Jump to content
FAS Goran
MickeyS

> Grande Sporting 1.4 16v <

Recommended Posts

On 26.4.2017. at 10:51 AM, MickeyS said:

Posle plavog punta dosao Grande Punto :D

 

Kupljen od komsije koji uvozi automobile, "na komad" da tako kazem, iz Svajcerske. 

ima servisnu knjizicu i 220.000km

 

2006 god, 1.4 16v 95ks 6 brzina, sporting oprema

nemam puno slika unutra, ali bice

mislim da je ovo standardna sporting oprema

 

U glavnom sam citao da forumasi voze 1.9 mjt sporting modele, nisam naisao na forumu na nekog ko ima ovu kombinaciju... mozda nisam dovoljno trazio :D

 

gp1.jpggp6.jpg

gp2.jpggp3.jpg

gp4.jpggp5.jpggp7.jpg

Lepo izgleda stvarno. Koliko si ga platio ako nije tajna?

Share this post


Link to post
Share on other sites

3000e

 

Inace, uradjen mali i veliki servis, zamenjene plocice napred i amortizeri pozadi (stari procureli)

Slike cim se dokopam desktopa :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na tih 3.000 jos to?

 

Znaci jos recimo 300-400 EUR, plus registracija oko 200. (zavisno kakve delove stavljas)

Eto, to je i neka realna slika sta je minimum da se ulozi u polovni auto iz uvoza. I to kazem minimum.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Veliki servis me je kostao otprilike tih 10% od vrednosti auta, registrovan je do kraja oktobra, ali svakako sledi registracija u nekom periodu.. i uvek treba imati nesto novca za servise i eventualne kvarove

 

mozda uskoro legne i naslon za ruku originalni, :D:D i tempomat :D:D

krecem sad u potragu da li je dovoljno samo dodati rucicu tempomata (zameniti ablender) kao sto jeste za dizel modele, ili ima tu jos necega... ako neko zna nek se javi ;)

 

evo i slike posle servisa

u pitanju je servis sa BOSCH licencom, generalno i u komsiluku mi je a i znam ih od kad znam za sebe :D tako da sam tu odradio i pregled pred kupovinu i servis sada.

Bar ne zive od stare slave i reklame, kao neki gde sam odrzavao prosli auto :) 

 

servis.jpgservis delovi.jpgserbis etiketa.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da da lajsna

Zabiravio sam na tu lajsnu :)

Ona cuvema lajsna kod soferke za klimu/ventilaciju, gde popuste zabice kod vozaceve strane pa se odigne, e nju smo profa i ja zalepili crnim lepkom (za stakla).

Onda je stajala zaglavljena tako da nalegne lepo nekih dva dana, i za sada drzi lepak - stoji u dobrom polozaju :)

 

Opet moj telefon nece da doda sliku direkt, bice kad budem za desktopom ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Što se tempomata tiče ožičenje verovatno nemaš tako da moraš provući od body kompa do ablendera. Nakon toga se ostatak odradi dijagnostikom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

totalno sam omasio pitanje Lj_ubica

ali ima ko je dezuran pa procita sve do kraja :)

ja dugujem sliku zalepljene lajsne kod vetrobrana....

IMG-44375d7a7e03cd41bd55f973a2e8dd05-V.jpg

 

hvala za info oko tempomata :)

 

a kako vam se cine delovi ugradjeni za veliki i mali seevis?

Edited by MickeyS

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odem ja danas do pumpe (europetrol) i napunim pun rezervoar.. popodne sam nesto trebao do Borce, krenuo i posle par kilometara se upali check engine lampica.. i malo losije vuce. stanem i u leru obrtaji blago variraju, a i motor ne radi mirno kao inace. Na sledecem startu lampica iskljucena, kako odem u malo vise obrtaje tako se upali opet, pa se posle iskljuci, ne radi mirno i dalje... a lampica malo ne svetli malo svetli....

Dal je od obog kvalitetnog goriva ili je MAP senzor, o tome sam citao sad na forumu, il nesto trece....

Imao neko slicnu situaciju?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako trepće lampica, to je znak lošeg sastava izduvne emisije (može biti posledica lošeg goriva), a ako svetli, omda je indikacija nekog kvara/greške.

 

Ovo je iz rukava, nemoj me držati za reč ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na kraju krajeva... Svecice

Niti ja trazio, niti mi ponudili da zamenim

Mada je logicno kad vec radis veliki servis da zamenis i svecice :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni se to dešavalo na Classic-u... Svećice ne idu nužno uz veliki ili mali servis, već idu prema kilometraži. Na 1,2 8v i na 1,4 16v idu na 30k :-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Kupljen i namontiran naslon za ruku

IMG_20170628_175826.jpg

bio je plave boje, pretapaciran u crni stof ;)

Ako neko ima originalni metalni nosac koji se srafi u karoseriju a posle za njega naslon za ruku, bilo bi super da odradimo neki prenos vlasnistva za taj deo :D

IMG_20170711_201457_HHT.jpgIMG_20170711_201532_HHT.jpg

Grande ide super, presao nekih 300km bez problema posle onih svecica :D

IMG_20170515_105531.jpg

Prednje viljuske, i most, cini mi se da se tako zove deo koji sve to spaja medjusobno, su bili prekriveni povrsinskom korozijom. Svajcarski putevi zimi su puni solju, kazu tako. Karoserija je medjutim bez i jedne tacke korozije. Sve to je premazano antirosom, i onda finalno kombinacijom emajla, antirosa i antikorozivne zastite...

 

IMG_20170625_172051.jpgIMG_20170625_170054.jpg

Edited by MickeyS

Share this post


Link to post
Share on other sites

Presao Grande 800km posle zamene svecica, i onda se javio isti problem. Promenjena bobina i posle promene bobine skoro 1000km bez problema. Trebalo bi da smo zavrsili tu epizodu :D

 

Za vikend isao Djerdapskom magistralom sa drustvom... sve proslo super, Grande ide fino, ortacima se svidja.. najveca zamerka je sto je registrovan za 4 osobe :)

 

i par zanimljivih slicica odatle...

IMG_20170730_165806.jpg

IMG_20170730_171151.jpgIMG_20170730_171322.jpgIMG_20170730_171342.jpgIMG_20170730_171456.jpg

 

a da, Grande je sad i zvanicno u mom vlasnistvu, stigle i nove tablice ;) DoktoRske :)

Edited by MickeyS

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sad sam ispratio temu, autic isti kao moj, samo druga boja.. Sto se tice bobina, racunaj da ces u skorije vreme sve da ih izmenjas, kad ode jedna, isprate je i ostale u vrlo kratkom roku.. A ovo mi nije jasno da je regiatrovan za cetvoro.. Kako to?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, zaboravio sam da je kod tebe drugacija zadnja klupa.. Al opet mi cudno da je registrovan za cetvoro. I prosli audi je imao dva naslona pozadi i dva pojasa, pa bi bilo smesno da je registrovan za cetvoro :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

To su zavrzlame vezane za homologacije, nacionalne propise, itd. Mogu se razlikovati u zavisnosti od tržišta, itd ;)

 

Npr. ja sam imao Punta sa 5 pojaseva, a bez naslona za glavu, što nigde ne bi prošlo sem u Srbiji u trenutku kada je auto proizveden...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeste neudoban pozadi :D bogami lepo se osecaju sve neravnine. Na dobrom/ravnom putu nema problema.

a Grande postoji u verziji sa 4 i sa 5 putnika, i trovratni i petovratni. Moglo je da se iskombinuje kako je ko hteo u sustini. Isti ovakav sa klasicnom zadnjom klupom koja se deli 60:40 bi bio za 5 putnika. Samo su one teretne N1 varijante uvek sa 4 mesta. U uputstvu koje sam skinuo sa foruma cak stoji da obe karoserijske varijante mogu biti sa 4 ili 5 mesta. Sporting je cesce sa 4, gotovo svaki koji sam video na oglasima je bio registrovan za 4 osobe.

 

Tako da, profo, Stilo je uvek sa 5 sedista, kod Grandea ima vise kombinacija... ali opet bih izabrao isto :D 

a ti bi mogao da pokazes tog Stila sa 5 sedista :D:D:D

 

Bobine sam zamenio 2, iako je morala jedna. Razmisljao sam da sve 4 zamenim ali mi je vise servisera i prodavaca delova reklo da ne mora da se menjaju kompletno. Cak, svaka prodavnica koju sam zvao za delove je imala po jednu ili dve bobine istog proizvodjaca, niko nije imao ukupno vise od 3 u istoj radnji. Cudna situacija :)

Edited by MickeyS

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo slike iz uputstva, o verzijama karoserija, oznakama motora i brojem sedista. I kakva su to sedista pozadi za dvoje putnika, vidjali ste ih do sad garant :D

Screenshot_1.jpgaaa.jpg

 

ePer za auto

grandepunto0404.jpg

 

I posto me je nervirao trougao koji leti po gepeku, nasao sam mu mesto :D

IMG_20170713_145510.jpgIMG_20170713_145526.jpgIMG_20170714_154424.jpg

Edited by MickeyS

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...