Jump to content
FAS Goran
chikavili

Fiat Punto 1.2 - čangrljanje i klokotanje u kabini

Recommended Posts

Koleza pazario Zunto classic pre neki dan (presao 37km) i kada da malo gas (u mestu), cuje mu se sa desne strane nesto izmedju cangrljanja i klokotanja (ne mogu sa sigurnoscu da utvrdim). Ne previse glasno, ali se cuje. U motornom prostoru se ne cuje nista. Sta li bi to moglo da bude?

Share this post


Link to post
Share on other sites

To je sigurno, i na mom sluzbenom se cuje malo... Kao da mi neko u kaseti presipa vodu iz case u casu... ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa da, ali to ne treba tako, nek mu neko otzraci rashladni sistem, a moguce je i da gubi negde vodu pa pravi vazdusni cep.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sigurno ima vezduha u rashladnom sistemu pa se čuje klokotanje vode dok pumpa radi.

Ovde u mom kraju ima gomila Punta i nikome se ništa ne čuje.

To nije nikakav problem - samo da se odzrači.

Share this post


Link to post
Share on other sites

jjjjeee isto imam i ja taj zvuk ja to mislio da je normalno, kad ga upalim dam jaci gas ko da presipa voda u kaseti.Kako to treba resiti ima neki cep za vazdusiranje? fazon kao na radijatorima u stanu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije normalno, imam Z10 vec 3.5 godine.

Al se lako resi ispustanjem viska vazduha na slavinicama, koje su u motornom prostoru.

Share this post


Link to post
Share on other sites

samo sto je problem iako jednostavan, jako uporan. Zbog ovoga uvek treba imati bar 2 litre rashladne mesavine u rezervi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni se tako čulo, baš sa desne strane, samo kad ga upalim nakon što se skroz ohladi i prvih 100 metara, tripovao sam da nije iz onog malog hladnjaka tj grejača u kabini pošto nisam siguran dal vuku istu rashladnu tečnost, baš iz tog dela...

Slagaću te ali mislim baš da je nestalo kad sam zamenio Paraflu, mada sam ja ozračio sistem po seljački što je izgleda opasno ali tad nisam znao, ostavio otvoren čep i upalio motor, temperatura skočila na 3/4, malo provozao, pa krenula da pada... :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

obicno je jedan kao sraf na crevu sto vodi u grejac kabine a drugi na hladnjaku ispod desnog fara

Share this post


Link to post
Share on other sites

tako nekako sam i pretpostavio,sad da li treba ispustiti taj visak vazduha kada motor radi i to na radnoj temperaturi ili drugacije dajte uputstvo pretpostavljam da treba taj sraf odviti sasvim dovoljno da vazduh izadje i to sve dok ne podje antifriz posle toga ga usrafiti u svakom slucaju HVALA

Share this post


Link to post
Share on other sites

bio sam do majstora koji mi je menjao pumpu za vodu,termostat,gumicu na cevcici SVE MENJANO FULL ispustio vazduh na srafu creva koje ide prema radijatoru kabine kao i na srafu pored LEVOG fara na hladnjaku ali isto i tvrdi da je tako normalno kod svih punta da se cuje iz malog hladnjaka u pitanju je servis dr-fiat Nis nastavicu da vozim tako jer auto odlicno greje, temperatura je normalna i nista ne smeta pa cemo videti pozdrav svima

Share this post


Link to post
Share on other sites

^^^ I ja imam ovaj 'problem' i trebao bih da ispustim vazduh, cuje mi se bas kao klokotanje iz kasete, ali ne verujem da to moze biti 'normalno', uostalom ranije mi se nije culo... sad mi stvarno nije jasno ako je ispustio vazduh kod tebe kako to da se cuje i dalje... :question:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koleza zbog koga sam otvorio temu bio u Zastavinom/Fiatovom servisu, rekli su mu da su ispustili vazduh, ali se klokotanje jos uvek cuje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

posto nisam uspeo da pronadjem nijednu slicnu temu u vezi sa malim hladnjakom na puntu mk2 12 probacu ovde da iznesem problem a vi me ispravite ako nisam na pravom mestu,elem na puntu zamenjena pumpa za vodu termostat cuvena gumica silikonska ozracen sistem za hladjenje ali i dalje je sledeci problem prisutan-

prilikom dodavanja gasa kao i oduzimanja cuje se sustanje iz malog hladnjaka kabine kao da nije dovoljno ozracen sistem pa ima voazduha,greje relativno dobro pali ventilator e sad kazu mi da je u pitanju mali hladnjak delimicno je zapusen pa na povecanje obrataja se tako cuje sta mi je ciniti da li dirati ista ili tako voziti malo je nezgodno ako povezem nekoga koji ima problem sa prostatom uneredi se odmah covek od silnog zvuka kao protocni bojler pomagajte ima li nekog sredstva koji moze sistem malo ocistiti hvala

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam mali problem  sa fiat punto2 1.2 16V. Kad ga uplaim ima takav zvuk kao da punim radioatore sa vodom. Mozda to nije ogriva ali nesto se cuje, ili kad dam gas isti zvuk da motor ili nesto drugo. Nekih 20s prestane to i radi kako treba? Sta moze to da bude?

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fiat Punto 1.2 16v - rađen veliki servis pre nedelju dana. 

Uglavnom, pokupim auto u ponedeljak, (tad je padala neka malo jača kiša i išla muziku na radiju pa nisam ništa čuo). U utorak auto nije vožen, u sredu, upalim ja kola, dam manji gas i načisto precrknem od zvuka koji je dopirao negde od kasete. Bukvalno kao u naslovu teme, klokotanje vode, i to se poprilično glasno čuje. Krenem ja malo da vozim, kad se ono čuje i dalje kad dam gas.. Stanem ja sa strane, pozovem prijatelja koji se razume u kola (jer se ja razumem vrlo malo) i objasnim mu stvar, kaže on meni, nije majstor ozračio, samo odvrni grejanje na najjače i ne brini. Poslušam ja njega, kad ujutru, pred nešto duži put, opet se meni to čuje. Ma ne vredi, paranoičan sam ja, odmah kod majstora odem, kaže on aha možda nije lepo ozračen dža bu nešto pogledaše dok sam ja pričao sa glavnim majstorom oko troškova servisa i samo mi rekoše ima vodu, ne gubi, ne brini se. U suštini odem bez odgovora. Posle par dana, da čuknem u drvo, klokotanja više nema, iako se plašim da se ne povrati.

Mene interesuje, kako je moguće da je zvuk nestao sam od sebe, da li je to normalno, da li smem da vozim? Da li sve to može da naškodi autu? Da napomenem da lepo greje, čini mi se da i temperaturu lepo nabije, iako je moguće da tripujem da to rado malo sporije (verovatno je isto kao ranije samo sad više obraćam pažnju). Iznesite mi vaša mišljenja jer poludeh od preteranog razmišljanja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...