Jump to content
FAS Goran
Djole_M

Fiat Grande Punto by Djole

Recommended Posts

Malo noćnog pranja,možda sutra sneg padne

 

cxcv950015.jpg  cxcv950016.jpg  cxcv950017.jpg
 
cxcv950018.jpg  cxcv950019.jpg  cxcv950020.jpg

Ovih dana se montira 15'' zimski set,letnje gume se skidaju sa felni idu na oglase i za sledeću letnju sezonu se kupuju nove 205/50r17

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne bih rekao da moze 50 visina na r17

Maksimalna dozvoljena za Grande Punto je 50 na r16 a 40 ili 45 na r17

 

Inace, kako si zatamnio stopove pozadi? Ja sam uzeo danas Transparentnu boju da ih ofarbam, ali ne znam kako ce to da bude

Share this post


Link to post
Share on other sites

Štopove sam tamnio Motip sprejom za štopove a što se tiče folije na prednjim staklima zatamnjenje je 35%.

Stefane,što misliš da ne može guma 205/50r17,misliš da će negde kačiti?

Edited by matdjo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma kod tebe nece da kaci ni sa vecim profilom. Najbolje nadjes da probas.Ne vidim razlog da kaci negde.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pazi Paune žao mi da kupim pa da prodam ispod cene a ne želim da otudjim 17'' a hoću malo da dobijem na udobnosti

Share this post


Link to post
Share on other sites

Preki telefona sam trenutno, ali znam 100% da ne moze visina 50 na r17 jer je maksimalna visina na r16 50... Tako su mi rekli u Fiat Group u Svajcarskoj kada sam uzimao auto a i imas na njihovom sajtu sve, poslacu ti cim stignem kuci koje su najbolje i koje maksimalno moze :-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma znam ja šta kaže fabrika dobro sam utvrdio gradivo ali ko j... fabriku

Inače ova tablica im nije tačna,za Gp-a u 16'' varijanti preporučen dimenzija guma je 195/55r16 a felne od 17'' nisu 7 nego 6'5j

Edited by matdjo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa to sve zavisi do felne, moje su 16" 7 Jot.

Inace ovako su meni rekli i u servisu, pa sam takve gume i stavio na mom autu, 195/50/r16

Nemam pojma druze, ja ti samo prenosim sta su meni rekli u ovlascenom servisu i sta pise na njihovom sajtu, sad ti mu stavi i 80 visinu, meni ni iz dzepa ni u dzep :-D

Share this post


Link to post
Share on other sites

205/50 guma ima za 1 cm duzi poluprecnik od 205/45. Pogledaj koliko sad imas prostora izmedju gume i krila pa zamisli jos jedan cm... Mislim da neces imati problema sa kacenjem ali da je to ipak preveliko odstupanje (3,5 %, a preporucuje se maksimalno 2,5 %). A isto tako mislim da nece biti bog zna kakva razlika u udobnosti

Share this post


Link to post
Share on other sites

Opusteno staje j 205/50 i cak 225/45 iako je felna malo uza.

Nigde ne kaci ni pun auto, klirens je malo veci, a izgleda kal da je nizi jer je smanjen wheelgap.

Sada sam vratio mog GP na fabricki zimski set 185/65 i izgleda kao jarac :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stavljen zimski set,dok je lepo vreme i dok ne krenu gužve kod vulkanizera a da i skinute folije čisto da ne dolazim u situaciju iz koje znam da bih prošao tanji za par hiljada

441bac4d2c40185ce0a79dac7d7b688c.jpg4204d9607b0daa7e0d929a4ece436f5f.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Daaaaa sad sam opasna faca Ja pitam ženu i decu kako vam se čini jel neobično,kažu ma ne isto je

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma ubi me neizvesnost

.....lako ću vratiti folije ako bude nešto prihvatljivo što se tiče atesta i tih sranja...

Share this post


Link to post
Share on other sites

I ja sam skinuo jutros.Idem isto logikom kao i ti.Naletecu na nekog neraspolozenog (da se ne izjasnjavam drugacije) pandura pa ce da bude svasta,a opet cu ja da izvucem deblji kraj.Ako se bude nesto promenilo,opet cu zatamniti.Dotle zavesice pa neka kukaju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sto ne ostavi nazad folije, kad samo treba atest za vozaceva i suvozaceva vrata ? Ja planiram da skinem sa prednjih vrata...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da se varaš za sva stakla trebaće provera ako se ja ne varam nisam hteo da ostavim pozadi,rekoh sebi ili sve ili ništa

Share this post


Link to post
Share on other sites

Je l se to nesto konkretno desava po KG ili ... ?

Koliko ja vidim, je*e lud zbunjenog i nista se jos ne zna, pogotovo patrole na terenu. Pisao sam na temi o folijama, zaustavise me preksinoc, nista (jos ja pitam :) ), takodje 2 patrole po Srbiji.

Koliko vidim, u najvecem "strahu" su tehnicki pregledi, ovo ostalo se ama bas nista jos ne zna. Mislim da ste preuranili, da su neke buvljakuse koje sam ja stavljao pa i nekako, ali mi je zao da cepam Llumar. Tako da cekam dok se ne raspetlja sve ovo oko folija, a naravno i da sam voljan da platim neku normalnu cifru za atest.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...