Jump to content
FAS Goran
Sign in to follow this  
Nino.

Zastava Yugo Koral 45 - Made in Yugoslavia

Recommended Posts

Samim spletom okolnosti (pomalo tuznih) dosao sam do jednog uobicajenog auta na nasim prostorima ali opet posebnog. Jugo kao pojava na nasim putevima je veoma cest,ali su to uglavnom izubijani i izmuceni auti, koji se veoma slabo odrzavaju,uglavnom uzasno losi limarijski i truli, (cast izuzetcima,ima poneki dobro ocuvan primerak), ili sa budzenim delovima, tjunirani izlepljeni nalepnicama radi nekog "poboljsanja" izgleda...

I bas zbog toga je razlog iz kojeg je ovaj Yugo 45 poseban, iako je prvi put registrovan 07.08.1989 godine,i do sada ima nepunih 26 godina, u svojoj proslosti, sve do nedavno,imao je svega jednog jedinog vlasnika ! Tako da sam ja zvanicno svega drugi vlasnik auta.

 

Auto je bio u vlasnistvu jednog dedinog prijatelja,koji je radio sa mojim dedom,kao vozac u hitnoj pomoci, i sada vec davne 1989 godine,kupio je novog juga, i sve do prosle godine taj covek je bio jedini vlasnik auta,sve dok na zalost covek nije preminuo u 80oj godini zivota. Par meseci nakon toga, ja sam kupio auto od njegove zene. Auto je svo vreme bio garaziran i pazen, ulje redovno menjano, svaka sitnica na vreme popravljana,tako da i dan danas u voznji nista ne lupka i ne cvili,ne skripi,vec je u voznji sasvim normalan,sedista i enterijer kao novi,cigara nikad zapaljena u njemu, inace je auto imao na sebi duple presvlake,kao i fabricki najlon na zadnjem sedistu ispod presvlaka ! Motor je fabricki, i dan danas nema karter gasova,i ne trosi ulje, a za ceo svoj zivotni vek, za nepunih 26 godina, presao je 66.519km, sat nikad vracan, auto nikad preprodavan, celo vreme kod jednog coveka. Od trenutka kada je prvi vlasnik preminuo,auto je stajao par meseci u garazi,i nije bio vozen. Inace svaki detalj je i dalje 100% fabricki, karoserija nije nigde ni pokazala trunku korozije, auto je komplet u prvoj fabrickoj boji, koja je i dalje u odlicnom stanju,jer je redovno pran i voskiran! odozdo nigde truo,patos,pragovi,zadnji most,je sve fabricko,jer je auto kao nov bio kompletno zasticen i tektiran odozdo. Tako da je stvarno redak primerak koji je i dalje u potpuno fabrickom i originalnom stanju stanju.

 

220220153035.jpg     

 

220220153037.jpg  220220153037.jpg  220220153057.jpg 

 

220220153045.jpg  220220153046.jpg  220220153047.jpg     

 

220220153050.jpg  220220153051.jpg  220220153053.jpg     

 

220220153058.jpg  220220153061.jpg  220220153062.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lep Jugic! Strecnuh se malo kad ga videh, jer smo mi imali istog takvog i prodali  :crybaby:  meksiko plava boja, ako se ne varam, mislim da se tako deklarise ta. :)

 

Iako ga svi kude, mislim da je Jugo, za to vreme, naravno, bio jako dobar auto!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jugo u fabrickom stanju je danas postala retkost , verovali ili ne ali tako je sve ih je manje na drumovima , bas dobar primerak cuvaj ga  :thumbup: da imam jos jednu garazu sigurno bih sredjivao jednog.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako je sve to istina stavi ga u neko stakleno zvono i čuvaj na naredna pokolenja.

Sigurno je onaj u fabričkom muzeju satrulio .  :harhar:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moj prvi auto je bio ovakav Jugic, samo sto je bio 55-ica, 89-to godiste, kad se samo setim sta je sve bilo sa njim....i ha....

 

Odlican ti je ovaj tvoj Jugo, cuvaj ga, malo je takvih ostalo na putevima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovo je drugi Jugic za kojeg znam da je u fabrickom stanju. Moj deda je kupio '90 novog Juga u Kragujevcu. Nije bas ovako spolja ocuvan zato sto je presao 86.000km pa su ga zakacinjali na parkingu i od vremenskih uticaja ali nigde nema tackicu korozije. Obicno se samo tako stariji ljudi brinu o Jugicima.

Ja sam do pre mesec dana terso nekog lesa od Juga. Ulje nije menjano 3 godine i jos je preko maksimuma...da ne pricam. Auto je bombonica.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Taj jugomobil da cuvas u tegli  :D  Ja sam do skora imao istog takvog,samo 55 ali morali smo da se rastanemo posto ga korozija skroz iz'ela :cry:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moj otac joa uvek ima 45-icu 91 godiste, kupljen kad sam polozio. to je bio prvi auto koji sam vozio i odrzavao kako se odrzava prvi auto... Takodje je u fabrickom stanju, slicno i presao. Nigde truo iako je bio napolju. Nazalost nedavno su ga cigani krali pa je to uticalo na rad motora...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...