Jump to content
FAS Goran

Recommended Posts

Da da, mada i ne planiram da je koristim po lokalu (što bi bilo i malo glupo) samo na dužim putovanjima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hahaha postoji  mapa i za Trstenik sikter, ne moras da brines, ne zivite vi komsije na kraj sveta. :) Ja na svojoj navigaciji (Garmin nuvi 2595) probao i radi extra. Nema bas svaka ulicica ali verovatno ce neki naredni update da nedostatke nekih ulica sredi.

 

Inace Paune srecan put i lep provod u Grckoj i ocekujemo komentare kako je Prestigio navigacija odradila posao do Grcke i nazad. :turned:

Edited by Axic

Share this post


Link to post
Share on other sites

Posle povratka iz Grčke (Paralije) mogu reći da sam prezadovoljan kako je Prestigio 4150EU odradio posao. Bez ijednog problema osim gde su poneki radovi na putevima pa je izmenjen saobraćaj (uglavnom u Makedoniji).

Potrošnju mozete pogledati ovde http://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?showtopic=38285&page=162

(Ako nisam uspeo kako treba da postavim ovaj link (adresu) ja se izvinjavam).

 

E sad desio se i jedan problem u Grčkoj a to pogledajte na slici

 

DSCN0336.jpg   DSCN0326.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Potrosnja i vise nego prihvatjliva ako se uzme u obzir da si auto-putem konstantno kod nas i grka drzao 120 km/h a kod makedonaca 130 km/h.  A ovo sa pokazivacem temperature ne mogu da verujem kako je spala toliko dole. I to je kako vidim dok je auto ugasen otisla skroz dole. Sta je uzrokovala da se to desi i kakvo je sad stanje, je l' radi ili je nesto u kvaru ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Desilo se iz čista mira i ničim izazvano. Hteli smo jedan dan da se provozamo po gradu i pri davanju kontakta samo je odjednom spala. Upalio sam i auto je normalno radio nije signalizirao nikakav kvar. Provozao sam ga malo i ponovo se vratio na parking, temperaturu je podigao do prve zadebljane crte iznad slova C, po meni to je sredina kada je bilo uredu.

Vratio sam se kući otišao do majstora sutradan on je skinuo masku istrument table i podigao skalu prstom na mesto gde treba da stoji i kada je dao kontakt opet je spala, onda je pomerio u crveno polje i uvek pri davanju kontakta je spadala dok nije došla u ovu poziciju. Kaže da je u pitanju neki senzor, ne znam.

 

Edited by paun ts

Share this post


Link to post
Share on other sites

Najbitnije da ti nije napravilo problem sa temperaturom, tj. iako nije radila kazaljka normalno ti je auto drzao temepraturu i palio ventilator. A mozda je onaj federcic od te kazaljke otisao tj. da je nekako preskocio, verovatno znas na sta mislim, ali ces morati da skines celu tablu da bi dosao do tog federcica i verovatno da ga zamenis ili nategnes tj. vratis u prvobitan polozaj.

 

Ovo pricam kao laik znaci n,isam siguran da li je to ali meni deluje da  to moze biti problem.

Edited by Axic

Share this post


Link to post
Share on other sites

Raspitivao sam se o ovome što si mi rekao i niko nezna tačno da kaže uzrok jer prvi put i čuju da se to dešava.

Nebih da rasturam celu istrument tablu da se nebi zajebalo nešto drugo šta znam. A jeste grubo kad se pogleda.

Share this post


Link to post
Share on other sites

I meni se desilo nesto slicno, ali sa pokazivacem goriva, tj ja sam otvorio tablu i pokusao da skinem sve te pokazivace, ali nisam uspeo, pa se pokazivac goriva iskrivio na dole i u stranu malo, sad je mnogo nize ispod sijalice i kad sipam gorivo on se dize i spusta, tj funkcionise samo sto je oko 1 cm nize ... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

To nekako i ja mislim da će samo da bude gore a nikako bolje.

Postaviću ovaj problem u rubrici Punto mk1/mk2 pa da pogledam još neke savete i komentare od kolega forumaša.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kako se bori sa ovim našim snegom, znam da ih tamo mrzi da čiste i da imamo ubedljivo najgore puteve kad padne sneg?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Slažem se. Ja bih prvo lajsne zalepio belim karbonom/brušenim aluminijumom pa onda još neke bele felnice i ima da bude bombona

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kako se bori sa ovim našim snegom, znam da ih tamo mrzi da čiste i da imamo ubedljivo najgore puteve kad padne sneg?

Kako zna da bude mnogo je dobro, a Puntic ide po ovom snegu bez problema.

Tigrova Wintera za sada dobro radi posao.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sredjivanje je u planu naravno, a prvo sto je na redu su alu felne od 14" (ali jos nisam pronasao neke adekvatne pa bih zamolio i kolege forumase da mi malo pomognu u odabiru :(), na koje bih montirao letnje gume, a ovaj set zimskih ostaju na celicnim. Jeste da sam u nekom od prethodnih postova rekao da nisam ljubitelj alu felni, ali vreme je ucinilo svoje da se misljenje promeni.
Posle alu felni doslo bi i zatamnjivanje zadnjih bocnih stakala i zadnje soferke, a ostalo kako budu novcana sredstva bila na raspolaganju.

 

Edited by neshaoct

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tvoj je sa 5 vrata, pa predlazem neke smekerica felne. NIsta napadno.

 

Ako postoje alu felne sa sarom kao sto su fabricke ratkapne na Puntu Classic/mislim da bi one najbolje legle tvom Puntu. Mada, uvek mozes da nadjes ove koje nisu vremenski u skladu sa izlaskom mk2b na trziste

cxcb6090.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo neka moja preporuka, slične mojim starim felnama, povoljno, ima malo posla da se srede, mada možda su samo prljave

 

cxcb6091.jpg

 

ili nešto ovako 

 

cxcb6092.jpg

https://www.kupujemprodajem.com/Fiat-ALU-14-4x98-zimske-gume-9956837-oglas.htm?filter_id=1341324

Share this post


Link to post
Share on other sites

http://http://www.bachecaannunci.it/adpics/cerchio_fiat926.jpg

Gile druze ne mogu da otvorim ovaj link tako da ne mogu da pogledam kakve su felne, a ove na drugom nisu lose.

Mislite da felne sa 5, 6 ili 7 kraka mu nebi legle?

Okacicu neke slike pa da prokomentarisemo. Hvala.

Послато са PMP3970B уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

cxcb6093.jpg

 

Po mom misljenju-samo gusce rasporedjeni kraci. Samo zato sto je tvoj sa 5 vrata. Limuzinac. I osim zatamnjenja stakala spolja nista vise. A unutra? Samo neka dobra multimedija i teraj. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

I meni, ali sve se plasim da ne postoje od 14 cola. Mozda cak ni 15. Neko ce se vec javiti sa kog su modela. Meni mirise da su sa Grandea sad kad malo ukljucim mozak.

Edited by gile smederevo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo nešto što mislim da bi ti ekstra leglo, a nije preterano skupo

 

http://www.polovniautomobili.com/oglas4200869/alufelne_14_titan/

 

dce19defb841_800x600.jpg

 

 

Na belom autu bele felne vrhunski stoje

 

I nešto sa gumama

 

http://www.polovniautomobili.com/oglas4217305/alu_felne_14_4x98_i_4x100_sa_gumama/

 

bf4e26c5a2a7_800x600.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...