Jump to content
FAS Goran
zunto

Milisav - BMW E39 525d sport M, optic touring

Recommended Posts

Gust je voziti ovaj automatic u manelnom modu... izolacija, bez reci i prosto da ne poverujes da je auto star 12 godina. Sada merimo potrosnju da vidimo da li je i koliko je odstupanje od b.c

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sta vredi kad mu necete verovati kad vam bude rekao :) Doduse automatik zna da popije po gradu, ali su generalno jako mali potrosaci ovu bmw sestaci.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni manuelac po bordu trosi u zadnjih 700km  (500km otvorenog i 200 po gradu) 6.1l . Naravno bord laze i realnija cifra je oko 6.5 ili blize 7l ali je to skroz prihvatljivo za taj auto, obzirom da ima skoro 1700kg i da ide ispod 8 sekundi do 100 :) Mada ti zavidim na automatiku, pravi menjac za taj auto ;)

Edited by dellas

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nekoliko komada smo imali, doduse svi su bili tds i potrosnja po gradu je bila nekih 9-10l, ne mogu da kazem precizno, auto put..pfff na normalnu voznju ko stilo :) Ovaj 525d mora da bude samo bolji, jos im je automatik brzi od manuelnog.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cist grad 10,magistralla 5,5,auto put danas nis-ns,po tempomatu 120 km/h,b.c zgrada-zgrada pokazao 6.0,cekam punjenje pa javlja jer do sada ga nije bilo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa to. Nama nije presao 6,5l po a.putu normalne voznje. Za grad se poklapa isto :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja planiram da mu stavim 16-ce,nasao sam felnu koja mi se opaano svidja.Ima takodje jesan model u 17-ci ali vlasnik trazi nenormalno puno para.U oba slucaja rec je o fabrickoj felni

Kazu da razlika 16 -17 je malo vise od 1 l

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa na mom prdavcu nema tolike razlike a kamo li na ovoj masini.

 

Kod mene je 0.2-0.3 razlika izmedju 15" 195 i 17" 225.


Inace pozdravljam zamenu felni jer mi se ove ne dopadaju.Ima bmw mnoogo lepsih.

Share this post


Link to post
Share on other sites

aj da kazem prvo pravo merenje potrosnje, sipan ovaj tzv avio 2x filtrirani eko. Pre nego iznesem utiske reci cu da je moje iskustvo uopste sa eko gorovom bilo da mi auto najlepse raddi a najvise trosi.B.C je pokazao 6,8 a pistolj za 1l vise. Cist auto put raspon brzina od 120-180,pun auto.

Videcemo sa ruskim NIS ed i MOL-ovim dizelom.

Od nedelje da da dogovorim sa majstorom uradicu uljni servis,ocistiti egr,izvaditi krilca iz usisa i to je to.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije mi problem uopste, cak sta vise svi automobili su zahtevali samo osnovno odrzavanje, e sada sto mi od velikog,malog servisa kenjamo i pravimo nauku to je vec neka druga tema

Share this post


Link to post
Share on other sites

Danas sam uradio sledece:
ulje sa svim filterima separator ulja, dva nosaca motora zamenjena,kaisevi i roleri,stavljena podkrila i zastite ispod motora,izvadjene klapne i ociscena usisna grana,zamenjen stabilizator i jos neki aksijalni
Pre zamene ulja sipano likvi moli sredstvo za ciscenje motora koje se zove LM PRO-LINE MOTORSPULUNG 500ml. Aditiv je prvo sipan,auto provozan jedno 20 km i zatim je ulje ispusteno.
Sto se ulja tice sipan je likvi moli 4100 5w40 a filteri su knecht.
Sto se klapni tice na oko bile dobre ali od 6 samo su dve imale otpor prilikom skidanje dok su se ove ostale bukvalno prstom lomile i bilo je pitanje dana kada ce napraviti havariju.
Sve pohvale na racun servisa DULE. Svi delovi i ruke 350 eur-a.
egr na automobilu sa originalnom km koji vozen uglavnom autoputu
 
cxcv4029.jpg
 
skidanje usisa
 
cxcv4030.jpg  cxcv4031.jpg
 
usis i klapne
 
cxcv4032.jpg  cxcv4033.jpg
 
cxcv4034.jpg  cxcv4035.jpg
 
i za kraj

cxcv4036.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pametno, cuo sam za te klapne samo mislim da ih moj motor srecom nema. Najvise problema su pravile na 2.0 d na e46. Koliko ulja ide kod tebe u motor?

Share this post


Link to post
Share on other sites

sport sasija i vesanje je na ovom,tako pise u specifikaciji na osnovu broja sasije

Na kolima sa mehanicke strane nemam apsolutno nista za sredjivanje,sto se chip-a tice vecina zna da nisam ljubitelj vanfabrickog prckanja tog tipa. Slika ce biti za koji dan.

Hm..uvek ima znači

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...