Jump to content
FAS Goran
bojan dim.

Fiat 500L - iskustva vlasnika, kupovina, saveti

Recommended Posts

@Alex

Složio bih se sa tobom da je majska i junska statistika direkta posledica sajma i prvobitnih efekata kampanje Nacionale.

Kao i mnoge druge jako me interesuje kako je urađen taj krov i gde.

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

 

Koliko vidim sada prodaja ide loše, pa ima vozila na lageru?! to je bilo nezamislivo do pre mesec dana ... opet se neko preračunao, iznenadila ih dobra prodaja na početku, iznenadila ih slaba prodaja sada .. potpun voluntarizam.

 

Nije tačno.

Evo ti cifre iz aprila meseca 2013. godine kad je bio Sajam automobila kao efekat, i evo cifre iz juna meseca:

http://auto.blog.rs/blog/auto/domace-trziste/2013/05/13/prodaja-automobila-u-srbiji-u-aprilu

http://auto.blog.rs/blog/auto/domace-trziste/2013/07/10/prodaja-automobila-u-srbiji-u-junu

 

FAS je u aprilu 2013. godine prodao 438 automobila, a u junu je prodao 429 automobila. 

 

Nisu tačni uvek ti podaci sa vrelih guma. Prodaja Fiata ukupno u Srbiji za april, maj i jun mesec je: 527, 546 i 522 kom.

 

Od toga FAS tj 500L: 282 (219 benz. i 63 dizela), 310 (254 i 56) i 331 (274 i 57) kom.

 

Prodaja je rasla svaki mesec.

Share this post


Link to post
Share on other sites

imam jedno pitanje pa ako neko zna odgovor ili neko ima iskustvo: Da li mogu da dobijem kredit za 500L a tek sam pocinjem da radim tj. ne radim vise privatno vec pocinjem da radim za jedno javno preduzece

Edited by pozarevljanin

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako si i do sada bio prijavljen, a sada si stalno zaposlen kod novog poslodavca možda ima šanse. Ako si bio neprijavljen tražiće ti bar 3 ako ne i 6 meseci staža.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imao sam svoju firmu ali vise ne vredi.... digao sam ruke. A za staz mi nije problem da sačekam neko vreme jer i ovako moram prvo da prodam auto pa da se angazujem oko kredita a to ce taman da prodje tih 6 meseci

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako skupiš 6 meseci i pri tom se radi o stalnom radnom mestu u državnom sistemu ne bi trebalo da bude problema.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Najbolje ti je da odeš u banku i da vidiš sa njima. Oni će proveriti da li si kreditno sposoban i predloži će ti neko rešenje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Šta mislite, da li se razlikuju automobili(delovi, plastika, tkanina...) za naše tržište i za izvoz?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Naravno da ne, ne isplati im se da prave dve klase delova zbog ovako malog trzista kao sto je nase... Delovi su jeftiniji sto se prave u vecim serijama, tako da bi pravljenje losijih delova bilo jos skuplje nego da ugradjuju iste. Pored toga to bi zahtevalo i jos skladista, vece logisticke zahteve...

Share this post


Link to post
Share on other sites

I ja tako mislim, ali sam gledajući isti auto u drugim evropskim zemljama video razlike npr. u materijalu za sedišta, plastika je ono što me najviše brine (kvalitet) itd.

 

Edited by Woodoo

Share this post


Link to post
Share on other sites

materijal na sedistima zavisi od dezena tj. od opreme auta .nije logicno da nacionale i lounge naprimer imaju isti dezen sedista. a plastike su iste za svaki.ma uostalom najbitnija stavka je motor kojim fiat stvarno moze da se pohvali da je trajan.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dodao bih još nešto, vozim Punta 2009(proizveden Srbija) a ćale Punta 2002(proizveden Italija), kad sam ih uporedio ovaj naš kao da su očerupali.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dodao bih još nešto, vozim Punta 2009(proizveden Srbija) a ćale Punta 2002(proizveden Italija), kad sam ih uporedio ovaj naš kao da su očerupali.

To je nesto drugo. Ovde je u pitanju jedna fabrika i model za sva trzista izlazi iz nje. Nema razlike nikakve. Razlicit je amer, ali to je neka druga pricha

Share this post


Link to post
Share on other sites

Šta mislite da li je pametnije kupiti auto u beloj ili crvenoj boji(500L), ne mislim na estetiku već koja je zahvalnija za održavanje?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bibi, crna i bela su najgore boje jer se na njima najviše primećuje prljavština. Najzahvalnije je nešto između, ni previše svetlo ni previše tamno, slažem se da bež koju sada daju gratis, obećava, mada je nisam video uživo ...

Edited by Madra

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da se umesam kao neko ko je vozio bela, crvena, crna, indigo plava i srebrna kola. Za odrzavanje je ubedljivo najgora crna boja, jer je crn auto cist samo tog dana kad ga operes (i sto me nije sprecilo da kupim crni 500L)... A najzahvalnija je srebrna i tzv sampanj boja...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bas tako - kod mene trenutno srebrna Xsara i BlueNavy Stilo. Razlika nebo i zemlja, sto ja vise puta pisah, Stilo je cist samo dok ga peres. Vrlo brzo se nahvata prasina cak i da nema druge stroke po putu, ali vec sam navikao. U istim uslovima srebrni auto deluje cisto, i kad je bas prljav (a drzis stakla naravno cistim), vidi se tek kad pridjes blizu.

Od crvenog 500L bi me odbilo sto je masovno u toj boji (verovatno bih vrlo brzo bih radio neke modifikacije).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imaš jedan u krugu firme, alat mogu da ti pozajmim. Pa ga modifikuj. :harhar:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pošto sam danas uplatio avans za kupovinu fiata 500L u AK Kompresoru, samo bih dodao nešto što će pomoći svim novim kupcima, a u pitanju je kamatna stopa i vrsta kamate. Da nije bilo Darka iz AK Kompresora nikad ne bih ni saznao pošto ne piše u dokumentu banke kod koje svi podižemo kredit za 500L. Postoje dve kamatne stope, prva je promenljiva a druga fiksna, nekom mojom analizom (čitajući ekspertske finansiske sajtove) treba se odlučiti svakako za fiksnu kamatnu stopu koja iznosi 3% zato što ste onda zaštićeni svih šest godina otplate kredita, u drugom slučaju kockate se sa EURIBOROM koji je u ovom trenutku vrlo primamljiv zato što je na istoriskom minimumu(banke to koriste da vas namame na promenljivu kamatnu stopu). Šta će biti za šest godina? Samo da podsetim 2008 EURIBOR je bio 5%, za vreme krize.

 

Nadam se da ću pomoći svim budućim kupcima kada se budu odlučivali, dobro razmislite!!! (Porazgovarajte sa prijateljima koji imaju stambene kredite!) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...