Jump to content
FAS Goran
Drazen.OS

Punto mk2b 1.3 multijet by Dino & Dražen

Recommended Posts

Buu, i pre sedišta je bio odličan, a sad i sa njima....  :unworthy:  :unworthy:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala vam, drago mi je da vam se svidja :D

Biti ce jos bolji kada za vikend.namontiramo zadnju klupu, a taman bi do vikenda i felge trebale doci s bojanja, ako ne bude nekih problema :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Upravo to i cekam, postavljenu zadnju klupu pa da kompletiramo sliku enterijera mada i sad sa ovim prednjim sedistima deluje :unworthy:  a kamoli kad se postave i zadnja. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zadnjih nekoliko strana pratim i vidim pominju se dve osobe da voze, al' reko verovatno braca, pa se vratim na pocetak, iscitam celu temu i vidim da su ipak otac i sin u pitanju. Stvarno sam se prijatno iznenadio, retko gde to ima. Svaka cast, komsije. :) Puntic je prva liga, ukusno se sredjuje, bas kako se meni dopada. Samo napred. :)

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala na ljepim komentarima :D

Danas smo uhvatili malo vremena i upasali donju klupu sto je relativno laksi dio posla, za vikend ide naslon :)

aodl.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ajde,ajde,ja jos nisam nista pisao na ovoj temi ali pratim sta se desava,i jedva cekam da vidim kako ce da ispadne na kraju! Punto je stvarno... :thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa pazi, i mi smo malo prosti, po ceo dan zevamo u ekran misleći da ćemo da nađemo nešto, a to što tražimo u narodu ima, pa čak i prilično jeftinije...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Što se tiče mjesta za noge pozadi, prednje sjedalo je namješteno po meni (1.82m visine) i ima 15-ak cm za noge, a sjedala su dovoljno debela da se ne osjete koljena u leđima kao što je bio slučaj sa starima :D

IMG_2945_1.jpg

E sad što se tiče montaže

Sjedalo je relativno lakši dio posla i nije toliko kompliciran koliko naslon. Prebačene su orginalne puntove šarke samo su zašarafljene kroz udaljeniju rupu, a u sredini smo sami napravili nove šarke

image_3.jpg

Šarke su zanitane u lim, jer je ispod rezervar i ima jedno cca 1cm između njega i lima pa nismo mogli zašarafiti

image.jpg

Na kraju smo samo prosjekli tepison i zagurali ga iza da sakrije šarke :D

image_5.jpg

Naslon je bio teži dio posla. Po dimenzijama stane taman, ali je zbog nosača malo preširok

Prvo smo upasivali bočne nosače, ostavili smo nosače od Alfe, ali smo koristili postojeće rupe. Plastike od tapacirunga su se morale malo urezati jer vijak od nosača se naslanja na njih, a već je sve na knap. Čak i kada smo urezali falio je cca 1 cm možda malo manje. Onda smo odlučili skinuti tapacirung sa sjedala da vidimo kako su učvrščeni nosači za sjedala. Srećom bili su zašrafljeni tako da su nosači skinuti i rupe proširene kako bi se nosači mogli povući prema sredini sjedala da bi dobili na prostoru

IMG_2943_1.jpg

Srednje nosače smo zadržali Alfine zbog sistema zaključavanja, ali dio koji ide prema rezervnom točku je odsjećen jer u našem slučaju se nema gdje zašarafiti i strši u zraku i smeta. Donji dio smo ušarafili u pod. Probušili smo 2 rupe, vijke gurnuli odolje i stavili cca 2 cm odstojnik da bi sjedala bila ravna. Važna stvar je da prije fiksiranja srednjih nosača je ta da sjedala moraju biti zaključana kako bi nosači bili u pravilnom položaju odnosno zaključani.
 

IMG_2946.jpg
 
IMG_2949.jpg

Nama najvažnije je da to funkcionira kako treba i to smo uspjeli postići :D

9ctw.jpg

 
IMG_2947.jpg
 
IMG_2950.jpg
Edited by kolega.jankovic
Molim te slike.....znas vec kako treba.

Share this post


Link to post
Share on other sites
:clap: :clap: Svaka cast,decaci,lepp ste ovo odradili! Sad preostaje samo uzuvanje u Puntovim kozanim sedistima! :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala :D

Sad se više nitko ne žali ako mora sjediti iza

Oprosti Jankoviću za slike, krivi link sam kopirao :construction:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jedino što će vozač ili suvozač morati da se klanjaju da bi taj koji iza sedi izašao ili ušao. :D Samo sam zbog toga prešao na auto sa petoro vrata ali priznajem da je svaki auto sa troje vrata lepši. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja ne mrdam kad sjednem, a uglavnom svi koji se vozimo idemo na isto mjesto pa nije problem :)

Nama dvojici koji smo u 90% vremena sami u autu bas i nije imalo razlike troje ili petoro vrata, tako da je presudio sa troje jer nam je obojici ljepsi, a i nismo bas imali izbora jer je bilo mozda 2 1.3 mjeta u oglasu, ali imas pravo da je sa petoro vrata puno prakticniji

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije to sad bitno, dal je 5v ili 3v... Bitno je da su ova sedišta prelepa kada se postave, i da bih ja svoja iz Alfe menjao za ovakva TI sa crvenim koncem... Svaka čast, sjajan ti je Puntić.  :clap:  :clap:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...