Jump to content
FAS Goran
Axic

Punto 1.2 16v HLX (nemac)

Recommended Posts

Nakon srednjeg lonca danas zamenio i azbestni prsten na izduvnoj grani koji sam jedva našao da ga ima u prodaji.  Nalazi se ispred one pletenice i  ustanovili smo na zameni srednjeg lonca da tu  "prducka" a  sve vreme sam mislio da je zbog srednjeg lonca.  Srećom pa su imali u Euroautu, 330 dinara Walker-ov i još 300 dinara je koštala zamena istog u obližnjem auspuh servisu.  Sad konačno prede kao mače i moje mišljenje je da sa novim srednjim loncem auto bolje vuče.

 

Sledeće što ću uraditi je da zamenim postojeći volan sa onim presvučenim koji sam dobio uz  Punta dizela i verovatno da ugradim parking senzore. :)

Edited by Axic

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prosto je milina imati ovako skupe kvarove :D

 

A parking senzori su vrhunska stvar. Koliko god neko bio dobar vozač teško da može da proceni da li unazad ima 20 ili 40cm, a senzori itekako mogu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tako sam i ja mislio dok nisam probao, a sada ne bih vozio auto bez senzora :D

Ti ne možeš da vidiš dete do visine 0.5m iza kola, a senzor može,

ne možeš da oceniš precizno kao senzor, a 15-20cm mnogo znači nekad,

često ljudi ne vide stub koji ej iste boje kao zgrada iza,...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Upravo iz tog razlog sto je Igor naveo planiram da ih stavim. Desilo mi se da je neko dete iza protrcalo da uzme loptu ispred zgrade a ja ga nisam video a slazem se i ovo za stubice. Ionako im je cena oko 15e pa nek traju 2-3 godine ja cu biti zadovoljan. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam imao potrebe ni za xenonima, poliranjem farova, folijama, celicnim felnama i gumama pa mi sve to znaci i voznju cini lagodnijom. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni ne trebaju parking senzori ali mi je moj zadnji branik rekao da ne može više ovako i da će me napustiti ako mu ne kupim senzore.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Siguran sam da ti je dao dve opcije, da uvezbas parkiranje, ili da kupis senzore... posto su senzori jeftini, naravno da ce se vecina odluciti za njih...

Malo je već čuknut i nije sav svoj. Jednu opciju je dao.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Siguran sam da ti je dao dve opcije, da uvezbas parkiranje, ili da kupis senzore... posto su senzori jeftini, naravno da ce se vecina odluciti za njih...

 

Ajde kada dođeš u Beograd vodim te na jedno mesto gde je odlična kafa :)

 

Ali idemo Lybrom pa da vidim kako si uvežbao parkiranje bez senzora :D A tu još protrčavaju kučići, deca, babe koje idu kao muve bez glave, ima mesta jedva auto da se smesti i tako dalje.

 

Pretpostavljam da nisu takve gužve kod tebe, a i računam zašto ne bih barem delimično mogao da se opustim i dam da tehnika razmišlja za mene pošto je ionako cena simboličnih 10e.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Senzor ne moze da ispravi, i da uparkira auto ako vozac to ne ume. Po mom misljenju senzori su odlicna stvar za to da ne moras uvek da razmisljas o tome da li ima nesto iza, cak i kad ima prostora jednostavno si opusteniji. Upravo ovo sto igor kaze, kad stanes negde, pa treba da krenes u rikverc, ne daj boze dete, pas itd cuces ako je iza.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Od kupovine auta pređeno 20.000 km, odrađena 3 mala servisa, 1 veliki i za ovo vreme mogu reći da sam autom zadovoljan. Osim lošeg seta kvačila MAPA kojeg sam na 125.000 ugradio i koji je izdržao oko 14.000 km, nista drugo ne zameram autu.

 

Suma sumarum uloženo 71.195 dinara za 2 godine i 4 meseci i ne žalim ni jednog uloženog dinara.

 

A ovako vodim evidenciju u Wordu i neke račune još uvek čuvam.

 

Servis_word.jpg

 

Servis_word_2.jpg Servis_word_3.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Axicu,ako ikada planias da se ozenis nemoj nikada da pokazujes buducoj kako vodis ove racune.

Ujutru je spakovala pinkle i nestala u vidu lastinog repa. :laughing:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hahahhaha, pokusacu da krijem i da racune snimim na nekom cloud servisu ne bi li zametnuo trag. :laughing:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znam, zato i kazem. :) Stara skola, upuceniji od tebe, duzi staz ima od tebe ... :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeste,jel ja farbam celjusti u roze?

Pa posle i ceo auto...

Mnogo mi se svidela ova bojica bubili... :laughing:

Edited by asterix

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...