Jump to content
FAS Goran
nemke

Punto JTD sporting (Nemke)

Recommended Posts

Cisto malo da okacim neke slike da osvezim temu...  :guitar:

20131222_132622.jpg20131222_132630.jpg20131222_132748.jpg20131222_134442.jpg

20131222_134459.jpg20131222_134535.jpg20131222_134430.jpg20131222_134619.jpg

20131222_134645.jpg20131222_134547.jpg  Tablice su sa mojim inicijalima  :smoke:

20131222_134707.jpg mali detalj sa mk2b

20131222_134742.jpg Nove dve gume michelin alpin3 185/60/14 (odlicna guma)

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Poludeh.. pre par dana izgrebem auto na zardinjericu... smotam pum desni i krenem 2m kad ono cvrccc zardinjera... izadjem i imam sta da vidim... i kazem sam sebi nemanja pocepao si upravo min 100e... 20131224_133438.jpg ali kad bolje malo razmislim imam tri solucije... najskuplja da se ispravlja i farba... druga solucija je da se kupe druga vrata u boji i treca da se ispegla i da se stavi lajsna... inace trenutak nepaznje i ode sve u ... i najvise sam se iznervirao to sto godinama vozim i po srbiji i preko i nikad ogrebao auto nisam... i eto... za sve postoji prvi put... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tako sam i ja prošle zime naslonio zadnji branik na saobraćajni znak (izbjegao žardinjeru, drvo i babu) i napukne mi branik. Što ti kažeš najgore mi bio taj glupi osjećaj da ti se desi tako nešto glupavo nakon godina i godina iskustva.

Sent from my LT30p

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moguce da ce lajsna dosta pokriti, ja bih tako i onda lagano cekao vrata u boji... naletece kad tad

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hristo se rodi!!! Mir boziji!!!  :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Poludeh.. pre par dana izgrebem auto na zardinjericu... smotam pum desni i krenem 2m kad ono cvrccc zardinjera... izadjem i imam sta da vidim... i kazem sam sebi nemanja pocepao si upravo min 100e... 20131224_133438.jpg ali kad bolje malo razmislim imam tri solucije... najskuplja da se ispravlja i farba... druga solucija je da se kupe druga vrata u boji i treca da se ispegla i da se stavi lajsna... inace trenutak nepaznje i ode sve u ... i najvise sam se iznervirao to sto godinama vozim i po srbiji i preko i nikad ogrebao auto nisam... i eto... za sve postoji prvi put... 

Neka to bude protiv uroka, ne diraj ga ako se ne primecuje previse i ne bode ti oci. Primetio sam da sto vise pazimo na auto uvek mu nesto fali, sitnice koje umeju da nerviraju tako da opusti se i uzivaj. :thumbup:

Edited by Axic

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma odlucio sam... necu nista da diram do proleca... videcu sta cu... i to sto kazes.. protiv uroka :D a bode oci bas...  :smoke:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Samo malo da se pohvalim sa potrosnjom... ali voznjom po lokalu na 1,5obr i 60-70km/h  :thumbdown:

20140127_180535.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Drustvo jel zna neko koji akumulator ide u punta 1.9 63kW po kataloskom broju? Moj je upravo prosvirao svoje..  :thumbdown:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam moj punio vec 4-5puta... i juce ga stavim da se puni i danas da upalim auto kad ono cvvvrr i cao... a akumulator mu je neki italijanski energy  :thumbdown:

Share this post


Link to post
Share on other sites

e mare nabavio sam.. uzeo sam polovan vartin od 64Am... sad pali na pola kljuca

Share this post


Link to post
Share on other sites

ljudi da li neko imao slican problem...cd charger mi radi znaci ubacuje izbacuje cita cd..ali kad na plajeru (fabricki cd je u pitanju ima u temi slika) pritisnem dugme da sa radia prebacim na cd onda mi na displeju pise "No audio cd, has been insered" e sad posle bezbroj puta skidanja dzeka sa cd chargera da bi ga restartovao i gasenja plejera... jednom mi je normalno usao u cd.. pisalo je "Scan" i skenirao mi je svih 5cd-ova u njemu ali nijedan nije hteo da pusti? Da li neko zna u cemu je problem?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam imao sve te probleme, i još nije hteo da mi čita narezane audio CDe, ni changer, a ni navigacija. Na kraju sam popizdeo i kupio Microlink, super rešenje ko želi da zadrži fabričku muziku.

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa jesi mozda utvrdio problem? izvini ali reci mi sta je microlink...stvarno ne znam sta je? a ne bi menjao fabricku muziku... jer bi hteo da koristim i charger i plejer...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nema potrebe da koristiš CD CHANGER ukoliko imaš microlink, jer je on zamena za isti. Microlink (http://www.microlink.rs/) ti je emulator CD CHANGER-a, tj. MP3 player. Foldere na usb flash memoriji prepoznaje kao CDe. Spaja se na navigaciju umesto CHANGERa. Podržava 10 foldera (10 CDa) po 99 pesama. Mislim da sam ga letos platio tridesetak eura, ali vredi svaku paru. Kabl sam sproveo kroz masku dole u pretinac, tako da se spolja ništa ne vidi. Lepo ubodeš flash i više te glava ne boli. Kvalitet zvuka je kao i na CDu. Potraži na forumu, ima i tema o tome. Radi provereno, jer ja imam isti uređaj kao i tvoj.


http://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/59432-microlink-cd-changer-emulator/?hl=microlink


Vidim da ti display ima dosta vertikalnih linija. I na mom je isto bilo dosta, jedva da sam video šta piše. Nedavno sam promenio celu ploču zajedno sa displayom, i sada nema nijednu, ali je plave boje :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja sam ipak za cd changer... gde si menjao displej i koliko teje izasao... hvala na savetu...

Edited by nemke

Share this post


Link to post
Share on other sites

Display ne može da se zameni jer je bukvalno zalepljen za štampanu ploču. Jedino rešenje je da se pronađe isti uređaj koji ima ispravan display pa da se prebaci cela ploča. Ja sam imao sreće, pronašao sam na kupindu isti model BLAUPUNKT TravelPilot RNS3, ali sa drugačijom maskom, pošto postoje dve varijante istog modela navigacije.

http://www.kupindo.com/Car-Hifi/16450085_trvel-pilot

27918099.jpg

Ovaj je bio neispravan, izvađen čini mi se iz neke Opel Zafire, tako da sam išao na rizik, jer nisam znao u kakvom stanju mu je display i da li uopšte i radi. Platio sam ga 800 din. Kada sam ga sklopio prvo iznenađenje plava boja, a drugo display kao nov.

IMG_20140205_120958.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

uuuu sto dobro izgleda... gde da nadjem i ja takav plejer? sigurno ima na bubanj potoku subotom?  :smoke:  ko ti je menjao displej? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Menjao mi je drugar, ali možeš i sam ukoliko se i malo razumeš u elektroniku. Vidjao sam po oglasima ispravne uređaje baš iz Punta za 50e, što je meni iskreno previše, pogotovo što skoro svaki ima te vertikalne linije na displayu. To im je očigledno boljka i dobar pokazatelj pređene kilometraže, jer se vremenom od vibracija pojavljuju ta oštećenja. Kažem ti, ja sam imao sreće pa sam ubo dobar i jeftin. Potraži, možda i ti naletiš.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A znas moze li da se menja osvetljenje na ovakvom plejeru https://boschelectronicservice.eu/images/products/800x600_fill/7642375616.JPG  onako kao za displej za kilometrazu? 

 

Nemke,ti lepo taj tvoj tapni i uzmi kao moj plejer,microlink i gass  :cheers:

Edited by Zemunac1993

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...