Jump to content
FAS Goran
nemanjas

HAARP?

Recommended Posts

Jel mi čitamo istu vest, ne verujem? Izjavio je da bi mogao štetu da proceni u +- EUR10 mln a ne da će šteta biti tolika..

6enudasu.jpg

agequma5.jpg

Malo je glupo meriti koliko je ko dao humanitarne pomoci, ali ako cemo iskreno, tesko da je Eu dala najvise....

Premijer tvoje zemlje je javno, na direktnom prenosu izjavio da je EU dala najviše i ti si našao to da demantuješ? Šta reći? Edited by TheCityAndTheStars

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ocigledno ne citamo.

 "On nije želeo da procenjuje kolika će ta pomoć biti, navodeći da bi mogao da je proceni u deset miliona evra, ali da bi bilo nefer i nekorektno prema partnerima iz EU da o tome govori i da treba sačekati prve procene štete"

 

Vrlo neoprezno (a mozda i sa namerom) je iznet podatak o milijardu evra pomoci. Ali,nije im prvi put da se ne snalaze sa ciframa.. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ocigledno ne citamo.

"On nije želeo da procenjuje kolika će ta pomoć biti, navodeći da bi mogao da je proceni u deset miliona evra, ali da bi bilo nefer i nekorektno prema partnerima iz EU da o tome govori i da treba sačekati prve procene štete"

Vrlo neoprezno (a mozda i sa namerom) je iznet podatak o milijardu evra pomoci. Ali,nije im prvi put da se ne snalaze sa ciframa..

Brate, pročitaj tekst ponovo... Značenje "da je proceni U 10 miliona", se razlikuje od "da je proceni NA 10 miliona". Edited by TheCityAndTheStars

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nismo se odmah razumeli jer si u jednom trenutku pricao o steti,a tema je bila pomoc od EU.

Izjavio je da bi mogao štetu da proceni u +- EUR10 mln a ne da će šteta biti tolika..

Ali,nema veze,razumem sta hoces da kazes. Cisto sumnjam da je u pitanju prosta terminologija. Na kraju krajeva,mozda se taj novinar,koji je unosio tekst,nije dobro izrazio. Videcemo,valjda,na kraju sta ce biti od svega toga... U svakom slucaju,opet ponavljam,realnije mi deluje da cemo dobiti tu sicu od 10M...

 

Uprkos jučerašnjoj najavi o milijardi evra pomoći iz evropskog fonda solidarnosti, Srbija teško može da računa na više od desetak miliona evra iz ovog fonda, saznaje Tanjug iz izvora u Evropskoj komisiji.

Pometnju je izazvala evropska komesarka za humanitarnu pomoć Kristalina Georgijeva, koja je na podnevnom brifingu rekla novinarima da "Srbija može da se prijavi za pomoć iz fonda solidarnosti do iznosa od jedne milijarde evra" za rekonstrukciju i izgradnju nakon poplava.
"Komesarka se pogrešno izrazila, jer je pomenula ukupnu sumu koja se nalazi u fondu, a Srbija od toga može da dobije samo mali deo", rekao je Tanjugu funkcioner Evropske komisije koji je želeo da ostane anoniman.

Georgijeva je sem toga omaškom navela cifru iz prošlogodišnjeg budžeta za fond solidarnosti, koji je za ovu godinu prepolovljen, a 500 miliona evra namenjeni su svim zemljama članicama EU i kandidatima koje su zadesile elementarne nepogode.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Marko necemo mi nista dobiti, to je samo jos jedan kredit.

Hvala Bogu jos nas ima. Ne sumnjam da cemo pobediti i ovo zlo.

Edited by kičerica

Share this post


Link to post
Share on other sites

Slazem se,nece nam sigurno bezuslovno pokloniti novac,kolika god da je suma. Ali,opet,cinjenica je da nam je u ovom trenutku svaka pomoc vise nego dobrodosla...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Veruj mi da nam od tih prokletnika ne treba nista...

Sve sto oni daju,duplo cemo da vracamo,i to ko zna koliko dugo,em sto ce da nas uslovljavaju dodatno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ko mi brise postove, neka mi objasni zbog cega to radi, nemoj da se pravi lud!

HAARP!

Share this post


Link to post
Share on other sites

evo tekst koji sam nasao koji objasnjava sve:

Isao ja da snimam nesto i sretnem lika koji se po njegovim recima bavi arheologijom i razveze on pricu kako ima neverovatnu kolekciju predmeta arheoloskih, ma to su ostaci ko zna kojih civilizacija, neki su stari od 4000-5000 godina, nalazio i po 10 puta starije predmete, pa i kamenu utisnuto neko staro pismo, neka slova tanja od ljudske vlasi kose, te glave, ruke, zivotinje i simboli, tehnikom koja prevazilazi danasnju...blablabla, i tako dodjemo do jednog potoka i on pocinje vaditi kamencice i kamene i pruza mi ih i govori kako je to ostaci tih civilizacija. Jbte, ja se zgranuo, skupljao sam i imam kolekciju dragih i poludragih kamena i kristala, pricao sa ljudima strucnim o njihovom stvaranju, znaju ljudi bre sve, i kako se stvara koja stena i kamen od magme, koje supstance sadrze i kako se stvaraju u odnosu gde prolazi magma i kako se hladi, da li ovako ili onako, te se mesaju, te neke supstance kristalisu, da li i u kajem gasu/atmosferi te imate npr. cisti kvarc (gorski kristal) ili zuti/citrin ili ljubicast/ametist i tako dalje, te klasteri te svasta nesto. Tea pisma sto lik kaze da vidi u obicnom kamenju se stvara na jedan nacim, kada se magma krece i pocinje da se steze, te u kretanju pravi slojeve, od iste materije ili se pak pomesa sa drugim i polomnjen stvarno pravi svakakve oblike. No to liku se ne moze objasniti, a i ko sam ja da ga vadim iz njegovog fantasticnog sveta, on svuda vidi cuda. A i trebalo bi mi mesec dana i jos po koji profesor i strucnjak da mu sve to objasni, pa opet je pitanje da li bi se dozvao pameti!!





Eto tako i sad, stvarno ne bih imao vremena ni volje objasnjavati, jos ovako kucajuci, sta je HAARP i da li je moguce, ne samo haarpom vec i drugim tehnologijama, uticati na klimu i oblake i kisu i zemljotrese. Treba vam mnogo znanja iz elektrotehnike, znanja o radio talasima, te kako rade antene, prijemne, predajne, prijemno-predajne, koje frekvencije, kako radi mikrotalasna pec i jos stvari, samo da bi ukapirali nemogucnost ovoga o cemu govorite, a to je da nam je neko namerno namestio poplave, o nemogucnosti da covek utice na vreme i vremenske prilike u toj meri. Ma kojoj toj meri, covek ne utice na vremenske prilike ni 0,1%. Pa zar ne bi sprecili njihova tornada i njihove poplave? Pa jos koliko je snage potrebno za to, milioni na stepen milion kW, eheeeejjj, ljudi manite se opet kazem, manite se corava posla, kakav haarp, kakvi bakraci, eno slusao sam i pogledao par ljudi koji pricaju o tom haarpu, ne svi, ali par njih su zesce lujke, otprilike kao ovaj lik koji skuplja kamenje iz potoka, obicno kamenje i u njemu vidi fantaziju, a ovi su jos gori, ovi za haarp, pa njima su svi drugi krivi za njihov, tj. po njihovom misljenju pogresan svoj zivot, ego im je naduvan do beskonacnosti i nazad.



No verujte u sta hocete, ali prvo dobro razmislite, imate li uposte pojma na kom bi to principu radilo, procitajte neke tehnicke literature, ne gledajte samo sta pisu i govore tamo neli zaludjenici, jbte, da taj lik nije poceo vaditi kamenje i pokazivati mi, ja bih mozda stvarno i pomislio da ima delic istine u tome sto prica.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako je vec dozvoljeno da postoji ova tema, onda dozvolite da i ja ravnopravno ucestvujem u raspravi ... a ne da se ostave samo proevropljanski stavovi !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Momci, ako cemo realno valjda postoji neki hidrometeoroloski zavod koji prati desavanja. Kako se Australija sprema i do nedelju dana ranije za cunamije. Tako smo i mi trebali. Ja verujem u to da je HAARP samo pridodao. Jer iskreno ako cemo realno mi smo znali da ce biti kise, ali ne u ovolikim kolicinama. Nismo ocekivali, krenula kisa i HARRP je samo pridodao jos vise. To je moja teorija.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja iskreno i verujem u HAARP,

jer sam ubedjen da postoji mogucnost da taj haarp moze da grupise kisne oblake na jedno mesto,

jer ljudi zar nije cudno da je toliko dugo padala kisa a da nije ni jednom zagrmelo.

uvek moze da se objasni kako taj haarp ne moze to da uradi i nije za to namenjen,ali ja verujem da ipak moze.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ocigledno nerazumes kao ta oprema radi i kolika bi energija trebala za to, posto radim sa elektronikom i telekomunikacijama meni je ovo piš boziji :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

ocigledno nerazumes kao ta oprema radi i kolika bi energija trebala za to, posto radim sa elektronikom i telekomunikacijama meni je ovo piš boziji :D

Upravo tako... Da ga ima u Srbiji, ceo Đerdap bi trebao da ga pokrene.

 

Nemanja, pamtim ja i 10 dana neprekidne kiše bez grmljavine...

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

ocigledno nerazumes kao ta oprema radi i kolika bi energija trebala za to, posto radim sa elektronikom i telekomunikacijama meni je ovo piš boziji :D

 

 

nije da se ne razumem kako ta oprema radi nego nemam blage veze o tome,al jbg sve sto je vezano za amerikance ne sluti na dobro.

 

 

 

 

Nemanja, pamtim ja i 10 dana neprekidne kiše bez grmljavine...

 

koje je to godine bilo?u prvom svetskom ili drugom svetskom ratu? :D :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vakcina neba

 

 

Verner Altnikel, nemački naučnik iz oblasti solarne energije, govori za Geopolitiku o fenomenu „kemtrejlsa“

 

Chemtrails-in-Moss-Vale.jpg

Geopolitika istražuje šta je prava istina o „kemtrejlsu“ (hemijski tragovi na nebu) – pojavi zaprašivanja mnogobrojnih država iz aviona, koja se odvija u tajnosti, sa navodnim ciljem da spreči globalno zagrevanje veštačkim krpljenjem ozonskih rupa, kao i o mogućim posledicama ove misteriozne operacije po zdravlje ljudi.

 

 Razgovor vodio i preveo: Milan Starčević

 

 

Pernila Hagberg, vođa švedske stranke Zeleni, digla je septembra 2012. veliku medijsku buku kada je nakon dugog naučnog istraživanja izašla pred domaće novinare i u svojstvu privatnog lica izjavila „da ti dugi beli tragovi, oblačne sumaglice na plavom nebu nisu uobičajeni tragovi, nego su zapravo otrovna mešavina hemikalija, virusa i metala koje nose zajedničko ime kemtrejls (hemijski tragovi)“. Pritom je ona za glavne „izvođače radova“ navela Centralnu američku obaveštajnu agenciju (CIA) i američku bezbednosnu agenciju (NSA), uz odobrenje švedske vlade. Ovo saznanje preneto je u skoro svim svetskim štampanim i elektronskim medijima, iako je do tada tema „kemtrejls“ bila skrivana i ismevana. Hagbergova nije prva osoba koja je javno govorila o hemijskim tragovima. Pre nje bilo je ljudi koji su hrabro počeli da se bore sa ovim još uvek nerazrešenim problemom, kao što je, na primer, nemački naučnik Verner Altnikel, koji deset godina unazad upozorava javnost o kemtrejlsu. On je od 1987. do 2000. bio visoki aktivni član organizacije Grinpis (Greenpeace), sve dok 2004. Grinpis nije sa njim, zbog kemtrejls hipoteza, raskinuo ugovor. Više od dvadeset godina Altnikel je član Zelene partije Nemačke, čiju politiku javno kritikuje, naročito posle NATO bombardovanja Srbije od strane crveno-crne koalicije, gde je upotrebljavan osiromašeni uranijum, ali i, kako kaže, zbog nedovoljne zaštite za očuvanje životne sredine i neprotivljenja ratnim dejstvima nemačkog Vermahta. Ovaj nosilac nagrade iz oblasti solarne energije neko je koga zvanični mediji u Nemačkoj i svetu nerado zovu u goste, pa ga čak izbegavaju ili cenzurišu, jer govori o temama koje nisu na dnevnom redu globalnih institucija − kao što su kemtrejls, HAARP, manipulacija vremenom, osiromašeni uranijum i kontrola uma. Mnogi ga, pritom, smatraju zabludelim licem i pristalicom teorije zavere. Njemu je pristup otvoren na pojedinim nezavisnim medijskim glasilima. Osnivač je veb-portala chemtrail.de, a do aprila 2012. bio je aktivista građanskog udruženja Čisto nebo, da bi u septembru prošle godine saopštio da osniva novi pokret pod imenom Udruženje za zaštitu prirodne sredine, čiji je cilj da se planeta sačuva od štetnih i neprirodnih tehnologija.

 

Altnikel.jpg

Cenjeni gospodine Altnikel, zvuči kao neverovatna fantastična priča, ili čak teorija zavere, kada se u današnjem svetu javno govori o kemtrejlsu. Za jedne zaprašivanje planete nije štetno i koristi se da bi se Zemljina kora ohladila, dok protivnici tvrde da se radi o neizmernoj šteti po zdravlje čovečanstva i ekologije. Kada se počelo sa eksperimentisanjem na nebu i ko stoji iza toga?

- General Electric je 1946. godine obavio prve istraživačke poduhvate na modifikaciji vremena, takozvanoj „vakcini neba“ koja je otkrivena pomoću srebrne prašine. Dan-danas oblak uz primenu srebrnog jodida može da donese obilne padavine. Američke vojne snage prouzrokovale su ovom prirodnom ratnom metodom velike poplave duž vijetnamskih neprijateljskih dobavnih pravaca. Da bi ograničili pojavu klimatskih ratova, Ujedinjene nacije su 1977. godine proglasile konvenciju ENMOD (ekološka ratna konvencija).

Pojedini naši čitaoci se prvi put susreću sa temom kemtrejlsa. Možete li svima njima ukratko opisati kako mogu biti sigurni, kada pogledaju u nebo, da je reč o zaprašivanju, a ne o kondenzacijskim tragovima koje avioni ostavljaju iza sebe?

- Normalni kondenzacijski tragovi (engleski contrails) mogu se formirati od najmanje 70 procenata vlage i najmanje minus 40 stepeni Celzijusa iz izduvnih čestica, na primer, od mlaznih motora. Čestice deluju kao jedra inokulacije za stvaranje ledenih kristala. Ovi kondenzacioni tragovi, obično veoma kratkog daha, mogu pod ekstremnim atmosferskim uslovima u proseku na nebu ostati oko 20 minuta pre nego što se ponovo rastvore. Većina nestaje posle nekoliko sekundi. Zbog velikih temperatura mlaznih motora, formiraju se ledeni kristali oko krila dužine udaljenosti. Atmosferski uslovi za razvoj normalnih kondenzacijskih tragova su u principu stvoreni tek na oko 7.500 metara nadmorske visine. Takozvani kemtrejlsovi sadrže, pored već ionako opasne hemijske aditive u avio gorivu (JP8 + 110) i druge hemikalije −metalni prah, polimere i drugo − i odražavaju, u zavisnosti od njihovog sastava, mnogo gušću i jaču refleksivnu pojavnu sliku, stvarajući belu izmaglicu. Oni počinju često blizu turbina, mogu satima stajati na nebu i stvarati ponekad hobotnička ispupčenja. Veliku sigurnost da razlikujemo trake dobijamo kada je poznata nadmorska visina, odgovorajuća temperatura i vrednost vlažnosti vazduha. (Pogledajte naš Jutjub video: „Kemtrejls – novi dokazi“ na www.chemtrail.de).

Koje su države prve na udaru zaprašivanja hemijskim česticama?

- Skoro sve zemlje su potencijalne mete; ne postoji podatak koje su najugroženije, mada se pretpostavlja da su kontinenti Amerika i Evropa prvi na spisku. Reč je o globalnoj zaveri i skoro da nema zemlje koja nije trovana otrovnim hemikalijama.

Zaprašivanje neba i planete krši mnogobrojne internacionalne ekološke zakonske norme, direktno ugrožava nacionalni suverenitet država, pa se postavlja pitanje šta je sa bezbednošću vazdušnog prostora. Kako je moguće da strani avioni neometano prodru na teritoriju jedne države, ili to, možda, rade sa odobrenjem vrha vlasti tih država?

- Da, to se radi sa dozvolom vladā tih država, kroz bilateralane sporazume, ili preko okupacionog statuta kod zapadnih vazalnih država. U američkoj vojnoj studiji „Posedovanje vremena u 2025. godini“, iz 1996, eksplicitno se pominje da uprkos međunarodnim konvencijama o neupotrebljavanju prirodnih manipulacija koje su sporazumno postignute sa „prijateljskim i savezničkim“ narodima, takve akcije se, ipak, mogu izvršiti.

Postoje li dokazi za šta se sve kemtrejls može iskoristi? Pojedini nezavisni istraživači govore da je reč o nevidljivom vremenskom naoružanju kojim se mogu postići razni efekti u borbi protiv neprijatelja.

- Postoji čitava paleta oblasti primene kemtrejlsa, naročito u interakciji sa jakim sistemima mikrotalasnih prenosa, kao što je američka inosferna grejalica HAARP u Gakoni na Aljasci. Zbog provodnih oblasti prašine atmosfere mogu se, na primer, stvoriti refleksivni slojevi, koji se zauzvrat koriste za razne aplikacije radara. Brojne aplikacije vremenskih oružja navedene su  još 1977. godine u aneksu 2  ENMOD konvencije (usvojenoj u UN 1977). Citat: „Sledeći primeri ilustruju mogućnosti promena koje mogu biti izazvane ekološkim tehničkim manipulacijama: zemljotresi, cunamiji, narušavanje prirodne ravnoteže u regionu, menjanje vremenskih prilika (oblaci, padavine, cikloni i tornada), promene u klimatskim obrascima i u okeanskim strujama, promene u stanju ozonskog omotača i jonosfere“. Bivši američki sekretar odbrane Koen potvrdio je, 1997. godine, u svom javnom govoru, primenu nekoliko gore navedenih ekoloških ratno-tehničkih manipulacija.

Koji se sve hemijski materijali bacaju iz aviona na zemlju?

- Aluminijum, barijum, stroncijum, mangan, titan i drugi polimeri, bakterije, gljivice, mikroplazme, pesticidi i radioaktivne materije, a izmerene su i ostale smeše supstanci u različitim koncentracijama. 

Kakvi sve simptomi i bolesti mogu da nastanu od avionskih hemijskih tragova?

- Do sada su na međunarodnom nivou kao posledice kemtrejlsa prijavljene razne respiratorne i sluzkožne iritacije, alergijske reakcije, hroničan umor, bolovi u grudima, alergije, astma, oštećenje memorije, poteškoće u pronalaženju reči, slabljenje imuniteta, problemi sa krvnim sudovima, glavobolje, depresija, problemi sa ravnotežom, grip, kancer i druge infektivne bolesti.

Da li je kemtrejls tajno oružje Novog svetskog poretka, kako bi svet bio upravljan po ideologiji „super elite“, kao i da sa planete nestane nekoliko milijardi ljudi?

- Kemtrejlsi su deo različitih hemijskih i elektromagnetnih manipulacija u okviru sirovog teraformiranog koncepta, koji je takođe osmišljen kao opcija da utiče na fizičko i mentalno stanje čovečanstva. Primenjene supstance, u svakom slučaju, doprinose negativnom zdravstvenom efektu. Svetska elita želi, tu nema nikakve sumnje, da smanji broj stanovnika u svetu, pa čak i Maks Plank Institut (Max Plank Institut) smatra da bi broj od dve milijarde ljudi bio poželjan.

Širom sveta klimatsko oružje kemtrejls je multimilijardni posao. Znači, bez obzira na ogromne troškove, zaprašivanje ljudi i prirode ne prestaje, pretpostavlja se iz razloga što je visoko profitabilno. Koji industrijski kompleksi zarađuju najviše na ovom projektu?

- Hemijska i vazduhoplovna industrija prvenstveno najviše profitiraju, ali i berzanske spekulacije su pogodno sredstvo za klimatske manipulacije, i to ide tako daleko da se i pojedine kladionice bave ovim pitanjem. Uzmimo u razmatranje i sledeću varijantu: kada se države, pomoću indukovane dehidracije ili poplave njihovih useva, bukvalno nateraju da znatno umanje godišnji iznos svojih zasejanih polja, tada raste mogućnost izvozne ucene potencijalnog prouzrokovača štete, a rizik da oni budu okrivljeni za katastrofu veoma je mali.

Zašto Svetska zdravstvena organizacija, Ujedinjene nacije i ekološki pokreti ne reaguju na uništenje prirodne i zdravstvene sredine putem globalnog zaprašivanja?

- Odgovor je kratak i jasan. Zato što su oruđe agende Novog svetskog poretka.

Na kraju našeg razgovora, kažite čitaocima magazina Geopolitika kako se uglavnom dobronamerna svetska populacija može izboriti sa globalnim hemijskim zaprašivanjem? Postoji li neka nada za buduće generacije?

- Postojeći masovni mediji ne obavljaju svoju dužnost u skladu sa propisanom novinarskom etikom, pa je stoga i te kako nužno da se što više ljudi, kroz alternativne medije, upozna sa manipulativnim radnjama i zdravstvenim rizicima. Svaki pojedinac bi trebalo da iskaže jasnu volju u odnosu na zvaničnu politiku, institucije, ekološke pokrete, crkve itd. da se pismeno i usmeno decidirano izjasni da nije spreman da toleriše trenutnu neprihvatljivu situaciju, i da dalje ćuti. Neaktivnim udruženjima bi trebalo oduzeti pravo na rad. Još bolja saradnja na nacionalnom i međunarodnom nivou, kao i umrežavanje i solidarnost ljudi, apsolutno su neophodne, kako bi naš protest imao još više odjeka u javnosti. Svako od nas bi trebalo da bude svestan svojih mentalnih moći i da ih pozitivno iskoristi. Sama neaktivnost mnogih dobrodušnih osoba pruža šansu relativno malom broju zlih ljudi moć da ostvare svoje destruktivne planove.

 

Ex_Government_Employee_talks_about_CHEMT

 

Profesor Bob Fitrakis, politički naučnik na Kolumbus koledžu, Ohajo

Bob_Fitrakis_300dpi.jpg

 

Vladari  klime i zdravlja

 

 

Ljudi su oduvek pokušavali da vreme podvedu pod svoju kontrolu. Nekada davno, pojedina plemena su kroz plesove na kiši i ostale ritualne igre dozivali padavine, da bi se otklonila suša. Zbog toga vest da se režimi bave tajnim eksperimentima za kontrolu vremena ne bi trebalo nikoga da iznenadi, pogotovo ne posle duge istorije prskanja oblaka (cloud seeding), „nuklearne fisije“ i senzacionalnih otkrića o kloniranju. Najzad, mnogi bi bili šokirani kada bi saznali da ovo tajno oružje iz hladnog rata i dalje egzistira. Dok su ranije Amerika i Sovjetski Savez za vojne potrebe izdvajale milijardu dolara, njihova navodna posvećenost garantovanom međunarodnom miru dovela je do velikih eksperimenata sa vremenom kao oružjem. Novine Saturday Review citirale su 1997. godine izveštaj CIA u kojem je bilo navedeno da američka vlada poseduje moć da u ratne svrhe masovno manipuliše vremenom.

Posle raspada Sovjetskog Saveza Isvestija su u svom članku nagovestila da bi Amerika, možda, bila spremna da proda, u partnerstvu sa Rusima, njihove tajne tehnologije. Oleg Klugin, visoki funkcioner KGB-a, hvalisao se jednim londonskim novinama da je bio umešan u istraživanje geofizičkog oružja. Mreža obrazaca mlaznih kemtrejlsova, koji se sada vide u čitavom zapadnom svetu, najverovatnije je posledica primene nove tehnologije u civilne i vojne svrhe.

Američka vojska ni ne pokušava da sakrije svoje dugoročne ciljeve. „Vreme je silni multiplikator“, stoji u knjizi „Vladavina vremena u 2025. godini“, koja se može pronaći na jednom veb-sajtu podržanom od strane Pentagona. Skraćena verzija ovog dokumenta glasi: „U 2025. godini industrija svemirskih letova mogla bi kontrolisati vreme, tako što bi imala koristi od novih tehnologija i što bi se fokusirala na razvoj tehnologija koje imaju za cilj da se bore protiv aplikacija. Takav potencijal daje vojnicima alate u ruke da oblikuju bojno polje na način na koji to nikada dotad nije bilo moguće u Americi. Uticaj vremenskih događaja biće verovatno deo politike nacionalne bezbednosti, kako na domaćem, tako i na međunarodnom terenu.“

Wired Magazine (poznati računarski časopis) pisao je u vezi sa ovim dokumentom, citirajući opširno članak Bernarda Estlunda iz januara 2000: „Hajde da napravimo štit odbrane u oblacima! Ciljamo na tornado“. Članak opisuje detalje vojnog plana o oluji i udare groma na zahtev naručioca. Estlund je od 1966. do 1974. bio rukovodilac programa američke komisije za termonuklearna istraživanja iz oblasti atomske energije. On je u istraživanjima bio ključna figura u strateškoj svemirskoj inicijativi. Od 1966. Estlund je služio kao generalni direktor East­lund Sci­en­ti­fic Enter­pri­ses Cor­po­ra­tion. Kompanija se na svom veb-sajtu diči da je ona između ostalih haj-tek usluga specijalizovana za modifikaciju vremena i uticaj tornada.

Estlund je posmatrao HAARP sistem na Aljasci kao manju verziju onoga što ima veze sa vremenskim promenama. Majkl Terouk, iz Borderland Sciences Foundation, upitao je Estlunda da li HAARP stanica može uticati na vreme, i dobio je od njega sledeći odgovor: „Mogu se izvesti važni eksperimenti HAARP antena, kako su sada konfigurisane, da modulišu električne zrake polarne svetlosti, kako bi se proizvele ekstremno niske frekvencije talasa i na taj način uticale na zonske vetrove.“

Dana 13. novembra 2000. godine postavljen je američki patent br. 6315213, koji je, opisan kao metod modifikacije klime, trebalo u javnosti da izazove sumnju. Jedan neimenovani naučnik iz vazduhoplovne baze Rajt Peterson priznaje da su iz aviona u atmosferu izbacivani barijum soli, polimerska vlakna, aluminijum oksid i druge hemikalije, i to s jedne strane u vojne svrhe, a s druge − da se izmeni vreme. U sažetom rukopisu doslovce piše: „Polimeri se prskaju u oblaku dok oluja kovitla smesu, pri čemu se polimeri apsorbuju u kišu. Onda se kroz tu reakciju formira želatinska supstanca koja pada na zemlju i na taj način oslabljuje kapacitet kiše.“

Da bismo odgovorili na drevno pitanje ko obustavlja kišu, izgleda da nije teško zaključiti da je to u domenu američke vlade i nekoliko njenih najbližih prijatelja iz vojno-industrijskog kompleksa. Činjenica da Edvard Teler, otac hidrogenske bombe iz pedesetih godina prošlog veka, podržava ovu alarmantnu tehnologiju, više je nego zapanjujuća. Njujork Tajms od 24. aprila 2002. godine saopštava da je Teler podržao inicijativu za manipulaciju klimom, kako bi se stalo na put globalnom zagrevanju planete. Kompjuterska simulacija o upotrebi aluminijum oksida u borbi protiv globalnog zagrejavanja dolazi iz Lawrence Livermore laboratorije naoružanja, u kojoj je Teler radio kao eminentni direktor.

Zbog čega Bela kuća u tajnosti vrši eksperimente protiv globalnog zagrevanja? Istražni reporter Vilijam Tomas smatra da postoji veza između kemtrejlsa i u poslednje vreme posmatranog porasta astme, alergije i poremećaja gornjih disajnih puteva. Zvuči li to ludo? Samo razmislite o tome kako je apsurdno izgledalo kada su pristigli prvi izveštaji u kojima je objavljeno da vlada SAD vrši radioaktivne eksperimente na građanima Amerike i da su zračenja iz nuklearnih postrojenja uperena ka civilnom stanovništvu, kako bi se utvrdio njihov uticaj na populaciju. CIA i Odbrambena obaveštajna agencija priznale su da su odgovorne za mnoge viđene NLO u 50-im godinama prošloga veka, koji su bili korišćeni da objasne eksperimente vojne tehnologije.

Američka vlada i vojska raspolažu već izvesno vreme ne samo odgovarajućim opcijama koje su u suprotnosti sa Nirnberškim kodeksom nervnog gasa, nego i biološkim i radiološkim materijama, primenjujući ih protiv čovečanstva, bez njihovog znanja ili pristanka, što su u više navrata pokazali svojom odlučnošću. Fluorisanje javnih vodovoda i nadzemno nuklearno testiranje samo su dva od mnogih dramatičnih i neoborivih primera. Sumnja se da je su ovaj „izum“ izmislili nacistički naučnici tzv. operacije Paperclip. Plodovi ovog istraživanja su i za zdravlje štetne paralisane tzv. Micoplasma Stealth Pathogen (veoma male mikroplazme, često filiformne bakterije bez ćelijskog zida sa varijabilnim oblikom, koje neretko izazivaju hronične infekcije). Dovoljno je dokazana sposobnost američke vojske da civilno stanovništvo osudi na smrtonosne supstance. Tako je 1969. godine dr Donald Mekartur, zamenik direktora Pentagona za istraživanje i tehnološki razvoj, pred pododborom Kongresa izjavio „da su korišćene smrtonosne hemikalije deset puta jače nego u Prvom svetskom ratu otrovni gasovi, artiljerske granate, bombe i rakete, ali da se mogu upotrebiti i iz cisterni za zaprašivanje, kako bi se napao čitav jedan grad sa četiri miliona stanovnika. Tako, recimo, za gusto naseljeni grad kakav je Njujork, potrebno je oko 300 do 400 tona hemikalija ciljano usmeriti, da bi život u ovoj metropoli bio paralizovan.

Postoji i drugi niz primera kako američki režim svoje građane praktično iskorišćava kao zamorčad. Tako je, na primer, američka vojska 1994, nakon zahteva o slobodnom pristupu informacijama (Freedom of Information Act, FOIA) nerado priznala da je polovinom 50-ih godina, sa nekoliko stotina kilograma cinka, sulfida i kadmijuma, u gusto naseljenoj crnačkoj četvrti, zaprašila stanovnike Sent Luisa. „Pitam se, da li su hemikalije prodrle u naše telo“, rekla je Liza  Martino-Tajler, bivši meštanin naselja. Četvoro njenih rođaka preminulo je tada od posledica raka, a ona sumnja da su radioaktivne čestice mešane sa metalnim supstancama. „Kada sam čula za eksperimente, samo sam pomislila: o moj Bože, ako su to već uradili, šta još više kriju od nas!“

Nakon ovog incidenta vojska je demantovala bilo kakvo zaprašivanje ljudi. Ali, belkinja Meri Helen Brindel, koja je takođe živela u pogođenom naselju, prisetila se šta se dogodilo jednog letnjeg dana dok je sa ostalom decom igrala bejzbol. Odjednom se na nebu pojavio zeleni vojni avion koji je sa niske nadmorske visine počeo da ispušta otrovne supstance. U narednim godinama Meri je patila od četiri različite vrste raka: dojke, štitaste žlezde, kože i materice. „Osećam se prevarenom“, rekla je ona, i dodala: „Mi smo tokom Holokausta ukazali prstom na druge, a sami smo uradili sve isto.“

Zaključak je da se naš svet promenio. Radi se o preživljavanju čovečanstva i naše planete. Većina građana traži samo miran i zdrav život na Zemlji, i voleo bih da imam jednostavan odgovor šta nam je činiti. Za početak sam mišljenja da je potrebna svest i znanje kako bi se suprotstavili raznim igrarijama i manipulacijama nekoliko moćnih kompanija, koje kontrolišu svest i razum većine ljudi. Što se pre odupremo njihovim paklenim namerama za porobljavanje i uništenje sveta, utoliko pre su nam veće šanse da preživimo.

Preveo:  Milan Starčević

 

http://www.geopolitika.rs/index.php/sr/intervju/512-2013-03-12-16-10-06

 

Ps

 

http://www.vestinet.rs/pogledi/nemacka-javno-priznala-da-se-atmosfera-namerno-truje-opasnim-otrovima

 

http://www.srpskadijaspora.rs/dokaz-za-skeptike-i-nasa-priznala-chemtrails-zaprasivanje-covecanstva/

Edited by kičerica

Share this post


Link to post
Share on other sites

ocigledno nerazumes kao ta oprema radi i kolika bi energija trebala za to, posto radim sa elektronikom i telekomunikacijama meni je ovo piš boziji :D

Ja sam 4ta godina Tesle, smer Telekomunikacije :-D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ajde molim vas objasnite nam koliko je to energije potrebno da bi ovo sto osporavate bilo moguce.

Koko to da ljudsko srce radi energijom od 5vati a svi kapilari u organizmu ukupno trose 40vati i tako decenijama.

Koliko je to energije potrebno da bi se napravio zvucni talas od 20Hz 10vati?

Edited by kičerica

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...