Jump to content
FAS Goran
nemke

Punto JTD sporting (Nemke)

Recommended Posts

hvala. jedva primetno kad je hladan a kad se ugreje cuje se najvise izmedju 2-4000 obrtaja...

nisam gledao dizne..nisam ga stavljao na dijagnostiku...kasno je sad da ga teram kod nekog..jer je auto vec kod njega a i jos nije registrovan... :(

aj recicu mu za vodenu pumpu? ne baca nikakav dim... samo dok je hladan izbacuje normalno beli dim..

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja iskreno sumljam na hidro podizac... sad u sredu ga otvara pa cemo videti sta je u pitanju....

Share this post


Link to post
Share on other sites

ustanovljen kvar... u pitanju su bila tri ventila koja su bila rastelovana... auto je sad u top stanju... jos registracija :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

sad puntic radi kao sat :) a i ide... :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Super. Registruj ga, pa pisi utiske, kakav je, planiras li da estetski sredjujes i sl. Sa srecom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

iskreno nesto sam razmisljao o chipu i blow off-u ali koliko je to stetno za motor? nisam pametan... mnogo mi se svidja zvuk blow off-a :D

sto se tice spoljasnjeg izgleda mozda bi ga spustio malo samo... unutra ne bi nista dirao osim table, mislim diodice bi zamenio u belu boju...

 

utisak koji sam sad na prvu loptu stekao u odnosu na moju lanciu y :(  tvrdji,brzi ali ne toliko udoban kao lancia... imam jedan problem sa potrosnjom, na bordu mi pise 5-8km na 1l ... a nisam ga cepao..normalne potrosnje... jel moze da bude problem u bordu.. ali kad ga registujem izacicu na autoput vozicu 100km/h i da vidim koliko trosi na otvorenom.. ja se nadam da mi nece preci 5,6l dizela

pozdrav :smoke:  

Share this post


Link to post
Share on other sites

Skoro svaki turbo motor ima neku vrstu fabrickog blow off ventila, koji kad pustis gas rastereti usisnu granu. Tako da to ne steti motoru.. E sad ako hoces da se cuje onaj zvuk onda mora turbina da se podigne na veci pritisak to jest chip i da kupis blowoff..Jedno pitanje,gde si kupio Brembo diskove i koja je cena?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovde sam na forumu citao da chip moze da steti... da li mozda znas gde moze da se uzme blow off i ko to ugradjuje? Inace diskove sam platio 4800din u Ricambiu u Ugrinovackoj u Zemunu

Share this post


Link to post
Share on other sites

moze da steti ako budes radiio kod nekih kvazi tjunera. Sa firmama koje su na dobrom glasu nemas razloga za brigu. Ali pre toga isproveravaj sve lepo.. pvp, dizne, turbo, creva, kvacilo.. uostalom imas na forumu o tome na 100 strana

Sent from my SmartTabII10 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

koji je dobar tjuner? :D nasao mi drugar nekog lika sto chipuje za 30e i ima neki u zemunu za 50e ...  :secret:

Share this post


Link to post
Share on other sites

E to su kvazi tjuneri :D To sto oni rade uz malo truda mozes i sam.. ali ovo je tema za predstavljanje tvog auta, a o ovome pisi u temi za chiptuning, da nepravimo svastaru od ove teme..

P.S. pozdrav za nesu :D

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

hvala vlado.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Drugari pomagajte treba mi hitno jedna michelin alpin3 185/60/14 20131121_213302.jpg pa ako neko ima ili zna gde ima neka javi. hvala puno  :cheers:

Share this post


Link to post
Share on other sites

hvala cane... imam neke gume postavio sam oglase.. pa ako nekog zanima nek se javi.. povoljno ih dajem jer bi uzeo najradije ovu miselin novu.. ili bi menjao... dajel 6 zimskih guma za jednu  :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

cao drugari nije me bilo par dana.. ali ima novina :D

 

punto je registrovan (tablice imaju moje inicijale :smoke: ) i vozi se svaki dan...

 

kupljene dve nove michelin alpin3 185/60/14  :unworthy:

 

e sad malo me buni potrosnja... na 100km (voznje kao baba do 2000ob i jedno cepanje po autoputu do 180km/h) potrosio mi je 10l dizela... mereno je tako sto sam ga sipao do cepa i opet sam ga cepirao.... a na bordu mi je pisalo od 4-5km/l   :realmad:

 

inace posle par dana pokazuje mi na kompu od 13,5 do 14.5km/l sto mu negde dodje oko 7l ? da li je to normalna potrosnja (gradska)?? 11_1.jpg 11_3.jpg

 

i jedan iritantan detalj iz mojih kola... 11_2.jpg   :thumbdown:  :realmad:  :rant:

Edited by nemke

Share this post


Link to post
Share on other sites

S obzirom da su jako niske temperature i ako ga voziš na kratke relacije gdje se motor ni ne zagrije onda je potrošnja opravdana. Zimi može skočiti potrošnja i po litru i po u odnosu na onu od ljeti

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prelep puntic,i ja od skoro posedujem slican,vidim da imas problema sa muzikom,to je i kod mene bio slucaj pa je prethodni vlasnik to pocupao i ubacio obican fabricki Blaupunktov cd player.Inace moze da se sredi taj displej ali ne znam koliko ti se to isplati.Meni potrosnja u gradu seta od 12km/l do 14km/l a na otvorenom kad se zagrejao drzi 20-22km/l.

Share this post


Link to post
Share on other sites

cd plejer cu najverovatnije menjati...i izvadicu cd ch i stavicu fiokicu fabricku...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...