Jump to content
FAS Goran
cika_kole

Kupljen autić za sina... - Lancia Musa 1.4 16v

Recommended Posts

sad videh....:lol: kakav auto...pravi love bus.

Share this post


Link to post
Share on other sites
17 minutes ago, bokija said:

jos ako ima siber za one dugonoge....greota da izbuse nebo stiklicama.:devil:

ima, ima panoramu ;)

48 minutes ago, shomispc said:

Nek je sa srećom !


ps. mini van za dečka je pogodak ako gledamo iz određenog ugla :D:D:D

hvala...mada se i ja smatram za decka...nadam se da mi zena nece ulaziti na auto forum da vidi ovo :D:D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma Musa je super za neke stvari. Jbg, sve u svoje vreme, koristiš ono šta imaš. Vozio sam, u jbt, ala vreme leti, pre 20 godina, Lada Riva 2107, i Opel Ascona, i ono, mogli su da posluže :D

Musa je mnogo komotnija u visinu, a i čas posla se sobale nasloni prednjih sedišta, a obaraju se i nasloni zadnjih sedišta, milina. Najbitnije je da je povučena ručna, i da je auto u brzini. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

i opleti,jel mare

ma sjajan auto,a felne su ekstra,jel 16,ima Vlada na otpadu takve 16 200 eura trazi sa gumama

Share this post


Link to post
Share on other sites

da 16 su...bile su letnje na njima, tako kupljeno, ali lose, dimenzija guma je bila 205 50 16. cena po gumi 11000din. neces ga majci, odem kod drugara u servis sa musavom i deltom, skidaj moje tockove stavi na musu da probamo. prebacimo prednja dva tocka 205 55 16 i odemo u krug, nigde nekaci, necese niti bilo sta...ajmo kod vulkanizera, stavi ti meni druze 205 55 16. ubedjuju me da ne moze ta guma, stavi i naplati...tako i bi...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pravi auto. Nije za divljanje, a opet ima snage da pretekne.

Ne vuce da se kur*i pred drustvom.

 

Svi smo mi u tom periodu zeleli neku Alfu ili BMW (neki jos uvek nismo prerasli :D), ali kupiti tako nesto sinu kao prvi auto... Da ne spavas nocu posle.

Ovako, "miran", lepo opremljen autic. Taman da nauci da vozi, da ima slobodu da se provede, a i da tebe odmeni kad negde treba da se vozi.

Lep izbor. Ne znam koliko je vas dobilo auto od cala, oko mene... Vrlo mali broj.

Share this post


Link to post
Share on other sites
8 minutes ago, Smireni said:

Pravi auto. Nije za divljanje, a opet ima snage da pretekne.

Ne vuce da se kur*i pred drustvom.

 

Svi smo mi u tom periodu zeleli neku Alfu ili BMW (neki jos uvek nismo prerasli :D), ali kupiti tako nesto sinu kao prvi auto... Da ne spavas nocu posle.

Ovako, "miran", lepo opremljen autic. Taman da nauci da vozi, da ima slobodu da se provede, a i da tebe odmeni kad negde treba da se vozi.

Lep izbor. Ne znam koliko je vas dobilo auto od cala, oko mene... Vrlo mali broj.

Cilj mi i jeste bio da nije za divljanje. Ovo mu je drugi auto, prvo sam mu kupio Forda Fiestu 1.4 tdci. Igrom slucaja kada sam mu kupovao prvi auto, razmisljao sam o pezou 207. Dosli mu ortaci i sede kod njega u sobi, a ja matori spijun slusam sta pricaju. Kaze klinac: uzece mi cale pezoa 207...a ortak ufff, to je  trkacki pravi auto...e neces ga majci, neces trkacki i trkacku liniju i odem i kupim mu fiestu sa istim motorom, ali bez trkacke linije...E sad, obzirom da je dobar, studira, a ujedno i radi, red je bio da ga pocastim sa Musom, a da opet nije trkacki...ima za sebe da se vozi. Da sa devojkom ode na pice u drugo mesto, grad itd...Mada i nije u fazonu trkaca i kur..nja vise je miran tip za volanom za razliku od tate ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Čekaj malo, nemoj da se iznenadiš kad jednog dana ugledaš pod haubom intercooler i turbinu :lol:

Nego, kako bre gejomobil 207 pa trkač? Aj da je neki Grande Punto 1.4tjet ili 1.9mjet 130ks, nego 207 1.4hdi. Eeeeh deco deco 

Edited by marko.jovanovic

Share this post


Link to post
Share on other sites
5 minutes ago, marko.jovanovic said:

Čekaj malo, nemoj da se iznenadiš kad jednog dana ugledaš pod haubom intercooler i turbinu :lol:

Nego, kako bre gejomobil 207 pa trkač? Aj da je neki Grande Punto 1.4tjet ili 1.9mjet 130ks, nego 207 1.4hdi. Eeeeh deco deco 

Znam, znam. Nama nije to trkac, ali klincima (pre dve godine imao 18 ipo g.) je to trkacki auto, sta ces, decija posla... :D
Sto se tice inter i turba to ce vec morati sam, Rekoh mu ovo je sine od mene i mame. Sledeci auto nek bude po samo tvom izboru i samo iz tvog novcanika. Ceka ga siguran posao i sto je bitno dobra plata, ostalo mu je jos malo skole do kraja i onda posao. Sada je na redu cerka, a tu se zna: ti si cero tatin sin ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sada samo cekam da uzmes za cerku Thesis da budes siguran da dete ne divlja :lol:

 

Kod mene sam ja birao kola od 18e, mada sa 18 nisam nista ni znao, mislio da je Astra od cak 90ks sportski auto :D

Posle me prevarise mangupi sa foruma da uzmem Stila na istu pricu i tako.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sa cerom sam u problemu, Obozava Lancie, brzu voznju i ako mozemo samo ona i ja da smo na autoputu. Tu ce biti: cale, uzmi ti sebi Lancia themu, a meni ostavi Deltu :D:D:D

Share this post


Link to post
Share on other sites
3 hours ago, cika_kole said:

da 16 su...bile su letnje na njima, tako kupljeno, ali lose, dimenzija guma je bila 205 50 16. cena po gumi 11000din. neces ga majci, odem kod drugara u servis sa musavom i deltom, skidaj moje tockove stavi na musu da probamo. prebacimo prednja dva tocka 205 55 16 i odemo u krug, nigde nekaci, necese niti bilo sta...ajmo kod vulkanizera, stavi ti meni druze 205 55 16. ubedjuju me da ne moze ta guma, stavi i naplati...tako i bi...

Moglo je 195/55 R16...:yes

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam ni razmisljao o toj dimenziji, ali ovako je lepse na oko i udobnije...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne zapinje nigde na dizalici. Kako će se ponašati kada se optereti (ne mora skroz, dovoljno da sedne četvoro ljudi)?

Ja bih pre video šta kaže bilo koji kalkulator pneumatika. ;-)

Daj neku sliku sa tim gumama.

Share this post


Link to post
Share on other sites
50 minutes ago, Martin said:

Ne zapinje nigde na dizalici. Kako će se ponašati kada se optereti (ne mora skroz, dovoljno da sedne četvoro ljudi)?

Ja bih pre video šta kaže bilo koji kalkulator pneumatika. ;-)

Daj neku sliku sa tim gumama.

Vec probano sa petoro. Nema zapinjanja nigde, ni napred ni pozadi...

Slikam cim izadjem napolje...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam da li si procita gore gde sam napisao da sam sa moje delte prebacio tockove 205/55/16 i probao. Tako da ovo nije stavljeno bas napamet...

20180518_123002.jpg

20180518_122946.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites
15 hours ago, igor0511 said:

Posle me prevarise mangupi sa foruma da uzmem Stila na istu pricu i tako.

Ko li su samo bile te persone?

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Ivan ajd' sto me ti nagovori da kupim Stila, ali me je onaj IK nagovorio i da parking senzore ugradjujemo :D

Edited by igor0511

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa tek u toj akciji se pokazao tvoj pravi karakter, napravismo bre coveka od tebe :stuart: .

Share this post


Link to post
Share on other sites
5 minutes ago, Martin said:

Lagano staju, super. ;)

Da, opusteno. Inace je mnogo udobniji sa ovim gumama, nego sa 205/50...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...