiste auto?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moj je Fiat Brava 1,4; 12V; 59kW; 1998.god., monopoint (jedna dizna). Nema veze sto ce svetleti lampica. Stavicu mu relej I iskljucicu mu lambda sondu da ne bi brkao parametre. Ionako sam ga do skoro vozio bez sonde, a potrosnja je kako mi se cini ista. Sa starom sondom mi je dizao nivo ulja u motoru (ubacivao je benzina vise nego sto moze da sagori).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Skini kabl sa dizne i preseci bilo koji(+ ili- nije bitno)Moraces staviti i relej za komp jer ti posle dva paljenja nece raditi na benzin nikako,a i sa plinom ces imati problema.

Share this post


Link to post
Share on other sites

pozdravljam clanove i prijatelje foruma postavio bih pitanje da li je fiat bravo 16 16v mono point to me interesuje zbog ugradnje plina posto sam nasao polovan veoma jeftino fiat je 98 godiste....hvala vam unapred

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da je multi point, ali svejedno ti nebuh savetovao polovan uredjaj, jer u praksi ispadne na kraju i skuplji od novog i nikada nevalja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ceo uredjaj nov neke slabije marke mozes uzeti za 130e, ne isplati se kupovati polovno. Tvoj Bravo je indzeksn (injektion) ima cetiri dizne. Bilo bi dobro ako bi mogao ugraditi sekvent, neces se nesto usreciti sa obicnim plinom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

koja je cena da se u bravo 16 16 v plasticma grana ugradi senkventni plin,da boca bude gde je rezervni tocak. Nisam u opste za plin ali gorivo 160 dinara :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako ti je plasticni usis moras ugraditi sekvent.Zavisi od uredjaja,ali najeftinij je od 350e(AC Stag),pa na dalje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozz svima,nov sam ovde...Treba mi savet,koliko je pametno ugraditi plin na Fiata bravo??2001 je god,1.6 je..16 ventila,ima ainspric il kako se vec kaze :D E pa sad razmisljam koliko je pametno ugraditi plin?Trosi oko 6 l benzina na 100km..Hvala unapred... :) Pozz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sto se tice isplativosti, stavis na papir i samo ce ti se kasti. Bravo sa tim motorom na otvorenom bez klime i brznom 120-140 trosi 8l plina (sa klimom 9) dok u gradu ide od 10 pa na vise, zavisi koliko imas tesku nogu na gasu. Ne znam kako ti trosi 6, osim ako ga na otvorenom ne vozis 5-om 80-90km/h.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ee ma vise trosi,uzeo sam ga pre par dana i tako mi je rekao prodavac,a ja Mislim da trosi oko 8...A ima klimu...Ma ok brate to,nego dal ce mi se isplati?

Posto je ugradnja plina oko 400 e ja Mislim..450..Pa necu bacam te pare ako mi se ne isplati...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stavi na papir, pa vidi. Meni se npr isplati jer da vozim na benzin mesecno bi mi samo za odlazak na posao trebalo 8000 crvenih, a sa plinom potrosim 4000 za istu kilometrazu. To znaci da plin otplacujem do januara, a ugradio sam ga u februaru ove godine.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kao što ti kaže Dušan, od kilometraže koju prelaziš zavisi koliko će vremena proći da na razlici u ceni benzina i plina vratiš pare koje si dao za ugradnju gasa, a onda da kreneš da ostvaruješ uštedu... :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Razmisljam da ugradim plin na Fiat Bravo 1.2 16v. Ne znam koja je cena, ni kako taj auto podnosi plin tj.da li je taj motora dobar za plin,kako se ponasa i ti? Koja je potrosnja plina kad se ugradi?

Mogu samo seqvent, tako su mi rekli.

Pa ako moze neko malo bolje da mi objasni u vezi plina? Da li je preporucljivo da stavim plin na taj motor?

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav forumaši! 

Zanima me pošto bih hteo da ugradim plin u svoj auto Fiat Bravu 1.2 16v 2001. koji je prešao 105000km vaši saveti, sugestije, predlozi... Kao i to da li je isplativo raditi to na ovom automobilu i ako neko ima iskustva kako se auto ponaša u vožnji. Realna cena automobila je 2000 eura pa me zanima da li je ta investicija u taj auto realna ili ne. 

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li je investicija isplativa, to samo ti znas. Stavis na pair koliko te izadje gorivo, a koliko te izadje plin mesecno. To pomnozis put 12 i vidis kada ces da odplatis uredjaj. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prijatelj vozi Bravo-a 1.2 16v i omislja se o ugradnji plina.Veoma ga zanima vase misljenje.Sta vi preporucujete? Da ili ne?

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...