Jump to content
FAS Goran
MickeyS

> Grande Sporting 1.4 16v <

Recommended Posts

Posle plavog punta dosao Grande Punto :D

 

Kupljen od komsije koji uvozi automobile, "na komad" da tako kazem, iz Svajcerske. 

ima servisnu knjizicu i 220.000km

 

2006 god, 1.4 16v 95ks 6 brzina, sporting oprema

nemam puno slika unutra, ali bice

mislim da je ovo standardna sporting oprema

 

U glavnom sam citao da forumasi voze 1.9 mjt sporting modele, nisam naisao na forumu na nekog ko ima ovu kombinaciju... mozda nisam dovoljno trazio :D

 

gp1.jpggp6.jpg

gp2.jpggp3.jpg

gp4.jpggp5.jpggp7.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odlican i ja trazim GP sporting sa tim motorom. Jos ako naleti u crvenoj boji bicu presrecan. Javi potrosnju?

Share this post


Link to post
Share on other sites

potrosnja :D

 

iz Leskovca do BG, autoput naravno, voznja oko 120, do 140 -150 ako se pretice 6.5l/100

po Beogradu, uz cesto koriscenje autoputa ide do 7l

 

ali auto se vozi bas dobro, cvrsto stoji, skrece gde mu kazes a lepo i povlaci.. dizel je bolji garant, ali i ovaj posle 1.2 60ks ide ko nevreme ;)

 

razmisljam o plinu... bilo bi mnogo prihvatljivije

Share this post


Link to post
Share on other sites

Misliš vožnja noću u 23h? I ja vozim auto putem, pa mi je za poslednjih par hiljada km prosečna brzina 23km/h

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa ne vozim u periodu kad se na AP stoji, ono oko 16h

Imam srecu da radim smene od 12h pa idem i vracam se sa posla kad nije spic

 

Elem, auto je kod mene nedelju dana, potrosnja se jos uvek prati

Svakako ne trosi manje od Punta classic ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Auto sam kupio sa ovakvom maskom napred.. zanimljiva je ali i ja  mislim da bi fabricka lepo stajala... Videcemo

A farovi sa crnim kucistem su uvek lepsi :) mada ovi standardni ne odudaraju puno na ovoj boji

 

Kupio sam CD changer emulator, microlink2, i kad je izvucen radio vidim da imam instalacjju za originalni cd changer, ali mi isti fali, imam samo kabl :)

 

Nego, ubacen mucrolink u pregradu ispred suvozaca, na slicnom mestu je i USB port ako postoji Blue&me u kolima

 

Na microlink sam zalepio nalepnicu sa oznakam gde je koji ulaz, i znakom FIAT, al se na kraju to i ne primecuje toliko... 

 

Svetlo u gepeku je sada sa LED diodama ;)

I ne mogu da dodam slike preko telefona :(

Edited by MickeyS

Share this post


Link to post
Share on other sites

evo i slika :)

 

imao sam cudnu situaciju pre neki dan

Posle voznje na autoputu sustigao me je miris paljevine pa sam stao na parking, i video da vrelina i neki dim izlaze iz zadnjeg desnog tocka. Sve me je upucivalo da kljesta zbog rucne nisu otpustila kako treba na tom tocku. Auto se lepo ponasao, normalno kocio.. i posle hladenja i pranja se ponasa normalno. Otisao u servis (Beocar) i kazu da je sve u redu i da je verovatno samo tad zalepilo, mada dok je bio na dizalici i kada se okrene tocak da se slobodno vrti, malo teze ide taj desni u odnosu na levi. Sajle za rucnu i plocice promenjene prosle god.

 

I dalje nisam 100% siguran da je sve u redu i da se nece ponoviti ista situacija... :/

 

IMG_20170427_154009.jpgIMG_20170427_154030.jpgIMG_20170427_154038.jpg

IMG_20170427_174319.jpgIMG_20170427_174545_HDR.jpgIMG_20170427_222750.jpgIMG_20170429_081811.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Problem sa kocnicama je pravilo crevo koje vodi ulje do/od kocionih klesta...

Microlink radi super, vozio sam sa uzivanjem BG-NS i nazad pre neki dan :D

 

IMG_20170502_165020.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Video sam na forumu da je neko ofarbao znak na poklopcu motora/filtera pa sam resio da se oprobam i ja na tom polju :)

 

Planiram da stavim amortizere za haubu, da nabavim tipske patosnice... od ostalih stvari u glavnom ima sve sto bi dodavao (alu felne, kacket, beli cajger, sporting sedista). Mozda zatamnjenje stakala folijom ali mi je cimanje (i vremenski i finansijski) da radim atest zbog toga.

 

IMG_20170503_151522.jpgIMG_20170504_081110.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sa toniranim staklima nema greske, ali ne znam zasto, sve ove malo doradjene fabricke varijante (tipa GP Sporting, Bravo Sport) mi lepo izgledaju i bez toga.

Valjda vec i sa tim sitnim fabrickim doradama diskretno odskacu od vecine na ulici.

Ako vec pominjes atest za stakla, racunaj na saren auto i cca 150 evrica investicije. Licno mislim da ljudi koji su tamnili iza B stuba nece imati problema i bez toga, mada nikad se ne zna.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bas zbog atesta i igrarije sa polocojom ako isti nemas, verovatno necu stavljati folije. Za te pare mogu nesto korisnije oko kola da uradim.

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 4/29/2017 at 7:33 AM, MickeyS said:

I ne mogu da dodam slike preko telefona :(

 

Možeš, isto kao i sa kompa. Otvori Forum preko Chroma (ili nekog drugog browsera), i to je sve. :thumbup: Možda ne možeš preko verzije TapaTalk aplikacije koju koristiš, ali to je zato što je to jedno sranje od aplikacije. :D:D 

 

Inače, lep Grande :thumbup: 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Grande se zahvaljuje na komplimentu :)

TapaTalk ne koristim, a kad sam probao da dodam slike preko telefona (Chrome i mobilna verzija sajta) slike se ne ucitavaju na sajt.. sve radi, otvori se deo gde izaberem slike i onda cekam i cekam... tako sam se to vece uspavao i do jutra nista :huh:

mozda su prevelike slike, mada imam dobar telefon po karakteristikama, i bio je na wifi-u

Edited by MickeyS

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pošto bi bilo kontraproduktivno da se kače slike na Forum koje imaju po 5 ili 10MB, koje imaju rezolucije od npr. 3500 nešto x 2500 nešto...Forum automatski smanjuje slike prilikom kačenja na fullHD rezoluciju (ako su veće od toga). Isto kao što i FB smanjuje slike. Ali, dešavalo se već da kada su slike baaaaaš velike i postavi ih se po 10 odjednom, Forum krene da baguje, tj. ili okači svaku drugu, ili sl.

Smanjite malo slike, nema potrebe za slikama u npr. 4K rezoluciji. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

nije mi bas toolko dobar telefon :)

do mene je nesto, ne mogu da uplodujem ni na obican image hosting sajt sa telefona

Grande dobio provezak i drzac za telefon/navigaciju, uskoro stize i alat (dizalica, kljuc...) pa cemo to da dodamo uz kompresor :)

 

zza400.jpgzza401.jpg

 

Stavljeni sigurnosni srafovi za felne... a u dogledno vreme moram da menjam zadnje amortizere, prednje plocice, i da se radi mali servis....

Posto set brisaca kosta 3000 dobio sam inspiraciju da zamenim samo gumu koja brise. Uspeo sam da rastavim brisac koji sam vec imao i da zamenim samo gumu koju sam uzeo od nekog univerzalog :D

Igrarija od 700 rsd i pola sata posla

 

zza402.jpgzza403.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam koliko se videlo do sada da na prednjoj masci imam natpis Punto.. bas zato sto se utapao u okolinu dobio sam ideju da nalepim foliju preko, i to reflektujucu.

Ideja je bila da to bude ona bela, ali su u Difolu imali samo crvenu... pa sam uzeo da vidim da li ima smisla stavljati foliju, ili mora da radi cetkica :D

 

IMG_20170515_213437.jpg

IMG_20170515_124131.jpgIMG_20170515_1242051.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobar grandisa... Skockan lepo

Gde si kupio microlink i posto ? Treba i ja da se odvojim od para i da kupim...
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...