Jump to content
FAS Goran

Recommended Posts

Koya-Elektronic d.o.o se bavi prodajom, ugradnjom i popravkom dodatne opreme za automobile. Takođe vršimo popravku kompletne auto-elektronike za automobile.

 

 

Ponuda dodatne opreme:

  •     Radio - aparati: Blaupunkt, Boss, Delphi-Grundig, JVC, Pioneer
  •     Blende  - adapterske plastike: Blaupunkt, Regent, Digital-Dynamic, Sonavox
  •     Razni adapterski kablovi
  •     Zvučnici: Boss, Regent, Blaupunkt, JVC, Pioneer, Kenwood, Sony
  •     Alarmi: MED, Meta System, Vision, Maxshield M3CH
  •     Adapteri za ugradnju zvučnika: Regent, Digital-Dynamic, Sonavox
  •     Parking senzori: MED
  •     Pojačala: Boss, Blaupunkt
  •     Wooferi: Boss, Blaupunkt, Kenwood, Regent, Pioneer
  •     Daljinsko zaključavanje: Meta System
  •     Xenoni: Originalni balasti Hella i Valeo i originalne sijalice Philips i Osram
  •     Monitori: Boss
  •     Multimedija double din: Boss

Naše usluge:

  •     Popravka kompletne auto - elektronike: ECU, ABS centrala, Airbag centrala, Body kompjutera, Instrument tabli, fabričkih daljinskih komandi, kodiranih ključeva.
  •     Popravka dodatne opreme za automobile: Radio aparata, Multimedija, Navigacija, Parking senzora, Xenona, Zvučnika, Alarma, Daljinskih centralnih zaključavanja . . .
  •     Izrada kodiranih ključeva za sva Fiat-Alfa Romeo-Lancia automobile sa i bez daljinske komande (originalna Fiat elektronika). Takođe radimo i za druge automobile.
  •     Promena osvetljenja instrument table.
  •     Ugradnje: radio aparata, multimedija, yvučnika, woofera, pojačala, alarma, daljinskog zaključavanja, xenona, parking senzora i ostale dodatne opreme za automobil.

 

Za sve što mislite da možemo da pomognemo a nije ovde navedeno pozovite nas na kontakt telefon.

011/3086-899

Radno vreme
Radnim danom: od 9h do 18h
Subotom: od 9h do 16h


Za članove FLCS sa važećom članskom karticom popust od 5% do 15%

 

Za pitanja, član FLCS Foruma Sima-Koya

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ugradnja parking senzora u 5 tovratnog stila ako to ima neke veze. Koliko bi para bilo i koliko traje ugradnja?

Share this post


Link to post
Share on other sites

E super. Nekada daaavno sam ugradio alarm kod tebe, inače sam Bradin drug :D

Pozdrav za staru musteriju :D

 

Koliko vremena treba za ugradnju alarma u Stilo 5v jtd i koliko parica je ugradnja?

 

 

Ugradnja parking senzora u 5 tovratnog stila ako to ima neke veze. Koliko bi para bilo i koliko traje ugradnja?

Odgovorio sam clanovima na PP.Ubuduce molim da me kontaktirate na PP,zbog toga sto ide preko mail-a,a na telefonu mi izlazi notifikacija odmah kad mi stigne mail,pa onda odgovaram u najkracem mogucem roku.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bilo bi pozeljno da odgovore pises na temi kako bi i ostali clanovi imali uvid u cene i ostale stvari. Mozes pratiti temu pa ce ti takodje stizati na mail sve sto neko u njoj napise ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, piši odgovore na temi, između ostalog i kako ne bi 100 puta pisao isto, tj. davao odgovore na ista pitanja.

Isto tako, tema katastrofalno izgleda ako su samo pitanja u njoj jer 95% ljudi pomisli da je firma neaktivna jer ''vidi...svi samo pitaju, a odgovora nigde'';)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav svim forumasima,

 

Posto me je mnogo ljudi zvalo i raspitivalo se oko doticnih uredjaja,sto sa foruma,sto sa strane,hteo bih da napravim jednu temu o problemima i resenjima oko ovih uredjaja.

Sta mozemo da vam ponudimo:

 

Dekodiranje uredjaja za sva 3 brenda automobila(Alfa Romeo,Fiat,Lancia) i svih revizija uredjaja:

NIT1(Monochrome ekran)

NIT2(Fiat Stilo,Alfa Romeo 147,Lancia Ypsilon)

NIT3(Fiat Croma,Fiat Idea,Alfa Romeo 159)

 

Popravke neke od najcescih kvarova:

Prekinut update(crn ekran ili samo logo stoji na ekranu).

Sok od verglanja(takodje crn ekra ili samo logo stoji na ekranu)

Restartovanje navigacije(na ekranu se pojavi logo,stoji izmedju 15 i 20 sekundi,pa se navigacija restartuje).

 

i ostali kvarovi koji gore nisu pomenuti,a mogu se popraviti.

 

Evo skorasnjeg primera:

Musterija je kupila set CD-ova za navigacione mape i update software-a.Ubacen je CD za update,na trecem koraku navigacija je izbacila Err-11 i ugasila se.CD je ostao unutra,masina zaglavljena dole,kada se upali daje crn ekran i ne reaguje na komande.Originalni software je bio 11.3.

 

Ovo je bilo stanje na prijemu uredjaja:

 

2i0z1b4.jpg

 

Stanje posle nase intervencije:

 

2aabseu.jpg

 

Posle vracanja na fabricko stanje,usledilo je dekodiranje,posto musterija nije dobila kod uz uredjaj.

Master code je nadjen.

 

Ukucavanje:

 

qxt7b7.jpg

 

x1eoaf.jpg

 

erg279.jpg

 

Uredjaj u radu:

 

2qd0d48.jpg

 

Usled nasilnog cupanja CD-a napolje,mehanizam je bio izlomljen.To je dovedeno u fabricko stanje.

U navigaciji je bio software 11.3(Plavi logo),stavljen je 12.3(Crveni logo i novi izgled menija).

Cekamo samo potvrdu da li ce nove mape za Srbiju da rade.

 

Ovaj post ce posluziti nekim clanovima da se informisu ukoliko naidju na neki problem sa navigacijom,da ih ne moraju kupovati,jer je popravka moguca i uspesna.

Ukoliko sam pogresio kategoriju,molim moderatore da stave gde je mesto.

 

Jos jednom pozdrav svim forumasima,

Sima

Edited by Ivan
Sredjene slike

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li to znači da se mogu ubaciti novije iGo/ Navteq mape u recimo Stilo navigaciju ? Ako ste to uspeli otvorili ste rudnik zlata.

Share this post


Link to post
Share on other sites

U poslednja 4 dana,imali smo 3 Connect Nav uredjaja.

 

Prvi Connect Nav nam je poslao clan FLCS foruma sa imenom "Srebren Croma".Uredjaj je naravno iz Fiat Crome.

 

Uredjaj na prijemu:

dsc01786-165105.jpg

dsc01803-165108.jpg

 

U uredjaju je bio software 12.2 sa Crvenim logo-om.Posle provere uredjaja po prijemu pristupili smo dekodiranju.

 

Kada je kod pronadjen,Navi je prikljucena na CAN i ukucan kod:

dsc01789-165109.jpg

 

Navigacija prihvata kod:

dsc01792-165111.jpg

 

I na kraju provera sistema:

dsc01793-165113.jpg

dsc01794-165115.jpg

 

Posao zavrsen,sve istestirano i radi.Cita CD bukvalno odmah,laser u dobrom stanju.FM hvata bez antene,sto ce reci da od dve vrste tunera koji se ugradjuju,ugradjen je bolji.Takodje bih rekao da auto iz kog je ova Navi originalno ima fabricke parking senzore i kameru.

Unutar navigacije postoji integralno kolo koje sluzi za kontrolu parking senzora i parking kamere.

 

Drugi Connect Nav je brenda Lancia,i kod nas je drugi put.

Prvi put je donet na dekodiranje,kod pronadjen,kupac nije hteo da plati.Nosio na neka druga mesta,video da ne moze,i prodao je za smesne novce.

Drugi put smo je dobili prekjuce i naravno posao je zavrsen,i kupac veoma srecan.

Evo i par slicica:

 

Uredjaj na prijemu:

dsc01802-165116.jpg

dsc01796-165117.jpg

 

Posle pronalazenja koda,uredjaj je prikljucen na CAN i kod ukucan:

dsc01797-165118.jpg

 

Posle ukucavanja koda,testirali smo uredjaj,i pronasli problem.Navi FM radi super,medjutim CD-ove nece da cita.Koji god bio ubacen,izbacuje CD-error.To je naravno sredjeno,kupac se slozio.

 

dsc01799-165119.jpg

dsc01800-165120.jpg

 

Posle sredjivanja CD-Error problema:

dsc01801-165121.jpg

 

Jos jedan kupac zadovoljan :D

 

Treci Connect Nav nam stize iz inostranstva,tacnije iz Italije,iz automobila Fiat Ducato.Po opisu koliko sam uspeo da razumem,covek ne vlada bas najbolje engleskim jezikom,do problema je doslo prilikom verglanja automobila.Uredjaj je dvaput zatreperio,prikazao Fiat logo i zabagovao.Uredjaj se jedino mogao iskljuciti skidanjem klema,i posle toga prikazuje samo crni ekran.Procena je da se radi o softweru.

Evo kako izgleda uredjaj:

dsc01785-165123.jpg

 

Uredjaj je vec bio na popravci,medjutim,neuspesno.Nastavak u drugom postu.

 

@bojan.dim

 

Kao sto sam vec ranije pricao,radi se na tome da uConnect dobije iGO platformu,i bicete obavesteni blagovremeno.

Imamo uredjaj na testiranju,medjutim 10 puta je slozeniji nego Connect Nav i mora se jako paziti.

Edited by Sima-Koya

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na koji nacin ce se obezbediti GPS signal uConectu za 500l ? Da li ce morati elektronika da se prepravlja ili ce moci preko bluetooth gps risivera?....mnogo smo nestrpljivi Koyo :-) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

samo da dodam da je Sima bio zaista korektan I cak je otisao na drugi kraj grada po navigaciju I posle je vratio na isto mesto (meni je ovo mnogo pomoglo posto sam iz NS),

sta vise nije hteo da naplati to cimanje iako sam ponudio da platim

 

sto se tice same navigacije I mapa, sa originalnim CD-om izgleda da sam zaplovio panonskim morem, ali mape sa ovog linka koji je neko vec stavio rade

sa software nisam nista radio ni menjao, smo sam CD sa mapama ubacio da probam da li radi I sve je odmah proradilo, sve ulice u kojima sam bio su bile na mapi kao I sve okolne manje, tako da predpostavljam da su sve ulice tu, ne znam kako je sa manjim gradovima I da li su mape bas detaljne kao recimo na gaarmin navigaciji koju imam u telefonu, tu se bukvalno nalaze putevi po kojima samo zaprege idu

 

sto se linka za mape tice ne znam kako da ga ubacim, na forumu je pa ga svi mogu pronaci pretragom

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav...imam pitanje jedno. U pitanju je stilo sa 5 vrata,imam neki exalibur alarma,ne znam tacno koji je model. Pri zakljucavanju se podizu prozori i zakljucavaju vrata. E sad,skoro sam imao problem sa akomulatorom gde sam auto palio na kablove. Sada kada zakljucam auto na daljincu od alarma,prozori se podignu,i posle par sekundi(ne znam tacno koliko,ali ne vise od 15)se otvore,svi prozori se spuste. Moze li se to nesto reprogramirati i koliko bi to kostalo? Pozdrav

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sale,

 

Morate doci sa autom do nas da vidimo o cemu se radi.Da pogledamo ne kosta nista.

Kada vidimo i utvrdimo sta se desilo,onda mozemo o ceni.

 

Pozdrav,

Sima

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...