Jump to content
FAS Goran
Sign in to follow this  
zalik

JTD/MJet motori - turbo sa granom u jednom komadu, ili ne?

Recommended Posts

On 8/21/2017 at 10:42 PM, vagenovac said:

Eto...

Mislim pricam malo napamet, ne znam konkretno za 1.6mjet, ali je takva situacija na 1.9mjet (turbo je u komadu sa izduvnom), neka je i zajebao majstor zbog lenjosti ili lose procene (klasika), ali opet mu svaka cast ako ce pojesti govno i o svom trosku ponovo odraditi posao. Mnogi su jaki na prici, slabi na delu. Ako je kod tebe iz dva dela, a mislim da jeste, mozda ima neki drugi dihtung/spoj izmedju turba i izduvne, tu bih negde trazio krivca (problem).

na 1.9 8 ventila  multijet nije u komadu sa izduvnom ,sa 16 v jeste,na 1.6 nije sa izduvnom skinuo preko 10 kom do sada i montirao...

 

 

Edited by neshaoct
split Topic

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako pricamo o 1.9 jtd 16v u 147, nije turbo izjedna sa granom.... a mislim da nije ni na 159

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 8/22/2017 at 10:34 AM, vagenovac said:

Za 159 mogu ruku u vatru staviti, za 147 vec ne, ali slicno izgleda.

Izgore ti ruka

 

TURBO-TURBINA-ALFA-ROMEO-159-1.9-JTDM-150CV.jpg

http://www.iacuzzoautoricambi.it/prodotto/turbo-turbina-alfa-romeo-159-1-9-jtdm-150cv/

 

Kod Brane sto radi Alfe sam gledao na podu 10-15 turbina i razdvajaju se, tj tamo su i bile sve odvojene od grana.....

 

On 8/22/2017 at 10:22 AM, dekirs said:
Mene samo zanima ako je dihtung kako je sad prosvirao bas posle zamene turba ?

Hoce da pucaju i brezoni na izduvnoj, i ako ti nije odma posle zamene sistalo onda ce najpre biti da je neki brezon

Share this post


Link to post
Share on other sites

Samo mi jos to fali.. :D Meni je to pocelo da sisti, dan posle zamene, pre toga sam presao oko 100km, kapiram da se sve zagrejalo i ohladilo i negde krenulo da sisti...

Ima garezi kod izduvne, mozda je i sam dihtung, a mozda sto ti kazes i brezon, mada ih je on dotezao malo juce..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Onda ocigledno da postoje dve vrste turbina, na linku drugom imas slike gde ne znas kojih ima vise, kazem ti drzao sam u rukama turbo koji ie bez grane, ima plocu sa dva brezona i dve rupe sa srafove, na prvu se razlikuju od 159 i 147 po tome sto je jednima otvor okrugao a drugima ovalan bas na ploci koja se srafi na izduvnu granu...
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Verujem ja da si drzao turbo bez izduvne ali onda nije sa 159, evo sa 159 original, kada sam porucivao hibrid niko me nije ni pitao jel ovakav ili onakav, vec samo jedna varijanta.


6b3b6abdbf9930c61a1abff6bc6432a1.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vidim, ocigledno je da je sa izduvnom, ali mi sad nije jasno zasto kad guglam vidim i jednu i drugu verziju, i zasto mi je decko u servisu rekao da ide bez.... sad bas pogledah na jtd performance, sve koje imaju jtd 16v od 140,150,170 za stilo, gt, 147,156 su bez grane, a za 159 1.9 16v nemaju uopste, samo za 2.0 i 2.4.....
Kad budem imao vremena bas cu da pogledam u eperu, da li ima razlike kod euro normi, godista....
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moguce da su pocele da se razlikuju nakon nekog godista. Croma, 159, Grande 1.9 koriste istu turbinu gt1749mv, jedino je razlika da je sa ili bez izduvne grane.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ljudi o cemu pricamo....alfa 159 150ps 16v sa granom,croma 150ps 16v sa granom,Bravo 150ps 16v sa granom,Bravo 2.0 bez grane,Bravo 1,9 8ventila bez grane,Croma 120 ps 8 ventila bez grane,dalje turbo 120 ps i 150 ps nije isti,nije geometrija ista nije centralni sklop isti kolo ulaza izlaza

treba gledati citav broj turbine

https://garrett.honeywell.com/product-search/?lang=en&/#/enginecode-result/?_q=1.9JTD 8V Euro 4

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...