Jump to content
FAS Goran
beli_Punto

Ovo su najtraženiji polovni automobili u Srbiji

Recommended Posts

Najpopularniji polovni automobili u Evropi

 

bmw%203%20Dynamic%20Edition%20111.jpg

 

Većina Evropljana preferira da ide proverenim putem prilikom kupovine polovnih četvorotočkaša. Naravno da korišćeno znači jeftinije, ali upravo glavna mana kupovine automobila koji je pre toga bio u vlasništvu druge osobe, ujedno predstavlja, na svoj specifičan način, najveće uzuđenje tokom čitavog procesa. Sa ovim na umu, vreme je da saznate koji su najtraženiji polovni automobili u Evropi. Iako mali krosoveri, kao što je Renault Captur, privlače pažnju na tržištu novih vozila, Golf, Fiesta i Polo ipak nastavljaju da budu najbolje prodavani automobili u Evropi. Osim uvek popularne kompaktne limuzine iz Wolfzburga, ostali popularni autommobili sa ove liste su premium sedani i jedina stvar koja im je zajednička jeste što su napravljeni u Nemačkoj.

 

BMW serija 3

Ako ste iznenađeni, nemojte biti. Čak i u formi 320d, BMW 3 predstavlja iskonsko otelotvorenje ultimativne mašine za normalnu osobu, koja čak i da nije oduševljena dizelašom, ne može poreći koliko je zapravo dobar dizel motor serije 3. Postoji preko 15000 korišćenih BMW trojki i to samo u Nemačkoj. Ako ste tanki sa novcem, E46 320d počinje od 1.250€, ali najbolje ponude u smislu starosti, pređene kilometraže i cena vozila dolaze u formi svih modela E90, koji se mogu naći kod dilera polovnjaka sa mnogo manje od 100.000 pređenih kilometara.

 

Volkswagen Golf

Kada je kompanija Volkswagen predstavila ovu seriju 1974.godine, njen glavni cilj je bio popuni prazninu koja je nastala nakon prevaziđenog modela Beetle. Nazivan narodnim automobilom, Golf predstavlja radikalno drugačiji pristup žanru jeftinih automobila. Motor koji se nalazi sa prednje strane ima prenos na prednju osovinu, kompaktne prtljažnike umesto gepeka, agregate koji se hlade tečnošću umesto vazduhom, gotovo sve je bilo potpuno drugačije od, ne toliko originalnog, dizajna koji je posedovao Ferdinand Porše. Svaka generacija Golfa poseduje svoje probleme, što takođe važi i za svaku opciju motora. Naša preporuka je da se držite podalje jedino od veoma nepouzdanih 1.2 i 1.4 TSI lančanih motora. Još jedna stvar koju bi trealo izbegavati jeste problematični DSG automatik, menjač suvog kvačila sa sedam brzina. DSG serija sa mokrim kvačilom je mnogo pouzdanijeg dizajna, dok se tečnost i mikrofilter moraju menjati na svake tri godine i 60.000 pređenih kilometara.

 

BMW serija 5

Kada se radi o luksuzu srednje veličine, BMW serija 5 se uklapa u sve definicije ovog pojma. Poznato je da su najpopularniji taksiji u Nemačkoj automobili Mercedes-Benz E-klase, ali je taj model poprilično uopšten. Ovo je činjenica o seriji 5 - njena vozila su druga najbolje prodavana kompanije BMW, odmah nakon kompaktne direktorske limuzine serije 3. Milioni kupaca sigurno ne greše. Koji god model da preferirate, nikako nemojte kupovati one opremljene SMG elektrohidrauličnim prenosom brzina. Iako je SMG III bio najbrži menjač, pre nego što je Ferrari 599 GTB Fiorano preuzeo titulu, vlasnici modela BMW sa SMG transmisijama daju značaj akronimu ''automatizovano manualni'' i svesni su ozbiljnog gubitka novca. Upozoreni ste.

 

Audi A4

Svaka generacija A4 je uvek imala više od jedne zajedničke karakteristike sa Volkswagen Passat modelima. Presvlačenje zapremine kola u lepu odeću i nije baš neka definicija premije, ali opet, Volkswagen grupacija je poznata po radu na misteriozan način. Dobra stvar u ovoj podeli šasije jeste što su određene komponente zamenjive između modela A4 i Passat, posebno starijih generacija. Još jedan bonus je što je veoma lako pronaći rezervne i zamenske delove u slučaju da nešto pođe po zlu, bilo mehanički ili elektronski. Cena A4 zavisi od toga koliko para imate u kasici prasici, i šta želite od ovog modela.

 

Mercedes C-Class

Nakon što je Mercedes-Benz zamenio 190 E (W201) sa C klasom (W202 do W205), trokraka zvezda se nikada nije osvrtala za sobom. Nemački proizvođač je postepeno umekšavao izgled svoje proslavljene klase, od cigle pa do manjih, modernijih modela i činjenica je da njihova trenutna generacija izgleda savršeno. Problem sa ovom serijom jeste njena cena koja u Nemačkoj počinje sa cifrom od 31,773€ za model C 180 d. W203 i raniji modeli gotovo uvek dolaze sa previše pređenih kilometara na satu, što je velika mana svim ljudima koji žele svakodnevno da koriste automobil tokom pet godina, bez bilo čega drugog osim redovnog servisa.

 

preuzeto sa - Auto Blog

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ali nigdje ne drži cijenu kao na Balkanu. To je ono što se kupci istog na Balkanu prvo hvataju kada pravdaju kupnju istog. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ok, drže cenu, ali Golfovi mk.5, mk.6, kao što i treba jer su noviji modeli. Međutim, na Balkanu i Golf mk.2 još uvek drži cenu, a to baš nije normalno jer je najmlađi star koliko...24-25 godina već? ;) 

Sad pogledah na PA, ima ih koliko hoćeš za cenama oko 1.000 evra, a one poslednje dve strane najskupljih idu i do par hiljada evra. Tako Golf 2 ipak ne drži cenu u GER, AUT ili bilo gde drugde osim u ovim našim krajevima. :) 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa neko da čuje da si dao za Golfa 2 6500 evra pa taman da se smeju godinama.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prvo da napomenem da sam mečku rodio dok sam postavio slike preko mobilne verzije foruma :wacko:

A drugo... Evo i cena preko. Čak ni kod nas ih nema za toliko :P

 

Screenshot_2016-06-04-17-22-25.pngScreenshot_2016-06-04-17-22-36.pngScreenshot_2016-06-04-17-22-47.png

Share this post


Link to post
Share on other sites
18 minutes ago, totti said:

U tekstu se uopšte ne govori o G2.

A i ovde ima Puntića od kol'ko ono beše... 5000€? emoji2.png

 

Nema veze što se ne pominje kada kod nas on utiče na cenu svih Golfova posle njega. Kada kod nas ima u oglasima masa Golfova 2 koji se vrte oko 1.000 evra, onda Golf 3 mora biti skuplji od toga. Golf 4 malo skuplji od Golfa 3, Golf 5 još malo skuplji...i tako se sve prenosi dalje na sledeće generacije. Da je Golf 2 kod nas sa cenom od 500 i dosta manje od toga evra (kao što bi i bilo normalno za model čiji najmlađi primerak ima 24-25 godina), onda bi se to lančano odrazilo i na snižavanje cena ostalih generacija.

 

7 minutes ago, totti said:

Prvo da napomenem da sam mečku rodio dok sam postavio slike preko mobilne verzije foruma

 

Sledeći put ćeš roditi Mečku A klase, pa onda neku malu Fiestu, posle nje Smart... :D i posle trećeg puta ćeš se navići i videti koliko je lako, koliko je isto kao i svuda drugde kačenje slika. :) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nešo i ostali... Ponavljam, nije to samo kod nas slučaj.

I uopšte ne ulazim u to da li je opravdano ili ne. Samo kažem da toga ima i tamo negde...:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koliko ćeš u nekoj zemlji X platiti dobro opremljenog Golfa i koliko će on vrijediti nakon ne znam 5 godina npr.? Pa uzmi onda neko drugo auto iz klase. Nerijetko ćeš više izgubiti na Golfu jer ćeš ga i u startu dobro (pre)platiti.

 

No auto koji je većinu iz HR šokirao kako drži vanka cijenu je, što je pomalo nekima i čudno, Alfa Giulietta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Upravo zato je i prodata u impozantnom broju primeraka

Evo npr. kod nas je nov G7 1.2 Fsi u Comfortline paketu 14-14500€ otp. Koliko je jeftiniji novi Megane, C4, Giulietta, Focus, Auris... svi bazni benzinski modeli?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kada vidim cijene novih vozila kod vas u Srbiji pomislim da živimo u paralelnom svemiru.

Pričam o cijeni polovne Giuliette u recimo Njemačkoj i da ista tamo zadržava jako visoku, dapače odličnu, cijenu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa to i pričam. Jedno su želje prodavca, a drugo realnost.

Ne znam da li negde postoji statistika prodaje polovnjaka po modelima u EU.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Oni kojima će se spustiti cijena su u pravilu krševi i onda se na račun tih kod nekih siromašnijih tržišta stvaraju mišljenja o autu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

U Srbiji je Delta jeftinija od Golfa 6 ispred kog je svetlosnu godinu...

Po meni je to najdrasticniji primer.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A što večito izvrćete činjenice?

Evo, imate sajtove za prodaju automobila i ukucate sami.

Ja sam na mobile.de izabrao kola u Italiji, Deltu i Golf 6, 2009 i 2010. godište, dizela. Najskuplja Delta je 11.990, a najskuplji Golf 17.000€.

Inače, ja lično bih radije vozio Deltu od šestice

Share this post


Link to post
Share on other sites
4 hours ago, ivan.ik said:

 

Samo ne znam kako to da Golf 2 ima airbag za vozaca i suvozaca. :lol:

Moj syncro 1.8 GT kojeg sam imao pre 13-ak godina je imao grejace u sedistima, ABS, klimu, centralnu, prskalice za farove, prednje el. podizace, servo, centralnu i 1526 kg ali o Air begovima ni reci. :) Taj je trosio kao tenAk a pritom je povlacio kao Punto 1.2 8v sa svojih 72kw i te 2003. je placen 1.300 eura kao stranac a bio je '90-to godiste.

Ovog stvarno ne razumem sa "cenom", da nije dodao jednu nulu vise. :lol:

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...