Jump to content
FAS Goran
Drazen.OS

Punto mk2b 1.3 multijet by Dino & Dražen

Recommended Posts

Navikneš se začas kad pređeš iz auta sa troje u auto sa petoro vrata i obrnuto. I kod mene je slična situacija da 90% vremena auto vozi jedan vozač ali eto odlučismo se za auto sa petoro vrata što ti reče zbog praktičnosti. Da imam sedišta kao tvoja samo bih iza sedeo, izgleda mi direktorski zadnja klupa. :D

 

@bogisha Hahahahha mora nešto crveno obavezno... :D

Edited by Axic

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala Sikter :thumbsup:

Malo se i ovaj vikend šarafalo. Izbačen je stari bijeli tepih i ubačen novi polovni, ali u puno boljem stanju i također zamjenjen tepih gepeka. :D
Auto sada izgleda puno čišće i urednije nego s bjelim tepihom, jer koliko god da ga se usisava i čisti sve se vidi na njemu i uvijek djeluje prljavo

Stari:

20140302_124528.jpg  20140302_145634_1.jpg

Novi:

20140302_144602.jpg  20140302_144708.jpg

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

kako ovi ljudi mene odusevljavaju! :)

stvarno mnogo lepse izgleda i mnogo se bolje uklapa zbog crnih koznih sedista

naravno samo napred..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Slušaj, Punto ti je sjajan.  :unworthy:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala.

Uglavnom sin(Dino) smišlja projekte za auto, a ja sam tu da mu pomognem savijetom, radom itd.

Evo jedne slike da neispadne da on ništa ne radi(na mlađima svijet ostaje)

 

20140302_130338.jpg

 

Pozdrav iz Osijeka.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Komšija , kad budem uskoro išao u Osijek moram da vidim vaš auto ! -_-

Samo javi kad dolaziš B)

Kupljene su nove papučice od Boleabarth-a i odmah namontirane :)

Stare:

5507_10203410722928022_1828011682_n_jpg_

Nove:

1620396_10203410723808044_476752576_n_jp

Hvala Bole :thumbup:

Također poslao mi je majstor mali spy pic bbs-ica koje se sređuju, trenutno su u primeru, a s obzirom koliko su bile uništene i ovako u primeru su bolje nego što su bile :)

1527796_10203180989587654_602939480_n_jp

Share this post


Link to post
Share on other sites

Baš nam je falila na forumu jedna ovakva tema, u kojoj se često nešto radi.. Pratim vas ja i tamo na vašem forumu, ali lepo je što to može da se vidi i ovde.. :thumbup: 

Baš ga sređujete kako treba :thumbup: 

Bio je ranije i tun3 aktivan ovde, i njegovi poduhvati su mi jako zanimljivi, ali koliko vidim ni tamo ga slabo ima sa update-ovima... :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Super je drustvo na oba foruma i ima i ovdje dobrih tema za pogledati :D

Sprema i Tun3 par zanimljivih stvari, samo polako. Sto se nas tice zna se dogoditi tako da se mjesec, dva radi pa onda duza pauza. Sve ovisi o vremenu i financijama :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rece mi decko iz sapca da je otisao skoro crn kozni enterijer kao nov za 150e. Sad i vidim gde je otisao :) 

 

Bas lepo izgleda, milion puta lepse stoje ova u puntu nego iz 147, generalno zato sto su inace lepsa sedista  :laughing:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala :)

Ja kad sam bio u Sabcu bio je jos jedan komplet u autu, ali izgleda da je netko u medjuvremenu uzeo i taj

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nismo izgubili puno,sjedala su deblja i možda malo veća, nasloni su čak uži (ali puno deblji) nego u puntu.
Što se tiče mjesta za noge pozadi, prednje sjedalo je namješteno po meni (1.82m visine) i ima 15-ak cm za noge, a sjedala su dovoljno debela da se ne osjete koljena u leđima kao što je bio slučaj sa starima D.gif

cxcb17523.jpg
 
E sad što se tiče montaže

Sjedalo je relativno lakši dio posla i nije toliko kompliciran koliko naslon. Mi smo prebacili šarke s orginalnih puntovih sjedala, ali ih nismo šarafili kroz orginalnu rupu nego onu drugu već postojeću na šarkama. Što se tiče srednjih šarki morali smo ih praviti nove pošto nismo imali djeljivu klupu. Malo smo oblikovali obične šarke iz Peveca.

cxcb17524.jpg
 
Zašarafljena su u sjedala i pošto je taman rezervar ispod nismo mogli šarafiti u karoseriju jer ima cca 1cm između lima i njega. Pri bušenju smo koristili bušilicu s graničnikom da ne bi slučajno probušili rezervar. Pošto nismo mogli zašarafiti zanitali smo šarke
 
cxcb17525.jpg
 
Zadnji detalj je bio prosječi tepih i zagurati ga preko šarki da se to sve uredno sakrije D.gif
 
cxcb17526.jpg
E sad naslon  tup.gif

Glavni problem je što su po dimenzijama taman, ali zbog nosača su preširoki, a tome ne pomaže činjenica da su teški ko olovo pa je teško baratati s njima

Prvo smo upasivali bočne nosače, ostavili smo nosače od Alfe, ali smo koristili postojeće rupe. Plastike od tapacirunga su se morale malo urezati jer vijak od nosača se naslanja na njih, a već je sve na knap. Čak i kada smo urezali falio je cca 1 cm možda malo manje. Onda smo odlučili skinuti tapacirung sa sjedala da vidimo kako su učvrščeni nosači za sjedala. Srećom bili su zašrafljeni tako da su nosači skinuti i rupe proširene kako bi se nosači mogli povući prema sjedalu da bi dobili na prostoru
 
cxcb17527.jpg
 
Srednje nosače smo zadržali Alfine zbog sistema zaključavanja, ali dio koji ide prema rezervnom točku je odsjećen jer u našem slučaju se nema gdje zašarafiti i strši u zraku i smeta. Donji dio smo ušarafili u pod. Probušili smo 2 rupe, vijke gurnuli odolje i stavili cca 2 cm odstojnik da bi sjedala bila ravna. Važna stvar je da prije fiksiranja srednjih nosača je ta da sjedala moraju biti zaključana kako bi nosači bili u pravilnom položaju odnosno zaključani.
 
cxcb17528.jpg  cxcb17529.jpg
 
I za kraj kako sve funkcionira
 
cxcb17530.jpg  cxcb17531.jpg  cxcb17532.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

U redu je za sad nemam vise pitanja :D

 

Jedino sto meni pada na pamet je da sa naslona fabricke zadnje klupe moze da se odsece onaj deo koji se srafi i onaj deo koji se kaci o karoseriju i da se zavari na novu klupu, ali tu treba seckati, variti i malo budziti da sve dodje na svoje mesto i moze da bude malo ruzno ako se ne uradi kako treba

 

i mislim da dodatno komplikuje stvar sto je zadnja klupa iz 2 dela, a ne kao kod mene iz jednog 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Beli cistas nam misli ;)

Imamo to u planu probati, samo nikako da uhvatimo toliko vremena

Nemam grijace, ali do sad sam zivio bez njih mogu i dalje :)

Nisu ista kao 147. Kod 147 je obratni problem, naslon je taman, a klupa uza

Edited by DinoG

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...