Jump to content
FAS Goran
sibisi666

Fiat Bravo 2.0 MJet - Debeli dobio brata :)

Recommended Posts

Ja kad sam kupovao nisam ni znao da postoji 2.0, jedva nadjoh ovog 1.6.. Ccc sta ti je Bravo, postaje sve popularniji. Doduse i cena mu sve niza :/

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bas tu gde ti je Marko oznacio se vidi fabricki spoj, tipa deluje kao da dok su bile tople plastike da su spojene, i na tom spoju pusta, nisam siguran da ces tu videti bilo kakavu pukotinu nego eventualno u tom spoju tragove antifriza.
A kuciste egr-a je sa druge strane ispred hladnjaka sa strane motora ka menjacu.....

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

hehe...pa eto ugledao ga na oglasima, pa se odusevio :) i bukvalno sam otrcao i kupio ga...ali takodje sa sportom dolazi i drugi sport :)  evo antifriz sportski ispustam ... :P

 

Uglavnom vazi pravilo da su ovi sport izhajceni... i da ih ne treba uzimati kao polovnjake...e sad jbg, valjda cu ga doterati u red :)

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa evo ti moj iz Njemacke, jos nasao neke bojanke pozati, znaci vozilo se dete, porodicni auto pa PRC ode turbo u pokojne.. Nema tu pravila. Tj ima pravila polovan auto - rupa bez dna :D

Share this post


Link to post
Share on other sites
hehe...pa eto ugledao ga na oglasima, pa se odusevio  i bukvalno sam otrcao i kupio ga...ali takodje sa sportom dolazi i drugi sport   evo antifriz sportski ispustam ...
 
Uglavnom vazi pravilo da su ovi sport izhajceni... i da ih ne treba uzimati kao polovnjake...e sad jbg, valjda cu ga doterati u red
 
 
To nema veze sa Sport opremom, nego sa plasticno granom na 2.0 motoru,1.9 nema te probleme.....
E da i polovna grana nije bas za preporuku.

Sent from my HTC One M9 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nema to vise veze, nekad su te oznake sport/GT/GTI/Itd bile povezane i sa dobrano pojacanim motorima u odnosu na standardne verzije. Znalo se kako se vozi i vozio automobil koji je kao oznaku imao turbo npr...

 

A sada se tvoj sport i moj emotion razlikuju po diskretnim pragovima, spojleru i onom alu za odmaranje noge. Motor - isti. Tako da pravilo da je tvoj sport akan a moj nije - ne da pada u vodu nego... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

ima smisla i to sto kazes, samo sport ce pre uzeti neko mladji i ko ima nameru da stiska, da pila... :) znaci ipak je veca sansa da je ovaj moj neko posteno iznjakao :) ali slazem se da moze biti al ne mora da znaci .

Realno ti kad bi uzeo nov auto...u garanciji bi ga stiskao i pilao  iz razloga sto je u garanciji, pa ako se nesto i odjebe...nosis da ti zamene u garantnom roku. To je verovatno odlican osecaj :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Totalno pogresno razmisljanje ako cemo nesto biti to ce se destiti u prvih par desetina hiljada kako god ga vozio, a ako ga odvaljujes pre ce nesto stradati ali svakako kad izadje iz garancije.... sve to mora da traje u garanciji.....

Sent from my HTC One M9 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobar autic, da se fino vozikas
Neces tu naci nikakvu pukotinu, samo tragove antifriza po spoju na nekom delu a resenje je druga grana. Nova je za 1.6mjet bila oko 65000 a polovne su oko 150eur...


Sent from my iPhone using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
49 minutes ago, Markobgd said:

Naravno da jeste. Pumpa ne mora da se skida skroz ali svakako mora da se obori ka suvozaču.

IMG_20150429_233307.thumb.jpg.1a34774be78b61f3b76608f079c960cd.jpg

Hvala na slikama i savetima, pomaze dosta, posto prvi put skidamo usisnu granu na ovom 2.0 mjetu....popizdeli smo kad smo videli da je na brezonima, a ne na sharafima, tada je bilo jasno da mora ceo razvod da se rasturi da bi moglo da se svuce dole...huuh.

Sutra ce se nastaviti posao, a verovatno cu zameniti i zupcasti i pk i vodenu odma, posto ce sve biti dole svakako....iako nisam planirao to da menjam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moraćete i sa vozačeve strane motora da odvojite komplet telo EGR ventila da bi dobili j.beni milimetar koji fali i uspeli da izvučete usisnu granu. 

IMG_20150429_233356.thumb.jpg.84f6a1c66023c8012996bf24cb0c5665.jpgIMG_20150429_233342.thumb.jpg.73615f86cdef0cc9cf4df87cebd8eb67.jpg

Naravno aku i njegovo kućište napolje da bi moglo da se priđe komotno.....

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odlican debeli burazer

 

Razradismo ovaj 2.0 u mali prst ga znamo, a [mention=4188]Kuvalja[/mention] kao da vozi 159 2.0 iz batajnice

 

Kupi original set za zupcenje u Stojanovu, akcijska je cena vec godinama, jeftinije nego neki zamenski delovi.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

A kao da ne vozim, kao direktor se vozis pozadi i ladis troozonskom klimom

Sent from my HTC One M9 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
12 minutes ago, andreja.micovic said:

To je super stvar. Evo neka @Dezurni objasni.

Da ne ideš na more uskoro? :D

 

uh...providan sam, ?:)

idem na more, to je inicijalni plan ...hehe

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, sibisi666 said:

Joooj, i ti si pokrio tu oblast Milutine? 

 

Naravno...

Samo me to ciscenje kostalo remonta turbine posle, tako da budite JAKO pazljivi

 

 

 

IMG_20170302_155256.jpg

IMG_20170302_071132.jpg

IMG_20170301_194202.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

 

 

 

 

 

huh, evo juce skinusmo granu, i na srecu eto...bas je gumica pokidana bila, e sad sledi sastavljanje..egr , leptir i grana ocisceni...

4fc24a0b-3518-4f6f-a616-11f7fbd0a0fb.thumb.jpg.d1452bd1fd90215d64a0d914c92741d8.jpga94bef1f-ff06-489f-a5db-ea0cdc1c5143.thumb.jpg.bc875c6b9a037bb80a33c58579d9ade5.jpg7498d93d-1671-4bff-93a1-1b9719041b5b.thumb.jpg.f065fe4d93e80c519d2830deb9f49e79.jpg

 

Edited by sibisi666

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...