Jump to content
FAS Goran
Zvezdo

Sveta Krava B8 1.6 TDI

Recommended Posts

Evo nešto što sam dugo želeo da uradim a uz put stavljen i letnji set guma.

IMG_20240217_124951.jpg

IMG_20240217_131625.jpg

IMG-59c92e5b8124f7eba023e95a96673cd5-V.jpg

IMG_20240217_132757.jpg

Naravno pre farbanja je očišćena sva korozija!

17081733117397218097087234678880.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni ovo ne deluje bezbedno. Trenje na disku ce biti dosta gore dok se ne sastruze. A i malo ce sve da zapekne sad

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nakon čišćenja a pre farbanja je sve rastavljeno i podmazano tako da nema šta da zapekne.

Nakon jednog kočenja sve će se sastrugati sa diskova. Dok sam ga utreao u garažu i par puta dodirnuo kočnicu već je 50% očišćeno.

Što se trenja tiče grizu nenormalno. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dok smo bili mladji i zaludniji, ostavimo samo celjusti, a i njihove delove zastitimo.

Ovako se pored diskova, ofarbase i same plocice, klizaci, gumice, metalni stitnik sa zadnje strane...

A poenta i jeste da svi ti delovi imaju kontrast i da same celjusti bojom dodju do izrazaja. Bilo da je fabricka siva ili neka drecava boja u pitanju.

PS: Cisto drugarska sugestija, ne mislim da *** po bilo cijem trudu ;) .

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa sam si rekao dok smo bili mlađi...

Ja se skoro dve godine nakanjujem da to očistim i poprskam da ne bi korodiralo.  Bilo mi i to mrsko da rastavim i podmažem da se ne ulepi.  

Ja sam zadovoljan. Ako budem živ kada mi dosadi auto kupiti ću drugi, kada se ja razbolim hrpa plastike mi neće pomoći.

Vremena kada sam ja peruckao i lickao svaki cm2 lima su za mene završena.

Pali, radi, ide...

Ako je nekome prljav neka ga Pere ili farba. Mene komforno preveze gde trebam i to mi je dovoljno. To što je prljav  ili što sam zafarbao blatnjavu i prašnjavu gumicu me baš briga.

Briga me edino da je tehnički u savršenom stanju jer vlastitu guzicu vozim u njemu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da me ne shvatiš pogrešno, nije mi namera da ti spočitavam nešto, ali zar nisi upravo ovom izjavom gore opovrgao samog sebe?

Istina, grdno izgleda kad oksidiraju diskovi, al' lep izgled im realno i nije primarna funkcija.

Mislim da si trebao makar naknadno da od te farbe očistiš kočione površine i pločice, kad ih već nisi zaštitio pre.

Ne znam koliko je kod automobila to kritično, ali recimo kod bicikala postaje problematično kočenje i kad se minimalno zamaste diskovi, a još gore kad to čime su kontaminirani dospe na kočione pločice. Ne pomaže im ponekad ni odmašćivanje i čiśćenje, nego se moraju menjati isko su nepotrošeni.

 

Edited by Reacher Gilt

Share this post


Link to post
Share on other sites
8 hours ago, Reacher Gilt said:

Ne znam koliko je kod automobila to kritično, ali recimo kod bicikala postaje problematično kočenje i kad se minimalno zamaste diskovi, a još gore kad to čime su kontaminirani dospe na kočione pločice. Ne pomaže im ponekad ni odmašćivanje i čiśćenje, nego se moraju menjati isko su nepotrošeni.

Znam da je off ali
Apsolutno si u pravu kada se zamaste plocice na biciklu cesto nista ne pomaze vec moraju da se menjaju ali
odlicne rezultate postize zagrevanje na visoku temperaturu recimo brener sa MAP gasom
Provereno u vise navrata
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma neće @Zvezdo zameriti, opušteno. ;)

Ja sam pokušavao da ih pečem u rerni, na ringli, al' brenerom nisam, priznajem. :thumbup:

Moguće da je učinkovitije, ali verovatno zavisi puno i od njihovog sastava i kvaliteta. Ne podnose svi materijali dobro tako visoku temperaturu.

Na kraju, ipak se radi o trošku od desetak evra za par pločica, jednostavno nije vredno rizika da se sav iskršiš negde u nekoj vukojebini, ili dok pičiš putem nizbrdo sa 50+ km/h. ;)

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobro bre kupis abartha i 2 dana ga ne predstavljas na flcs forumu???
Mislim stvarno....

Sent from my SM-A805F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...