Jump to content
FAS Goran
oktopod

Oktopodov ''mali šestak'' BMW... - split Topic

Recommended Posts

Ma, bas me briga - tada cu, ako Bog da, voziti neki aktuelni model...

Sta pokusavam da kazem, po meni je rasprava o cenama delova i kvarovima za neki 15 god. star automobil besmislena, kao i proglasavanje 15 godina starog modela za "tenk" u odnosu na ove nove "plastikanere"...

Edited by Mirko_NS

Share this post


Link to post
Share on other sites

OK brate vozi sa srećom, ja toliko novaca nemam, a i da imam, opet bih kupio auto za 5 ljada a 5 uložio u stan. Ja sam pričao o cenama delova jer sam mislio da je ovaj auto luksuz kad bih ga video na ulici, za održavanje skuplji jeste (od Punta, na nivou 5 godina) ali je jednako skup kao neka u tom cenovnom rangu koja sam gledao i u bolje stanju a 6 godina je stariji, da se ne ponavljam...aj zaboravimo na cene dalje, rekao sam šta sam imao...

Ne znam što ovom Bravou žvaće krov ovoliko :D i što mu se odvali plastika sa A stuba...

Naspram:

Edited by Oktopod

Share this post


Link to post
Share on other sites

OK, Oktopode pobedio si i sve si nas zeznuo - kupio si za par iljada auto star 15 godina, koji je bolji od ovih nasih starih 5-6 godina, placenih 2-3 puta vise...

Odo odmah da prodam Brava i da pojurim neki BMW kockicu (ili Mecku 200 D) - ipak je to tenk, a ovo plastikaner...A, onda ugradim plin, pa kad pojurim... :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne razumemo se, nema veze...nit sam ispao najpametniji nit išta, samo kažem da je to odličan auto za te novce i da mi je ukus drugačiji od tvog. Kvalitet izrade je takođe posebna priča. BMW iz 80ih i dalje postoje na ulicama u dobrom stanju, Bravo ne možeš naći više ni 90 i neko (ili kad se već proizvodio).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne razumemo se, nema veze...nit sam ispao najpametniji nit išta, samo kažem da je to odličan auto za te novce i da mi je ukus drugačiji od tvog.

I tu treba da stanes, a ne da siris pricu o "tenkovima" i "plastikanerima". Da se razumemo - i ja bih rado vozio BMWa, ali neki aktuelan model, posto mi je mnogo da dajem 15-16k za polovan BMW, odlucio sam sam se za neki drugi aktuelan model koji mi se svidja i koji mogu da priustim, te je izbor pao na Bravo. Medjutim, ja od mog auta ne pravim cudo tehnike i ne mislim da sam superiorniji od bilo koga...

Cudo jedno kako nemacki automobili uticu na ljude u Srbiji - cim kupi nekog "Nemca" odmah krece prica o pravom "autu" koje traje, prezrive price o ostalima koji voze "plastikanere" (pa makar ti "plastikaneri" bili 3x mladji i 3x skuplji)...

Ovim zavrsavam - zelim ti dobru voznju i puno kilometara...I da se malo manje primas na BMWa... :D

Edited by Mirko_NS

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala puno i izvini ako si se našao uvređen, nije mi bila namera :respect:

Ja sam samo začuđen stanjem auta starog 14 godina naspram mlađih koji koštaju isto (ne pričam direktno o FIATu, nego generalno) jer sam se do juče i sam zgražavao da kupim auto stariji od 5-6 godina a za te novce :yes

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne razumemo se, nema veze...nit sam ispao najpametniji nit išta, samo kažem da je to odličan auto za te novce i da mi je ukus drugačiji od tvog. Kvalitet izrade je takođe posebna priča. BMW iz 80ih i dalje postoje na ulicama u dobrom stanju, Bravo ne možeš naći više ni 90 i neko (ili kad se već proizvodio).

Komšija, ajde na crtu, uzbrdo uz novi put od udovice. Ja sam bravom a ti sa tvojim BMW-om. Vozi ga na benzin, da ti ne bude plin kriv kada te oderem :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

OK, Oktopode pobedio si i sve si nas zeznuo - kupio si za par iljada auto star 15 godina, koji je bolji od ovih nasih starih 5-6 godina, placenih 2-3 puta vise...

Odo odmah da prodam Brava i da pojurim neki BMW kockicu (ili Mecku 200 D) - ipak je to tenk, a ovo plastikaner...A, onda ugradim plin, pa kad pojurim... :D

Jeste, ima smisla to što si rekao, ako rasuđuješ samo na osnovu surovih činjenica. Ali ako ideš srcem, onda se stvari menjaju. Pa ja se još uvek premišljam da li da kupim Lybru 2.0 20v karavan, i da popljujem sebe i ugradim plin (ali najbolji za nju, Zavoli kod Martinija npr). Meni nema cenu zvuk 2.0 20v VIS motora u Lybri ili šestaka u oktopodovom BMW-u. Obaška što je BMW kvalitetan auto, i ako je dobar primerak zašto ga ne kupiti. Stvarno je problem naći očuvan auto tako mator.

Meni se čini da je novi bravo kao tvoj dana best buy, verovatno ću njega i kupiti, nadam se 2.0 MJET, ali uvek mi srce zaigra kada čujem režanje nekog petaka ili šestaka.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Baš to Marko, ja sam se još kao klinac zaljubio u BMW, negde još davne 1990 dok smo imali kuću u Hrvatskoj na moru je u goste dolazio jedan Nemac koji je bio neki direktor u BMW i svake godine je dolazio sa drugim, najnovijim...još tada je njegov auto imao klimu i neke silne dugmiće iznad retrovizora u kabini gde si mogao da vidiš trenutnu potrošnju i slično, motor se nije čuo dok radi...kasnije sam upoznavajući se sa automobilima želeo da imam auto sa više od 4 cilindra...trenutno još uvek živim sam, nemam ženu i decu, sada mi je pravi trenutak da ispunim dečački san pa makar auto bio i 14 godina star, u sasvim je dobrom stanju da mi pruži malo uživanja :) i šta fali i plinu kad se ugradi kvalitetan, puno je BMWova sa plinom kod nas.

Pošto je tamo dolazila masa Italijana u avgustu kad im je valjda kolektivni godišnji odmor, viđao sam i Alfe i mnogo mi se sviđalo to ime, Alfa Romeo i neka zmija na bedžu kao znak za apoteku :) Kao i motori Moto Guzzi :)

Taj sa Rikardo sedištima je postao legenda :D Tačnije, Rikardo je postala legenda, bilo ih je nekoliko po oglasima sa tim sedištima, ne samo BMW nego raznih...Oglasi ko oglasi, nisu baš merodavno sredstvo cene i stanja automobila, eno videh jedan prodaje kao moj samo crne boje, 2001 godište za 7.000 eur :laughing:

Edited by Oktopod

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam što ovom Bravou žvaće krov ovoliko :D i što mu se odvali plastika sa A stuba...

Ne znam šta si hteo da pokažeš rezultatima Euro NCAP testova i to da porediš onda sa novim Bravom. Pa, novi Bravo je bezbedniji auto od BMW-a koji imaš, to je i ocenjeno na testu. Čvršći, bezbedniji.

http://www.euroncap....o_2007/281.aspx

http://www.euroncap....es_2001/98.aspx

I normalno je da će novi Bravo biti bezbedniji kada je toliko mlađi, savremeniji auto.

Pa, baš taj bočni udari koji si uzeo da komentarišeš :) , BMW je tražio da ga ponove jer je ispravio nedostatke i taj ponovljeni je jedva dobio 4 zvezdice, na granici da budu tri. Uostalom, dobro znaš engleski pa čitaj komplet sa gornjih linkova:

Euro NCAP allowed BMW to retest the 3-series after it improved side impact protection and attended to a door latch release problem. Even so, the car only just did well enough to merit a four-star rating...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije ni moj odličan da se razumemo, ali je daleko od krša, za cenu koliko sam ga platio a to je 3400 eur sam prošao i više nego odlično, ima tu nekih još sitnica koje sam primetio tek vozeći ga ali nije ništa spektakularno i ulazi u onih 200, 300 eur očekivanih ulaganja kad kupiš polovan auto.

Nemam pojma, ja videh da Bravu krov žvaće a krov je bitan konstrukcijski element, isto tako bočni udar u banderu vidim da je vozaču otkinuta glava sa ramena, što kod BMW nije slučaj. OK, neka je Bravo i bolji ukupno, ja kažem samo šta sam video kao laik, očekivano je za 10 godina mlađi auto, ali meni ne deluje impozantno...

BMW ima napred sisteme koji primaju udarac, ima svaki auto zone gužvanja, ovde mislim baš na neke kao amortizere na šinama da udarac u pešaka bude slabiji kao i da auto pretrpi manje štete.

edit: kupio sam danas ovaj separator, 2800 dinara u jednoj veleprodajnoj radnji :) u ponedeljak menjam pa ćemo videti...u principu to je ono u čemu ima metalna četka, filter uljnih para i neki dihtung, na puntu to beše ona četka za WC na iberlaufu, ali bez funkcije vakuuma :)

Edited by Oktopod

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nemam pojma, ja videh da Bravu krov žvaće a krov je bitan konstrukcijski element, isto tako bočni udar u banderu vidim da je vozaču otkinuta glava sa ramena, što kod BMW nije slučaj. OK, neka je Bravo i bolji ukupno, ja kažem samo šta sam video kao laik, očekivano je za 10 godina mlađi auto, ali meni ne deluje impozantno...

Pregledao snimak i nisam video nista od toga o cemu pricas - pri udaru sa strane, na Bravu krov se "talasa" (sto je ustvari dobro, jer na taj naci potrosi deo kineticke energije udarca), ali isto tako jasno vidi da ocuvava geometriju i da nema guzvanja, takodje u udaru o banderu BMW se vise zguzvao oko iste. Uostalom za svaki od testova imas i zvanican rezultat, dobijen merenjem i jasno se vidi da BMW NIJE bezbedniji - sto je i ocekivano s'obzirom na razliku u godistima.

Razumem tvoju zelju da pohvalis auto koji vozis i svoj dobar izbor, ali ne vidim razloga za izvrtanje cinjenica. Ako cu bas da budem sitnicav, ti imas bagove kojima je istekao "rok trajanja" od 10godina i pitanje je da li bi se uopste aktivirali...

Jos jednom, niko ne spori da si uzeo dobar auto, ali nema potrebe da sve nas ubedjujes kako si uzeo najbolji...

Edited by Mirko_NS

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam, ja lepo vidim pri frontalnom udarcu da odlete lajsna sa A stuba kao i da krov žvaće...al nebitno..eno ima na snimku, možda ne vidim samo ja, ko želi nek pogleda.

Begovi će se aktivirati, provereni su na dijagnostici i ima ih 8 komada. Slažem se da nisu večni, negde se vodi i polemika da traju 10, 15 godina a neki govore da su to budalaštine jer su oni u vakuumu.

Šta znam, meni je osećaj u vožnji kao i kad ga vidim kako stoji ko puška na parkingu nezamenljiv.

Btw, dok su izrazi za "narodne" automobile tipa golf, fiat, yugo koji se koriste čaša, upaljač, u BMW terminologiji se koristi izraz puška :D čaša se podrazumeva a upaljač se naravno ne koristi :D

I smešno mi je kad pričam sa nekim ko ceo život vozi BMW i pita me koji motor imam, ja mu kažem šestak od 2 ljade kubika, obično dobijem odgovor "a imaš mali šestak" :D

E i rešio sam problem onaj što se čulo ko sirena, stvarno je bilo do tog uljnog separatora, okačiću slike kasnije, ima unutra neka membrana koja se izvitoperila kao i par komadića stvrdnutog ulja, ko komadići uglja :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam, ja lepo vidim pri frontalnom udarcu da odlete lajsna sa A stuba kao i da krov žvaće...al nebitno..eno ima na snimku, možda ne vidim samo ja, ko želi nek pogleda.

E,jbga, totalno je nebitno sta ti ili ja vidimo ili ne - imas lepo rezultate merenja za svaki od udara, pa uporedi. U sustini, nije Bravo puno bezbedniji, ali svakako jeste.

Begovi će se aktivirati, provereni su na dijagnostici i ima ih 8 komada.

Koliko se ja razumem, ni jedna dijagnostika ti ne moze to reci - jedino da ih aktivira, pa da se vidi sta ce biti :). Zato i ima period u kome proizvodjac garantuje da ce se bagovi otvoriti, a sve posle je "lutrija".

Sve u svemu, kao sto ne zelim sebi, ne zelim ni tebi da to saznas... :)

Aj, uzivaj u "puskaranju"...

Edited by Mirko_NS

Share this post


Link to post
Share on other sites

Oktopode, ja te u potpunosti podrzavam, uzeo sam a4 95 godiste, danas cu da napravim neke fotke i da ga predstavim. Citavih 10 minuta sam se razmisljao da li da ga uzmem zbog godina, evo vozim ga nekih mesec dana i apsolutno sam prezadovoljan, mnogo dobar osecaj voziti ga... Da se razumemo, Fiata vozim 8 godina i apsolutno nemam nista protiv njih, mislim da su pravi gradski automobili, dobri motori, pouzdani ali i ja sam shvatio da je doslo vreme da uzmem nesto ozbiljnije :) zavrsna obrada jednostavno ne moze da se poredi i to je to

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam čemu ovolika diskusija, a dve stvari presuđuju:

- koliko para toliko muzike

- ukusi ;)

Ako više voliš aktuelan model, mlađi, moderniji (šta god to za nekoga značilo) onda uzimaš neke jeftinije brendove Fiat, Chevrolet i sl.

Ako hoćeš premium onda trpi ili džep ili godište...

Kupovina automobila se svodi otprilike na izbor dve od tri stvari:

- mlad

- jeftin

- kvalitetan/pouzdan

;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa upravo, ja citam temu i nije mi jasno cemu tolika rasprava, svako vozi sta hoce i sta on misli da je najpametnije kupiti za novac kojim raspolaze....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Priznajem, ja sam kriv :laughing: Ali ozbiljno...ljudi me nisu shvatili, mislili su da maltene sad pljujem i vređam ono što sam do juče vozio i šta oni voze...malo me spucala euforija i neverica koliko sam gvožđa kupio za te pare :laughing:

Da kažem i poslednji put, ja kad sam gledao koji ću auto, za određeni budžet, da nije mnogo star, svodilo se na punta, astru, megan, lagunu, focus...i nisam se video ni u jednom od tih auta što je najvažnije. Razmišljao sam onda o malo starijim, A3, A4, passat, lupo, golf.

Onda sam se vratio ideji da nikad ne bih kupio auto stariji od 2005, pa sam čak gledao i juga 2009 prva reg :D

Onda sam prelomio. Godište nije bitno koliko stanje auta. Slažem se, ima delova koji propadaju sa godinama pa makar to bio i mercedes, moj BMW je sve samo ne gradski auto, pogotovo motor, ali kad sednem u njega ihaaaaj kakva Alfa, Bravo i bakrači, eto dođosmo na pitanje ukusa opet. Prekjuče tek stigoh da ga usisam lično, ljudi, svuda je obložen onom čojom, zadnja klupa uklopljena u dasku, jaka ko prababin trosed od oraha, na obe stran pozadi svetlo sa drugom sijalicom koja se pali ručno, za čitanje, nebo kao novo, tvrdo, nigde se odlepilo nije, prostor za rezervni točak ima plastiku kojom se točak prekrije, ma silne neke "sitnice" da ne veruješ...

Rkoma, odličan ti je izbor, želim ti puno lepih kilometara :fun:

Edited by Oktopod

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kolega vozi mercedesa 124, 87 godiste, jos uvek prva farba, prosle godine se prvi put pojavilo malo korozije na rubovima, to je uradio kod limara za smesne pare i auto opet izgleda kao nov.. Jako retko se desava da mu nesto rikne, a i kad se desi uzme na otpadu deo za smesne pare.. On me je i ubedio da uzmem cetvoku. I upravo te sitnice o kojima pricas su i mene odusevile, sve pregrade su oblozene nekim materijalom tako da nigde nista ne zvecka, ne trese, plastika oko instrument table nije plastika nego neka guma koja je i posle 18 godina kao nova, neverovatno... Da ne smaram vise ovde, otvoricu temu :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne smaraš brate, drago mi je da smo istomišljenici, bojim se samo da tema ne ode pod ključ kao i o mom prošlom autu, iako je to uslovno rečeno "moja tema", ja nemam prava da pišem šta želim iako nije u tehničkom delu itd, tačnije nema tu off topica po meni..

Moj ujak takođe ima 124ku, črvena ona, prava :D kad sedneš u nju ko direktor u fotelju se smestiš, kontrolna tabla kao da ima 5 a ne 25 godina, limarija zdrava, jaka, jedino što je lenj dok ne postigne brzinu a i nije po mom ukusu :)

Edited by Oktopod

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da se razumemo - BMW je BMW.

Fiat/Alfa/lancia su "sirotinjske" marke. Možda će se neko uvrediti, ali tako je. Meni moj auto savršeno odgovara, i kada budem menjao planiram da to bude neki od trojke Fiat/Alfa/Lancia...ali ako nekad budem imao i zarađivao više novca - BMW.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fiat možda, ali Alfa i Lancia i nisu baš...spreman sam na opkladu da održavanje i ostali delovi za ovaj moj BMW konkretno nisu ništa skuplji od Alfe i Lancie iz 2002 godine a takvih ima najviše na ulicama i forumu, moj je stariji samo 3 godine, a po izgledu u odnosu na te Alfe i Lancie izgleda mlađe 5 godina.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Neka ti je sa srecom i neka te sluzi :)

Realno,svi mastamo o nekom BMW-u,Audi-u...Malo ko sanja da kupi Opel ili Fiat.Ja svog Stila jako volim i kupio sam ga zbog odnosa cene,opreme i kvaliteta,cene odrzavanja...Bas zbog nedostatka finansija sam kupio Bravo 1,2 a Stla prodajem.Tako da ne razumem rasprave i poredjenja cena auta i odrzavanja BMW-a i Fiata.

Neka te sluzi,uzivaj u njemu i ostani na forumu :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Auto je ok za te pare i to godište, nek je sa srećom!

Pročitao sam temu od početka. Ne bih da ulazim u rasprave oko ukusa, bezbednosti i svega već predhodno pomenutog.

Ne slažem se s tobom oko jedne stvari. Cene delova.

Jako si daleko od istine, po tvojim postovima se vidi da pričaš tuđu priču u koju si poverovao. Priču koja nema veze sa realnošću.

Ovo ti govorim kao bivši vlasnik Mercedesa w210 3.2 cdi koji je servisiran od prvog dana u Bačkom Petrovcu.

Tamo ni pepeljare u kafiću nisu bile kopije. I one su stigle iz Nemačke. A o poreklu i verodostojnosti delova i da ne pričam...

Kad god da sam bio tamo, da li povodom redovnog servisa, vanrednog kvara ili nešto treće... udarao sam se nogom u dupe ako mi račun bude ne veći od 300 eur.

Kap koja je prelila čašu je bila pucanje aluminijumske glave i opravka od bliže 1.000 eur.

BMW je vrlo slična priča, bio on serije 3, 5 ili 7...

Neka si ti ostvario svoj san i kupio BMW, ma koliko on godina imao!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prva serija sa ALU blokom :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...