Jump to content

Photo

Gume nove vs. polovne vs. protektirane

• Please log in to reply
927 replies to this topic

Irokanji

Irokanji

Regolari

• Members
  • PipPip
  • 570 posts
  • Garage:Stilo 1.9 JTD 115 ks
cisto informativno: danas sam videla postavili su tablu da imaju rasprodaju zimskih guma u Beogumi, pre Gazele na Nbgd, pa koga zanima moze da pogleda. :) ne znam cene ni sta imaju, cisto ako nekog zanima.

http://www.beoguma.com/lokacije/

Transporter131

Transporter131

Regolari

• Members
  • PipPip
  • 272 posts
  • Garage:Fiat Marea Weekend ELX
U subotu na buvljaku, lik iz Zrenjanina prodaje protektirane gume sa 6 meseci garancijom.Kaze da ih donosi iz Austrije cene od 30 do 65e,zavisi od dimenzije.Radjene,kolko sam shvatio, po tehnologiji good year.Imali neko iskustva sa takvim gumama,naravno samo za zimske. Da ili NePosted Image

Edited by neshaoct, 17 January 2012 - 20:26.
spojeno

Oktopod

Oktopod

Prominente

• Members
  • PipPipPip
  • 3109 posts
Za tu cenu imaš nove Tigar

SikterBre

SikterBre

požarni u auto parku

• Members
  • PipPipPipPip
  • 7246 posts
  • Garage:Fiat Punto mk2a
Imaš negde na forumu gde sam ja postavio isto pitanje, mišljenja su podeljena, mada više negativna

Transporter131

Transporter131

Regolari

• Members
  • PipPip
  • 272 posts

Za tu cenu imaš nove Tigar

Tigar vintera nema nigde ispod 45e u dimenziji185-65-14,Samo me zanimaju misljenja.Ipak ih vozimo samo zimi i to uglavnom u lokalu.Da nebude zabune,ja sam na novim letnjim ...jos uvekPosted Image

Edited by Transporter131, 17 January 2012 - 17:55.

SikterBre

SikterBre

požarni u auto parku

• Members
  • PipPipPipPip
  • 7246 posts
  • Garage:Fiat Punto mk2a
I meni su alu felne želja već par godina, na starom autu nisam mogao nikad da ih priuštim za 3-4 godine koliko sam ga vozio, ali sad su mi se prihodi znatno uvećali, pa sam kupio auto sa većim točkovima, pa su samim tim gume i daleko skuplje... Ove godine sam kupio auto, pa registracija, muzika, navigacija, presvlake, veliki servis, plin, atest, pragovi, kačket, debadge, drugi farovi, ksenoni, pa mali servis, i još dosta propratnih sitnica kojih ne mogu ni da se setim, i onda mi iskrsnu povoljno lepe ali veće felne, pa mi sad treba dva seta guma, e onda sam se malo sabrao, pa mi je kao neko prelazno rešenje bilo da kupim polovne gume, neka izdrže ovu sezonu, a izdržaće garant i sledeću, pa ću tek onda biti malo rasterećeniji od troškova, pa ću da kupim nove zimske :thumbup:

Bane23

Bane23

AK Voždovac

• Members
  • PipPipPip
  • 4495 posts
  • Garage:Alfa Romeo 147 (ex FIAT UNO mondo 1.0 ie)
Ja nisam imao iskustva sa automobilskim protektiranim gumama,ali zato sa kamionski svakodnevno i to nekih 10 meseci bez prekida.
Stvari su sledece,desi se da ode na put i svuce celu saru ceo protekt do zica,desavalo se da na parkingu ako je na poluprikolici protket,pri naglom okretanju isto tako skine deo ili ceo protekt,saru celu,gazeci sloj,a desavalo se i da idu po 100000km,pa sad sta znam.
Jako je bitno da se protet radi na sto maladjoj gumi i da kada se gleda guma ne strci mnogo,tj da je na nalik fabrickoj,tada je znak da je protekt dobro uradjen.
U svakom slucaju bolja je od polovne,posebno ako ima garancije.

Na tebi je da odlucis,ako ih uzmes sada ,a zima prolazi za 3 meseca,ostace ti jos 3 meseca garncije,moj savet je da vozis mozda cak svih 6 i videces,ili si pukao pare,pa ces opet rekalmirati i dobiti druge ili ce sluziti.

Po meni ako ti daje za 30,35 eura sa garancijom to nije lose.

Transporter131

Transporter131

Regolari

• Members
  • PipPip
  • 272 posts
Posted Image Posted Image Posted Image

Evo da pokazem tek kupljene protektirane Austrijske gume.Za ovih 40km sto sam presao sa njima,sokiran sam Posted Image Vise ni parking mesto ne cistim,garancija je for life,odnosno dokle god ima sare na njima. Posted Image

bglion

bglion

Regolari

• Members
  • PipPip
  • 1351 posts
  • Garage:Lancia Lybra 1,9 JTD SW
Auuu ovo da se zamislis :question: kad kupujes novu da li je bas nova guma ili protektirana :coffee:

Transporter131

Transporter131

Regolari

• Members
  • PipPip
  • 272 posts
Kad bi znao kako drzi po snegu,ne bi verovao Posted Image

Zvukoljub

Zvukoljub

Regolari

• Members
  • PipPip
  • 910 posts
  • Interests:High Fidelity
  • Garage:2004 Punto JTD Dynamic; 2000 Bravo 1,6 16v GT
@Transporter131
Koju si dimenziju guma uzeo i pošto, ako nije tajna?

bucke1

bucke1

Regolari

• Members
  • PipPip
  • 217 posts
  • Garage:lybra 1.8 16v
Ima li kakav kontakt tel. za gume?

Transporter131

Transporter131

Regolari

• Members
  • PipPip
  • 272 posts
Gume dimenzija 185/65 14 + Aks(brza posta) ispalo je 8047 din ( 2 gume ) ...Evo kontakt telefon ,(ako se admini ne ljute) ,i recite da ste dobili telefon od Flcs Kluba... 063/544-465 .. PozdravPosted Image

neshaoct

neshaoct

Abarth

• Administrators
  • 24298 posts
  • Garage:Stilo 1.9 MJet 140
Koliko se sećam priče oko protektiranih guma, glavna stvar nije u tome hoće li imati dobru šaru, tj. odličan gazeći sloj (što vidimo sa slika da ima), već šta će se dogoditi na većim brzinama...tj. hoće li taj nalepljeni deo nove šare na staru gumu početi da se raspada (odlepljuje) npr. na 160, 180 i više... :thumbup:

Zvukoljub

Zvukoljub

Regolari

• Members
  • PipPip
  • 910 posts
Pa šta znam... Što kaže drug predsednik, gazeći sloj se vidi da je super, ali ne verujem da bih se za 2.000 dinara uštede odrekao novih guma.

hoće li taj nalepljeni deo nove šare na staru gumu početi da se raspada (odlepljuje) npr. na 160, 180 i više... :thumbup:

Mene zanima isključivo preko 240, to mi je minimalna brzina u zimskom periodu.

neshaoct

neshaoct

Abarth

• Administrators
  • 24298 posts
  • Garage:Stilo 1.9 MJet 140
Letnje bre, letnje... :D ima i tih protektiranih. :thumbsup:

Zvukoljub

Zvukoljub

Regolari

• Members
  • PipPip
  • 910 posts
:D

U svakom slučaju, hvala za info @Transporter131.

Transporter131

Transporter131

Regolari

• Members
  • PipPip
  • 272 posts
Brzinski index guma koji sam ja uzeo je 160 max.. Pri balansiranju,na jednu gumu je otislo 35gr tegova (ukupno,i spolja i iznutra) ,a na drugu 40gr. (i spolja i iznutra) .

Bane23

Bane23

AK Voždovac

• Members
  • PipPipPip
  • 4495 posts
  • Garage:Alfa Romeo 147 (ex FIAT UNO mondo 1.0 ie)
Nije to strasno (mislim na gramazu tegova), nije samo brzina faktor toga da se gazeci sloj odlepi, najveci porblem je pri motanju, naglom skretanju, potpisivanju, kocenju...

makkisa

makkisa

Il Nuovo

• Members
  • Pip
  • 40 posts
  • Garage:lancia lybra 1.8 16v
vozio sam letnju protekt gumu na autu godinu dana ,u pocetku sam bio zadovoljan medjutim posle nekog vremena je poceo da se odvaja sloj koji je nalepljen, da me ne shvatite pogresno nije se odvojio nego se tek, tek primetila mala kao pukotina kao kada guma ispuca od starosti. malo me bilo strah voziti brzo sa tim gumama pa sam kupio dve nove stavio napred a nazad su bile protekt.

ove dve sto sam skinuo dam drugaru i on ih stavi na svog mercedesa a decko ima tezgu na kvantasu u n.s. isao jedan dan u madjarsku po robu i natovario ga posteno pa na auto put su - ns. kaze da je imao srece sto je poceo da usporava jer mu je nesto cudno bilo u ponasanju auta na putu, jednog trenutka se odlepio protekt i guma je pukla a on se okrenuo na putu ,sreca sto nije niko bio iza njega.

ja licno nikada u zivotu necu staviti protekt na auto ,pre cu staviti polovnu iako nisam ni za to. novo je novo.

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users