Jump to content
FAS Goran
obelix

Kolika vam je potrošnja goriva?

Recommended Posts

Pa svi ce napasati neku manju potrosnju, ono kad se i sam iznenadis. Nista nije interesantno ako se napise da je bila potrosnja nekih 5-6l jer je to u vecini slucajeva, e sad ko je npr isao na more i imao 4,5l potrosnju to ce objaviti jer jeste interesantno i impozantno za toliki motor i auto :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fora je sto ljudi uglavno dodju na temu da prijave neku rekordno nisku potrosnju i da se pohvale,retko ko dodje i kaze u jbt koliko mi trosi auto u tim i tim uslovima...

Realno je tema tako i shvaćena a i ima logike....

Šta ima da se piše (a svaki dan bi neko mogao to da iznese) da mu je potrošnja na 1.9 jtd recimo 7~8l na 100km po Bg-u. Moglo bi svaki dan po 15 ljudi to da napiše a i svi znamo da je to normalno i ok. Ovako se iznose neki uspesi u potrošnji pa i to je donekle i zanimljivo pročitati...

Sad da li ljudi i u kojoj meri preuveličavaju/preumanjuju to je druga tema.

Mićo važno da se ja i ti razumemo

Nego to svrbi ove što tu potrošnju mogu da vide samo ovde u temi jer na njihovom bordu nema šanse nikad!

Share this post


Link to post
Share on other sites

A eto i Yugisa da se uveri da postoje dizeli koji se mogu pribliziti benzincima po potrosnji, pogotovo ako je nesto neispravno, (zadnja klesta, na primer) :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bord flipnuo :D

d1d4a07dd6930eec3668cd38288dfcc7.jpg

U 6 na 1200 obrtaja zna i vise

Share this post


Link to post
Share on other sites

Interesantno je oduvek da ima potrosnja za forum i potrosnja za putovanje sa drugarima prijateljima :D

Meni 10trosi na ap, i grad od 10-13l plina. Ali je tu skoro uvek 12-13 i cutim si i teram. Dok to mogu da finansiram ok je.

Smem da se zakunem da iam punta 1.2 16v da bimi potrosnja bila 9-10l benz a plin preko 10. Kad citam ovde 5,6,7l ne mogu da verujem kolko je to oticanje genitalija i klackanje... Uhhh odlepio bih!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma glavno je da nam je zabavno, ko bi pretpostavio da ova tema ide pa ide (valjda malo trosi) :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eto kad skines troskove dizni, turbine i zamajca kod benzinca,ispadne oni trose ekvivalentno 3.5 l :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima tu buco još jedan momenat....

Kad se voziš privatno onda je vožnja umerena (ko ima decu i više nego umerena) a kad sedneš sa pajtosima i kreneš na skup onda gas patos da se pokaže kako "jede asfalt" opaka mašina....eto....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeste, ali cemu onda iznosenje neke potrosnje i ubedjivanje da toliko trosi, umesto da se kaze realna potrosnja? :)

Ja ne sporim da vozila trose 4-5 litara, ali to klackanje za moj nacin voznje. Bas me interesuje schumi koliko trosi u Nis??

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima tu buco još jedan momenat....

Kad se voziš privatno onda je vožnja umerena (ko ima decu i više nego umerena) a kad sedneš sa pajtosima i kreneš na skup onda gas patos da se pokaže kako "jede asfalt" opaka mašina....eto....

Upravo tako, a dodao bih da kome je dozvola bitna i prelazi par desetina hiljada km ne sme da se igra sa istom, pogotovo ne u inostranstvu :

Ima vreme i mesto za sve, naravno da necu isto da vozim na miseluku i u gustom saobracaju. :)

Cak i sa stedljivom +10kmh na ogranicenje uglavnom sam medju (naj)brzima na putu :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kad vec diskutujemo, da se dopisem i ovde na opstoj temi sa konkretnim podacima i rezultatom. Put na more, ove godine resih da malo promenim giros, pa kud puklo :) . Ruta kojom sam isao je: BG, Preljina, Uzice, Mokra Gora (granicni prelaz Kotroman), Visegrad, Sarajevo, Konjic, Jablanica, Mostar, Citluk, Ljubuski (granicni prelaz Crveni Grm), Vrgorac, Makarska:

 

ruta.jpg

 

Ko nije prolazio - struktura puta od 604 km (po boardu) je uglavnom odlicna magistrala, izuzev dela autoputa u Srbiji (do Malog Pozarevca) i oko 30 km novog autoputa u Bosni koji sam hteo da isprobam (Vogosca-Tarcin). Sto se tice potrosnje, prezadovoljan sam. Ono sto je meni relevantno (od cepa do cepa), a opet za najzahtevniji i najveci deo puta - sipao sam gorivo na zadnjoj MOL pumpi u Srbiji u Pozegi. Putovao do mora, svrckao se malo tamo po lokalu i sipao u povratku na istom pistolju u Pozegi. Predjeno 938 km, potroseno 42,25 litara, prosecna brzina 56 km/h (sa lokalom), prosecna potrosnja odlicnih 4,504 l , uz tecnu voznju nesto preko ogranicenja i preticanja. Krenuo rano ujutru, a vratio se po svezijem vremenu, znaci BEZ klime, dvoje ljudi + prtljag. Ostatak puta mi nije od cepa do cepa, ali je generalno otprilike ta potrosnja po boardu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeste, ali cemu onda iznosenje neke potrosnje i ubedjivanje da toliko trosi, umesto da se kaze realna potrosnja? :)

Ja ne sporim da vozila trose 4-5 litara, ali to klackanje za moj nacin voznje. Bas me interesuje schumi koliko trosi u Nis??

E baš o tome sam govorio...većina a i ja sam ovde iznosi neke minimume potrošnje koje su ostvarili i lično mislim da bi tema i trebala da se zove "Koliko minimalno mi je trošio auto i ostalo"

Da nije tako ne bi amo se oglašavali sa nekim rezultatima jednom u mesec-dva dana ili duže nego bi svaki dan mogli pisati potrošnju....to nikoga ne zanima.

Problem je što neki tvrde da su im te potrošnje u svim mogućim uslovima i konstantno ali na to ne treba obraćati pažnju...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mare, apsolutno se slazem, kao sto rekoh, ovde se dopisem samo posle nekog duzeg puta ili interesantnog rezultata.

A pisao sam i proseke zimi, po gradu, za zadnjih 50 000 km...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...