Jump to content
FAS Goran
marko.jovanovic

Nisam imao ideju šta da kupim, pa sam kupio Fiat Ideu :D

Recommended Posts

sve po potrebi

za grad ne treba sa 150 ks

medjutim, ako neko mesecno prelazi 2000km po putevima i autoputevima, takav auto je obavezan

a kad se oženiš i dobiješ dete, tek onda ne treba

onda samo gledaš koji ima više mesta

Share this post


Link to post
Share on other sites
@marko.jovanovic 2000x12=REGISTRACIJA

@silenci pa rekoh ja. B)

Ovom sam se logikom i ja vodio i uzeo scenica 1.5dci bukvalno za razliku u potrosnji ustedim za registraciju :-) samo je brzi od tvoje idea-e, ima 78kw :-)

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Elem, negde sam pročitao na forumu, ne mogu da nađem gde, da Idea nema automatsko zaključavanje vrata.

Kod mene ima, podesio sam u bord kompjuteru, čim se krene i dostigne neka brzina, tipa 20km/h sva vrata se zaključaju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ugradio sam neki alarm, exalibur, ima funkciju da  zatvori sve prozore 10 sec nakon zaključavanja. Znači nema brige ukoliko si ostavio otvoren prozor.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ima svasta u bord kompijuteru,sak ima i speed limiter,kod mene je na 145 na sat:lol:,a meni elektronska brava na gepeku neradi,al zato na kljucu imam za otvaranje gepeka:yes

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa nije baš limiter, nego upozorenje. Ja ga držim na 55, da ne popasem kaznu po gradu. Mislim da može da se namesti do 230 :D

Kada idem auto putem stavim ga na 125, al mi stalno pišti :P

Edited by marko.jovanovic

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa da dodje do te brzine pisti i neda vecu brzinu i upali na tabli neki trougao,ja sam se bio usrao kad mi pocelo da pisti i blinka trougao,kad sam tek uzeo musu,nisam znao sta je

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije to limiter Silenci, to je samo zvučno-grafičko upozorenje.

Ima i Stilo to.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kolega werp690 i ja smo se danas našli i razmenili iskustva.

Njegova Idea 1.3mjet je definitivno udobnija od moje u vožnji, manje se osećaju neravnine na putu. Verovatno je do amortizera kod mene.

Njegova Idea bolje ide, što se primeti posle cca 3200rpm, kako da kažem, moja pre izgubi dah, i njemu auto ne dimi ni malo pri turiranju u mestu, za razliku od mog. Po satu njegova je prešla 153000km, a moja 193000km, što se vidi i po enterijeru, kod njega za nijansu bolje.

Nadam se da će posle servisa dizni nestati problem sa paljenjem, dimovi i da će bolje ići.

I za kraj jedna zajednička fotka

 

IMG_20160731_170215.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Idi popi pivo, zaskoci zenu, ebla te kola i dizne, vozi to i ne diraj ono sto nije pokvareno 😂😂😂

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tesko je posle 150ks na 70ks...Salu na stranu..Nesto tu nije kako treba sa diznama,ipak ti to prekontrolisi.Probao si sam,video,nije to to....A verovatno ce da spusti i potrosnju jos za koji dl :)

Inace tvoja Idea je puna opreme za razliku od moje..Digitalna klima,ona cela konzola na krovu,mf volan...itd...Jedino sto moras stalno da je peres zbog boje ;)

Drago mi je da smo se upoznali i u RL!

Share this post


Link to post
Share on other sites
9 hours ago, nenad said:

Idi popi pivo, zaskoci zenu, ebla te kola i dizne, vozi to i ne diraj ono sto nije pokvareno

Pa ja hoću da mi auto bude ispravan, da ne dimi ako nije remapiran... Al ajde, razumem te, napaćena si duša zbog Alfe 156 :wub:

  Šta je sve tamo bilo, dihtung glave, šraf na izduvnoj grani, rail za gorivo više puta, dizne čuketaju ubijaju, klima ne radi, zadnji brisač ne može da se ugasi...

A i neću da se blamiram na valjcima kao ti. Koliko si remapirao auto? Sa 115ks na 112ks :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja ti samo kazem da sto manje cackas auto, bolje ce da te sluzi.

A ne postoji blam na valjcima, samo sisice koje ne smeju da odui oni koji voze Stila mjet 😂😂😂

Alfa je sinoc izdahnula, mscf, limp mod, turbina ne radi, pitaj Boga sta joj se sve desilo :(

Share this post


Link to post
Share on other sites
11 hours ago, marko.jovanovic said:

Kolega werp690 i ja smo se danas našli i razmenili iskustva.

Njegova Idea 1.3mjet je definitivno udobnija od moje u vožnji, manje se osećaju neravnine na putu. Verovatno je do amortizera kod mene.

Njegova Idea bolje ide, što se primeti posle cca 3200rpm, kako da kažem, moja pre izgubi dah, i njemu auto ne dimi ni malo pri turiranju u mestu, za razliku od mog. Po satu njegova je prešla 153000km, a moja 193000km, što se vidi i po enterijeru, kod njega za nijansu bolje.

Nadam se da će posle servisa dizni nestati problem sa paljenjem, dimovi i da će bolje ići.

I za kraj jedna zajednička fotka

 

IMG_20160731_170215.jpg

 

Bolje da si kupio onog FR-a što mu krči sinhron druge. LOL! 

 

1. Loše dizne

2. Loši amorti

3. Žućkast patos

4. Nosači motora

 

LOL! 

 

Šalu na stranu, idi bre kod Jančića da ti uradi dizne, neće dimiti i ićiće ko raketa. :P 

 

1 hour ago, nenad said:

Ja ti samo kazem da sto manje cackas auto, bolje ce da te sluzi.

A ne postoji blam na valjcima, samo sisice koje ne smeju da odui oni koji voze Stila mjet 

Alfa je sinoc izdahnula, mscf, limp mod, turbina ne radi, pitaj Boga sta joj se sve desilo :(

 

Ne verujem da je prsla turbina, pre će biti da je prslo neko crevo, pa ima underboost. Mada... dobro da si se ti toga rešio. 

Share this post


Link to post
Share on other sites
11 hours ago, marko.jovanovic said:

Njegova Idea bolje ide, što se primeti posle cca 3200rpm, kako da kažem, moja pre izgubi dah, i njemu auto ne dimi ni malo pri turiranju u mestu, za razliku od mog. Po satu njegova je prešla 153000km, a moja 193000km, što se vidi i po enterijeru, kod 

 

Jesi zatvorio EGR?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma nemoj sada i ti... 

Najjače bi bilo da sam kupio onog fr iz Novog Sada koji duva na šipku i ima oko 70ks. 

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 minutes ago, marko.jovanovic said:

Ma nemoj sada i ti... 

Najjače bi bilo da sam kupio onog fr iz Novog Sada koji duva na šipku i ima oko 70ks. 

Što...prekaričiš ga i voziš se ko čovek... LOL! 

3 minutes ago, Milutin-NS said:

^srebrni fr?

Ne...bio je crni, uvezen iz Italije, ovako solidan, jedna strana farbana, enterijer OK, ali motor.... pa paa :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

A ovaj nije šištao, samo nije išao. Stisneš gas.... a ono se ne dešava ništa. Taj 1.9 od 150KS bi trebalo veoma fino da poteže sa svojih 320Nm, ali je potezao, pa....kao Idea 1.3. xD 

 

Taj što šišti... verovatno mu je neko crevo od turba vrisnulo. Ništa što ne može lako da se reši. Problem je kada motor nema kompresiju, pa neće zbog toga da ide. 

Edited by drfedja

Share this post


Link to post
Share on other sites

@drfedja

Nije crevo, turbo odlepio, izbacio check engine, kad je busno crevo, ne baca greske, samo sisti... A nije sistao pre ni posle toga... Lepo sam mu rekao sredi sraf na izduvnoj hrani...

No, ako i bude neki jtd nekad, samo 8 ventila, 16v je zlo :/

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...