Jump to content
FAS Goran
pantadv

Fiat 500L - krovni nosači

Recommended Posts

Uskoro krecem na letovanje, pa razmisljam da na auto stavim krovne nosace. Original u servisu kosta 133e, zanima me jel postoji neko drugo resenje, mozda neki univerzalni ili od nekog drugog modela koji se poklapa sa 500l. Ukoliko neko zna gde bih mogao tako nesto da nadjem neka pise. :help:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na Talijanskom ebay-u ih ima već od 40€.

Vidi da li neko ima Cam. Oni su reda veličine 60€ kod nas.

 

Univerzalni ili za neki drugi model nisu od pomoći jer ti treba sistem kačenja koji odgovara L-u, a mislim da niko nema isti. Inače većina proizvođača i prodaje šipke kao univerzalan deo i nosače kao namenski za određeni model.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Negde sam cini mi se video da 500L i Grande Punto imaju isti sistem kacenja. U Metro-u prodaju Cam Driver nosace, postoji 10grupa, ali ni na jednoj ne pise ni jedan od ova 2 automobila. Bez sipki su 3900din. Sipke imam od starog auta, jer i na njemu imam Cam Driver nosace. E sad, koja grupa Cam Driver ide na ove automobile.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uskoro krecem na letovanje, pa razmisljam da na auto stavim krovne nosace. Original u servisu kosta 133e, zanima me jel postoji neko drugo resenje, mozda neki univerzalni ili od nekog drugog modela koji se poklapa sa 500l. Ukoliko neko zna gde bih mogao tako nesto da nadjem neka pise. :help:

Kupi orginalne nosače,skupi su ali vrede svaku paru (imam ih i pričam iz iskustva).Nepostoji mogućnost da se krov ošteti,jako dobro naležu.Na puntu sam sam imao Cam nosače i mogu da kažem da su dosta lošiji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jos jedan plus za originalne-zaista su jako dobri....

A sto bi rek'o Paja-google :-) ,samo treba znati gde da trazis.Pozovi ovog lika-on prodaje Camove nosace za sva vozila (mi smo kod njega uzimali nosace za Stila i kofer a skoro sam se cula sa njim dok sam za prijatelje trazila nosac za Sandera i on je bio jedan od retkih koji ih je imao odmah na lageru)...Goran 064 / 114-26-36

 

A ovo su modeli koje treba da trazis

Screen_Shot_2014_08_21_at_8_34_07_PM.jpg

Edited by acikota

Share this post


Link to post
Share on other sites

(evo da pitam i ovde, kad mi tamo niko ne odgovara:))


 


molim vas za pomoc.


treba mi proveren bike nosac za 5.vrata, za Fiat 500L. 


cesto putujem i uvek nosim samo 1 bicikl, <9kg. krov ne dolazi u obzir zbog toga sto je zauzet (a i previsok bi auto bio zajedno sa bike-om) a kuka ne dolazi u obzir zbog skupoce cele operacije (ugradnja+atest+nosac).


 


hvala vam.  


Share this post


Link to post
Share on other sites

Jesi li bio na zvanicnom sajtu Thule-a?Kod njih mozes da radis pretragu po modelu automobila i da vidis sta ti odgovara...

Share this post


Link to post
Share on other sites

da, bio sam svuda i - nema.

ali mi se to cini nemogucim zato sto se ti nosaci montiraju na milion slicnih automobila i ne vidim razlog zasto ne bi mogli i na 500L.

jos uvek verujem da niko u Thule (ili slicnoj firmi) nije ni probao. sto nije ni cudno s'obzirom da je ovaj auto cista egzotika svugde osim u SRB i IT...

 

zato se i nadam da je neko od vas vec isprobao.

Share this post


Link to post
Share on other sites

samo mogu da ti kazem da oni nosaci koji imaju kaiseve pa se kukom kace na peta vrata ne igraju ulogu za 500L.

Zbog onog spojlera kada stavis te kuke sva tezina povlaci plastiku spojlera, ja sam samo okacio bajs na 5sekundi i skinuo .....nesto sam gledao da napravim kao V profil celom duzinom i tako smanjim pritisak na samo dve tacke ali prodje leto i ne napravih.......

 

Ako nadjes resenje seti me se pa napisi ovde, hvala

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sad sam bila na sajtu Thule-a i kod konfiguracije vozila mozes da izaberes i Fiat 500l.Samo je bitno da u opciji region (gore desno) izaberes USA-english i onda ti daje veliki izbor nosaca za bike koji se kace na peta vrata....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sad sam bila na sajtu Thule-a i kod konfiguracije vozila mozes da izaberes i Fiat 500l.Samo je bitno da u opciji region (gore desno) izaberes USA-english i onda ti daje veliki izbor nosaca za bike koji se kace na peta vrata....

 

stvarno, u pravu si. za isti model na US sajtu dozvoljava a ne EU ne.

interesantno. mozda se taj spojler ne ugradjuje u 500L za US trziste?

Share this post


Link to post
Share on other sites

a jel se krovni nosac bicikla kaci na nosace ili moze na krov?
ako ti trebaju i nosaci i taj nosac za bicikle ....skupo izadje voznja bicikla

evo ima i ovi pozadi sto se kaci ali $199
 
zzer01.jpg
http://www.mopar.com/part/82213907AB?s=360318&i=4759055&b=fiat

al ne vidim....ovo kao da je na kuku, ne vidim kaiseve koji su zakaceni za krov......

Share this post


Link to post
Share on other sites

Malo sam slagao. Tacna cena je  200e. Krovni nosac 133e, a za biciklu 67e

 

To onda nije baš toliko skupo... Na stranu to što traže 67 evra za par savijenih cevi, ali možemo da kažemo da je "dranje kože s leđa" podnošljivo. Ostaje problem visine. Krov auta je sam po sebi visok i verujem da otežava montiranje bicikle (kačenje, skidanje...), plus što se narušava aerodinamika ove naše "kutije za cipele".

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kad smo prvi put putovali sa krovnim koferom poneli smo i one male merdevine sa dva stepenika kako bi uopste mogli da pristupimo stavrima u koferu.... :whistle:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uskoro idemo na prvo skijianje sa 500L-om, pa nam trebaju nosači za skije i krovni nosači.

Trenutno se dvoumim između Cam Totus krovnih nosača i Nordrive. Cena za Cam Totus su oko 70€, a cena za Nordrive krovni nosač oko 90€ (sa čeličnim šipkama, onaj sa alu šipkama je oko 120€).

 

Evo link-a za Nordrive model:

zza222.jpg

http://www.nordrive.eu/roof-racks-articles/complete-all-in-one-roof-racks-103-quadra-l/NK103EQL/355-9-86-104

 

Da li je neko imao iskustva sa ovim modelima i šta bi mi preporučio i zašto? Preporuka za neki nosač za skije?

Da li su bitne bravice na nosačima, ili je to kozmetičke prirode?

Share this post


Link to post
Share on other sites

bravice znamo cemu sluze....da neko ne uzme odvijac i skine nam nosace......e sad kod La je to (mislim) nepotrebno zato sto ima po jedan sraf koje kada se zasrafi ostaje iza zatvorenih vrata....ne moze da skines nosace ako ne otvoris vrata....tako da mislim da su bravice nepotrebne....narocito ako su dosta skuplje

 

Ja imam originale 500L  alu bile 120e 2013.g

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...