Jump to content
FAS Goran
Timke

Fiat Stilo JTD / Nuova Bravo MJet - čudan zvuk iz motornog prostora

Recommended Posts

Kod mene kažu majstori, problemj je alternator...

Pošto alternator ima običnu remenicu (i ne može remenica biti problem), nešto se iskrivi u njemu i lupka, zvoni nepravilno dok se ne zagreje, tada se kao to nešto vrati na svoje mesto, mada se nekad čuje i sa zagrejanim motorom- "ako se ne vrati na svoje mesto"...

 

I dalje tražim dobrog električara koji će definisati "nešto" i srediti alternator.  <_<

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kod mene se taj zvuk isto javlja ali kad je hladan motor, mada je meni cudno to sto prestane kada stisnem kvacilo, a kada se zagreje ne cuje se. Znam da nije set kvacila posto se to culo i pre i posle zamene. Pomislio sam na remenice ali nisu... Buni me to sto na pritisak kvacila prestane ali da opet napomenem, samo kad je hladan se to deasava... Ne znam sta bi moglo biti ali za sada sve normalno funkcionise pa nista ne diram :D

Ps. Kod mene je multijet motor ali mislim da je mehanicka sklopka ista kao i kod jtd

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa sta onda drugo ima veze sa pritiskom kvacila? Razmisli malo.., menjac je jedan sklop zupcanika, lagera itd..
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

E to vidis nisam proveravao, ali verujem da je menjano kad je radjen set kvacila, to nisam ni pitao druga sto je to radio. Jel mislis da moze biti do ulja u menjacu?

Edited by Multijet forever

Share this post


Link to post
Share on other sites

Primetio sam sinoć i danas na leru kada je auto zagrejan povremeno i jedva čujno škriputanje iz dela iza branika tako da je najverovantije PK krug. S obzirom da je pri proveri PK kaiš bio nov, ali ne nešto ubedljiv i lep na oko razmišjlam da i pre provere šta je u pitanju njega zamenim pošto je i cena relativno mala, a nešto mi se čini da je on pošto se čuje samo kada je maksimalno opušten i rasterećen

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moze da bude a moze da bude i kompresor klime ili remenica radilice ili neki roler

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel bi trebao da se menja zvuk pri paljenju ili gašenju klime ako je kompresor?  A za remenice i rolere sam čitao da se smanji zvuk kada se auto zagreje i da se više čuje kada je opterećen dok moj samo na leru zuji..Mada videćemo. Zakazaću kod Neše što pre pa da rešavam dok nije nikakav kvar

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam menjao remenicu radilice zimus. I skoro cujem da opet skripne nesto, ja se vec smorio....ali setih se kada je majstor dizao auto, odozdo plastike su pukle na par mesta, i pritisnem nogom odozdo plastiku, kad ono prestade. :D :D Ja sav srecan. Jeste banal primer, ali tako je kod mene bar.
A to za remenicu, vise je skripala dok je bio hladan...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako sumnjas na kais, ima ona fora da kanes samo trunku vode ili WD na njega, pa vidi da li ce prestati sa skripom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Izlgeda da će biti nešto kao što je Stiliša rekao. Deluje mi da neka plastika vibrira samo ponekad, a zvuk bih rekao da dolazi iz predela iza maske ili se možda odatle najbolje čuje zbog rupica.

Večeras sam spustio oba prozora i sat i po slušao. Nagla ubrzanja, lagana, vožnja u visokim i niskim obrtajima i opet ništa. Turbina na nekih 1700 obrtaja kreće da huči, ali škripanja ni od kuda.  Pratiću ovih dana, mada mislim da nije ni pk krug nešto previše tako da ako mi se opet učini mogao bih preventivno da zamenim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni skripucka nekad samo na leru i nekad kad idem preko neravnog terena, pa ona verovatno malo skakuce i opet skripucka.
Remenica+PK kais+ruke ~9000din meni ispalo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Barem si prilično jeftino prošao  za ruke..Sama remenica je oko 8000 i pk ~1000. Nadam se da kod mene nije kvar, ali proveriću što pre za svaki slučaj. Taman i da viljušku i nosače motora zamenim kada već idem do majstora.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da znas da sam se i ja iznenadio za cenu. Jos je bio dogovor da uzmem bolju remenicu.....tako da ruke ispadnu dz. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Baš, mada moguće je da su i cene malo porasle od tad. Sećam se da sam prošle godine gledao cene remenice alternatora i da je bila ~60-70e...

 

Inače, nadam se da sam rešio problem i ne može biti gluplje objašnjenje kako je nastao  :laughing: Kada hauba pritisne masku javlja se neko cviljenje iz nje, pogotovu ako je toplo napolju tj ako je maska na Suncu. Ako je zadržim prstima da ne mrda ništa se ne čuje. Proveriću još par puta ovo, ali čni mi se da sam našao problem. Izgleda da i sam Stilo traži masku bez znaka

Share this post


Link to post
Share on other sites

hoce i tablica  da cvili kod  komsije na golfa 6     1,6 tdi  cvili ko da ce da mu ispadne nesto jedan dan izasao iz kola i otvorio haubu i gleda  kaze stali je ovo nov auto sam kupio nema jos ni 20 000km  ja mu pritisno tablicu  prednju prstom i ono prestade   sad navuko neku gumu iza tablice i nema vise skripnjava .   :laughing:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znači nije samo kod Stila to moguće  :laughing:

Ja sam već stavio odbojnike na tablicu, fioku, dasku gepeka i verovatno još negde samo ne mogu da se setim, ali ovo je izgleda nešto novo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Baš. Ako ne bude nepredviđenih troškova do leta mogao bih da ga počastim maskom i još nečim :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Baš, mada moguće je da su i cene malo porasle od tad. Sećam se da sam prošle godine gledao cene remenice alternatora i da je bila ~60-70e...

 

Inače, nadam se da sam rešio problem i ne može biti gluplje objašnjenje kako je nastao  :laughing: Kada hauba pritisne masku javlja se neko cviljenje iz nje, pogotovu ako je toplo napolju tj ako je maska na Suncu. Ako je zadržim prstima da ne mrda ništa se ne čuje. Proveriću još par puta ovo, ali čni mi se da sam našao problem. Izgleda da i sam Stilo traži masku bez znaka

 

remenic ALTERNATORA JE BILA KAD SAM je ja menjao oko 4500 din..ruke 2000..meni je škriputao pri polasku..

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja sam kod mene na stilo ovaj sa 3 vrata   na fioke ispod sedista stavio  sundjer oko falceva i nema da skripi  dok na ovaj  jtd sa kozom kod njega je to mnogo kvalitetnije uradjeno ima keder gumu oko fioke  i nema nista da skripne .

Share this post


Link to post
Share on other sites

@VladaNS onda su mnogo porasle :) Mada da kucnem u drvo izgleda da nije to kod mene. Večeras nigde automobila oko mene tako da sam se vozio sa spuštenim prozorima i slušao. Nigde nije zacvileo.

 

@Dejica moj je škripuckao kada sma ga uzeo, ali sada je prilično tih. Uz malo alata i gume može sve da se reši

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...