Jump to content
FAS Goran
m.deki

Fiat 500L 1.4 - ugradnja gasa

Recommended Posts

U AK Kompresor u Rakovici BRC-ov gas je 850eur (sa atestom) + oko 3700din za neki papir

Naravno, onda vazi samo "interna" garancija

Share this post


Link to post
Share on other sites

kubura reče da je testirao neke sa fabrički ugrađenim LPG-om, izgleda da će uskoro i tu verziju da ponude.  Kubura javi se :help:

Share this post


Link to post
Share on other sites

ali ta interna garancija nece vaziti za "ceo" auto, vazi za LPG uredjaj? a to daju svi majstori.

ja cu ipak sacekati 2g

Share this post


Link to post
Share on other sites

U AK Kompresor u Rakovici BRC-ov gas je 850eur (sa atestom) + oko 3700din za neki papir

Naravno, onda vazi samo "interna" garancija

jel se zna ko im ugradjuje? ovaj ovlasceni ili neki indijanci? posto koliko kapiram, maltene bitniji je majstor od tipa uredjaja.

Edited by milkobgd

Share this post


Link to post
Share on other sites

U Kragujevcu su testirali TNG i metan. Metan cak ugradjuju za Ameriku

Ne pitah u servisu ko im ugradjuje gas - bitni su i majstor i uredjaj. Džabe dobar majstor ako je uredjaj krš


 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Testirali smo TNG,ali na T-jet motorima. CNG ne ide na ameriku nego na 0,9 evropu i nema vise 105 nego 80 konja u toj verziji.. Da li ce TNG biti fabricki ugradjivan i na 1.4 to stvarno ne znam...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ronilacke :D
Jedna nazad jedna na sredini ispod auta,s tim sto je auspuh drugaciji,zadnji lonac ne stoji uzduz kao na ostalim,vec popreko (ko Jugo EFI :D )

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ugradio BRC gas u AK Kompresor u petak. U Rakovicu dolazi ekipa iz Ecoforte onog dana kada se dogovorite sa ljudima iz AK.

Cena ugradnje 850€ + 3000 (uverenje o ispitivanju vozila) + 2X280 (RAT).

Boca naravno umesto rezervnog točka, zapremine 40L. U bocu staje maksimalno 32l (80%) gasa.

Vozio za vikend i prvi utisci su zaista sjajni. Prebacivanje sa benzina na gas se bukvalno ne oseti. Potrošnju ću napisati nakon potrošene prve boce gasa. Za sada (prema bordu) prosek se kreće oko 8,5l isključivo (Beo)gradska vožnja.

Prvi servis obavezan nakon 1000km(besplatan) kada se rade fina podešavanja.

Nakon toga servis na 10.000km a zatim svakoh 20.000km.

Ekipa iz BRC-a maksimalno profesionalni, obučili su servisere AK Kompresora za servisiranje gasnog uređaja tako da sem prvog servisa (nakon 1000 km) koji preporučuju da se odradi u Ecofore svi ostali se mogu uraditi i u AK kompresor.

Ako sam malo smorio članove foruma neka mi ne zamere :-)

Edited by Ljubodrag

Share this post


Link to post
Share on other sites

jesi to narucio sa novim autom ili ti naknadno ugradjuju (po avataru bih rekao da je naknadna ugradnja)? ovo je vec ok varijanta. oni su jedini (barem po brc sajtu) ovlasceni  brc servis kod nas. jbg, ja sam narucio sa plinom ali kada sam cuo da stavljaju Zavoli odustao sam. da je bila ova opcija ne bih. 

Edited by milkobgd

Share this post


Link to post
Share on other sites

@milkobgd

Da prešeo sa 7.000km i sada sam ugradio.

Bio sam spreman da izgubim garanciju i nakon prvog servisa na 20.000km ugradim u svojoj režiji BRC jer sam hteo upravo njih. Ovako je ispalo idealno.

Ecoforte mislim da je jedini ovlašćeni distributer za Srbiju i CG, ali da ima servisa sa kojima sarađuju.

Ako trebaju još neke informacije .... pucajte 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@milkobgd

Probaj da pozoveš AK Kompresor i proveriš da li gubiš garanciju ako preko njih ugradiš BRC i ako ti oni servisiraju auto.

Mislim da je to moguća varijanta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

nemoj po bordu da gledas potrosnju TNGa, gledaj po punoj boci koliko predjes. Bord daje podatke kao da je benzin potrosio

Share this post


Link to post
Share on other sites

Upravo dopunio rezervoar, na istom mestu gde je i prvi put sipan gas. Rezultat: na 132km potroseno 13,95l gasa. Dakle nesto vise od 10,5l na 100km uz napomenu da je sve vreme bio na autu Thule krovni kofer. Hm, za sada mislim da je zadovoljavajuce.

Edited by Ljubodrag

Share this post


Link to post
Share on other sites

S obzirom da sam celo leto (do danas) imao Thule na krovu, trosio mi je oko 9l/100km, a nekada i malo preko toga. Ipak mislim da ce biti najmerodavnije nakon servisa posle 1000km.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...