Jump to content
FAS Goran
daredevil011

Novo ili polovno za iste pare? / amortizacija novog auta

Recommended Posts

Ovaj Leon koji je @Bingodalton okacio ce sledece godine biti 4 godine star.

Moja racunica je da za 3 godine prodam novi, koji sam uzeo i polovnjak koji bi tada bio 7 godina star da bi mi bilo isplativije da prodam novi.

 

Ovaj od 55 000km ima verovatno gume za zamenu, mali servis da se uradi i, mozda, kocnice jer ko zna kako je FR vozen.

Takodje imam i porez na prenos vozila.

 

Kasko i registraciju na oba placam.

Celicare ne bih hteo da vozim tako da trosak za zimske gume svakako imam.
Zbog toga je po meni, u ovom slucaju, mnogo bolje uzeti novo.

 

A za prdeze me bas briga, otvori se panorama i sve se to provetri :D

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Šta znam... meni razlika od 5.000 u ovom slučaju dođe nekako malo. Kod mene je nova Octavia '13 14.000 gde je nov ekvivalent 21.500. I plus idu i zimske gume uz nju, a prešla je 46.000 km. To je već razlika da čovek razmisli.
A ovaj sa Leonom je tada sigurno više platio nego što sad košta na akciji, pa čeka da ista prođe i da mu cena opet ima neko opravdanje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Slažem se.

Ovaj Leon će još malo biti 4 godine star,  a treba uraditi i mali servis (kod ovlašenih), platiti prenos, verovatno zameniti i barem jedan set guma i opet više nije nov auto.

Share this post


Link to post
Share on other sites

E to da. Taj Leon je van akcije 22.365 i tako gledano razlika je bas dobra, jer bi ga on dao za 14.000 sigurno. Vise od 8.000 razlike. Akcija je akcija kao sto se vidi. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Niko ne spominje koliko je to para u razlici, danas, u ovoj nasoj Suburbiji.

5-6 hiljada eura.

Za te novce moze mnogo toga a moze i jos jedan doooobar auto da se kupi.

 

Znaci svodi se na sledece: Da imam mnogo vise para na raspolaganju i da mi nesmeta, dao bi za novi, 

da se natezem putem kredita ili da dajem sav novac iz dzepa - mnogo pre bi uzeo ovaj polovni.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Srce kaze novo, razum mlado polovno. Problem je sto to mlado polovno deluje dosta starije (kada se pogleda stanje) nego sto jeste, pa se tu vise placa godiste nego samo vozilo. Bar je moje iskustvo takvo nakon pregledanih15-ak vozila iz oglasa. Mozda je razumnije poslusati srce nego razum, ma koliko ova recenica nerazumno zvucala :D Sa novim bar znas na cemu si iako to saznanje skupo kosta.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znači kad je auto nov ima gremline i kad ostari gremlini pomru? :) 

 

Pa nije baš ni tako, samo se neki defekti ispolje posle prvih 20-30 000km, a neki posle 100 000km.

 

Meni je potouno ok da nešto zeza na novim kolima, uostalom nigde i ne piše da neće zezati. Ono što mi je bitno je da će neko da obezbedi da ne ostanem na putu i da me neće boleti uši ako nešto crkne. A to je manje-više i ta razlika novo vs polovno.

Share this post


Link to post
Share on other sites
E to da. Taj Leon je van akcije 22.365 i tako gledano razlika je bas dobra, jer bi ga on dao za 14.000 sigurno. Vise od 8.000 razlike. Akcija je akcija kao sto se vidi.

Ovaj Leon konkretno može da se uzme za 13.000

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eto...zapravo je prilika sasvim dobra, cak i ako uzmemo akciju u obzir.
A stanje se da proveriti, tj da li je bio recimo redovan gost Navaka.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...