Jump to content
FAS Goran
Djole_M

Fiat Grande Punto by Djole

Recommended Posts

Evo i ja da predstavim svoj auto omiljeni FIAT , Grande Punto 1.2 ,70hp,euro 5, kupljen nov 2011 godine ,ima solidan paket opreme abs,ebd ,start stop sistem, air begove,podizace, centralnu i tako jos po nesto da ne nabrajam, presao sam sa njim oko 22000 tako reci nista.....

 

cxca16100.jpg

 
Pominjao sam da sam stavio felne GM od 15" ( ofarbao dobose i kljesta),zalepio neki diskretni stiker (3d autostikeri)

 

2r3xqbp.jpg

 

 

cxca16101.jpg  cxca16102.jpg
 
planiram da zatamnim stakla i tako jos po neku sitnicu , nista preterano, mozda zastavu Italije duz linije auta

 

cxca16103.jpg

 

verovatno ce mi mnogi zameriti za 15" felne ali jbg. gume diktirale ...

Imam u kolekciji i jednog Punta  mk2 1.2 16v 2002.god vidi se u pozadini - ćaletov, ide kao zmija ,ali o njemu neka priča on  :thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bolje da retrovizore uradiš u Italijansku zastavu ili npr krov.. Kod GP-a mi se dopada što ima takve retrovizore da traže neku drugu boju od boje auta.. I recimo crni farovi mu odlično leže...

Share this post


Link to post
Share on other sites

prodaje ga,video sam na netu,mislim da je 1.9 mjet,ima extra felne bas je sa ukusom sredjen

koja je fora sa onim podbranicima- lipovima, videh tu na forumu da ima jedan Gp, bas mi se svidja

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, prodaje se više od godinu dana, jbg stavio je cenu za koju može novi Bravo sa istim motorom da se kupi... Nisam video te lipove, mada znam da postoje dodatci koji se šrafe ili lepe odozdo na branik i bude niži posle, mada retko ima da se nađu baš dobri, a da ne budu bezveze...

Nađoh jednu sliku jednog sa crnim farovima i retrovizorima u hrom foliji

 

e641fa49935f_800x600.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

evo ga i moj  Punto 1.9 d kojeg sam vozio skoro 7 godina i super je bio

 

FSCN0179.jpg

 

Dsc0000punto.jpg

 

e a posle sam foliju skinuo i prodao ga ........ :smoke:

Share this post


Link to post
Share on other sites

par novih slika slikanih telefonom :geek:

IMG_20130602_110416.jpg  IMG_20130602_110424.jpg

IMG_20130602_110438.jpg  IMG_20130602_110449.jpg  IMG_20130602_110529.jpg

 

 

malo čišćenje prašine  , od kiše ne može da se živi pranje otkazano do daljnjeg.....

 

IMG_20130602_110538.jpg  IMG_20130602_110556.jpg

IMG_20130602_110609.jpg  IMG_20130602_110927.jpg  

 

IMG_20130602_111837.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja gledam GP ko nov, a on skoro nov.  :laughing:

Lep puntić, nego nemoj da se ljutiš što ofarba čeljusti i doboše u crveno ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

fabricki čeljusti bile srebrne a ja kao aj malo da se igram pa....

a jes nov al skoro, 2 god. u septembru

:)

naravno ne ljutim se ....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Extra autic, sledeci auto koji budem kupovao bice GP i to sa istim motorom kao sto ti imas u tvom. Nije preterano jak ali ume da povuce kad zatreba. Nego mene zanima kakav je za preglednost ? Cini mi se da su malo deblji stubovi izmedju soferke i prednjih vrata i ono malo trouglasto staklo mozda moze da predstavlja manji problem kod preglednosti .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Što se tiče preglednosti, ko ga nije vozio ....mada ga ja duže vozim i na poslu imam istog,stubovi znaju baš da zasmetaju,a što se tiče motora nije loš mada da je sa 16 v bio bi vrh,tad kad sam ga ja uzeo bio je 1.2 b i 1.3 mjet koji je bio skuplji žestoko...

GP-a preporučujem u svim motorima! :)

htedoh reći sa bilo kojim motorom ......

Share this post


Link to post
Share on other sites

16v je ipak malo zivlji i bolji, tu se slazem a za dizela nesto ne bih bas razmisljao, ipak me onaj plivajuci zamajac kod svih novih dizela plasi.  Benzinski motor je ipak laksi za odrzavanje, samo kablovi, svecice i to je to, dok kod dizela moras da pazis kako vozis ako ima turbinu, pa da cistis dizne vremenom, pa filter goriva sa onim senzorima itd. Nisi pogresio sto si uzeo benzinca i jos sa 5 vrata, dobitna kombinacija.  :thumbsup:  neka te sluzi jos dugo bez kvarova.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svako noviji auto ima problema sa preglednoscu. 

To je danak sigurnosti odnosno famoznim zvezdicama na testu sudara.

Auti su daaaleko sigurniji pri sudaru nego pre ali malo se uradilo po pitanju da do sudara ne dodje. 

Ako se ovaj trend debljanja nosaca nastavi uskoro ce mo iz auta gledati kroz puskarnice.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala Axicu, a kupio sam sa 5 vrata,žena,dete,kolica...... :)

dugo sam tražio polovnog ali u tom trenutku nisam baš bio oduševljen izborom i onda aj kao da uzmem nov

A matori ima mk2 1,2 16v Hlx 80hp 2002.god ,ide ubija...

Edited by matdjo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Taj motor je kao stvoren za gradske vožnjice. Ja sam prezadovoljan potrošnjom, meni ne prelazi 5.6l gradske vožnje (a nije da ga mazim) + 16'' felne sa 195-cama...

Pre par dana do Šapca i nazad u proseku 5.5l a 70% puta je išao preko 3000 - 3500 obrtaja.

Kaži mi da li ti imaš bravicu na čepu rezervoara? :)

Edited by -Abarthissimo-

Share this post


Link to post
Share on other sites

imam bravicu na mom GP a npr.na sluzbenom 1.2 iz 2009. nema bravica na rezervoaru

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aha, znači neke serije imaju, neke ne. Ja nemam pa me zanimalo da li ima da se kupi originalna od GP, hvala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

pazi ne znam zbog ključa?!Vidi moj auto ima solidan paket opreme mf volan fabrički mp3 a nema multifunkcionalni displej na inst.tabli a službeni nema mf.volan nema cd a ima mf.displej, koliko vidim od serije do serije se kombinuju neke stvari....

planiram ovih dana da zatamnin stakla ali diskretno mislim da je to oko 35% ,ne znam šta misliš-mislite to ne bi bio problem za MUP :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja recimo imam i fabričko Blaupunkt ozvučenje, MF volan, multifun. displej itd, ali nemam bravicu na rezerovaru. A to me jako nervira, više me brine da mi neka budala nešto ne ubaci u rezervoar nego što će mi izvući gorivo.

Bitno da ima modela sa bravom, videću da kupim čep zajedno sa ključem, ako ništa drugo, možda ima na otpadima...

 

za stakla znam da postoji neka granica, šoferka valjda ni ne sme, prednja bočna nešto manji procenat, a zadnja smeju u većem procentu.

E sad kolika je cifra, nisam siguran, pa da ne lupam, ali imaš te informacije po forumu :)

Edited by -Abarthissimo-

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja imam sve to a nemam taj displej i mene to nervira lepša je tabla ima one hrom detalje na obrtomeru i brzinomeru....

a što se tiče čepa jeste zeznuti da neko nešto ne ubaci a da ti istoči gorivo mislim da nema šanse

znam cenu 50evra radiće mi Švika iz Kg-a

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...