Jump to content
FAS Goran
betoven63

Stilo - popravka enterijera, neba...

Recommended Posts

Pozdrav.Vozim Fiat Stila 1.6 16v oko 2 godine, sve vise mi se odlepljuje materijal na krovu i na vratima, koji je inace loseg kvaliteta, visi sa krova i izgleda jako ruzno......da li ima neko da radi to i kolika je to investicija....?

Share this post


Link to post
Share on other sites

imam coveka on je iz kraljeva, radi tapacir na svim automobilima, extra je majstor, zamena neba na unutrasnjem delu krova je 70e, a sto se tice tapacira na vratima to se lepi nema potrebe da se menja, to je neko pre tebe prao sa kirbijem i upropastio, nebo se nikada ne pere, zato se tebi to i desilo :thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nadovezao bih se...na ovom forumu ti si prvi koji piše o problemima sa tzv. ''nebom'' na Stilu...to nije kod njih problem, nego kao što reče don vito, bivši vlasnik je to kod tebe, tj. kod sada tvog automobila upropastio...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam tapetar pa izmedju ostalog ja i drugar radimo i presvlacenje neba i tapacirunga. Slazem se sa nesom i donom da je spalo od pranja jer su nas par outa ljudi zvali da rade nebo jer se odlepilo posle pranja.To je posao od par sati skine se ulozak neba odlepi stari stof ocisti i nalepi novo platno ili eko koza i bude kao fabricki.Don ti kazes da je Kraljevu 70 e nebo a mi radimo 40 e sve nase i jos se bojimo ds nije mnogo a materijal kosta oko 20e. Moramo dizati cenu :laughing: :laughing: :laughing:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ostavi neki telefon da ti pošaljem jednog gnjolfa. Njemu je nebo toliko nisko da vozi kao kroz maglu. :harhar:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kupio sam Stila pre nedelju dana i imam problem sa nebom, dosta je prljavo i iscepano na par mesta. Dal menjati il presvlaciti ? Sta je bolja opcija ?

Edited by bufi

Share this post


Link to post
Share on other sites

I u mene je ovaj belaj, skoro se sve odljepilo, grozno izgleda...a vidim da nije čest problem...nekad sam gledao klip u kojem ljudi sve to izvade vani i srede...eh sad, mislim da bih to mogao odraditi ali se bojim demontaže tapacirunga stubova sa strane...jer moraju se odvojiti da bi se izvadilo nebo...a tamo jbg airbagovi, pa me strah da sta ne zeznem...imal ko kakav savjet kako to izvesti....znam da se mora sve izvaditi na otvor gepeka...al tek kad se fino oslobodi sa svih strana...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam tapetar pa izmedju ostalog ja i drugar radimo i presvlacenje neba i tapacirunga. Slazem se sa nesom i donom da je spalo od pranja jer su nas par outa ljudi zvali da rade nebo jer se odlepilo posle pranja.To je posao od par sati skine se ulozak neba odlepi stari stof ocisti i nalepi novo platno ili eko koza i bude kao fabricki.Don ti kazes da je Kraljevu 70 e nebo a mi radimo 40 e sve nase i jos se bojimo ds nije mnogo a materijal kosta oko 20e. Moramo dizati cenu :laughing: :laughing: :laughing:

 

 

Kolgea vidim da radite to oko tapetarije. interesuje me dal imas mozda iskustva sa bojenjem materijala stofa neba itd ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel prao neko nebo na stilu?

Pitao sam jednog lika u perionici, al on kaze da mi ne garantuje da nece da se odlepi.

Cekaj, majku mu, ako radi dubinsko pranje, to valjda obuhvata i nebo. Ja mu odvezem auto, on ga unisti, i jos da mu platim :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Taj mi bio usput :)

 

A i generalno, postoji mogucnost da se odlepi ako natope puno vode.

Jel si radio nekad to?

Edited by majkicbane

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je ocito neko radio...i sve sjeb...odljepilo se skroz...jbg

Sent from my Grand X Pro using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eto o tome pricam :)

Ne bih da se isto desi i meni.

 

Nije mnogo prljavo. Poznaje se gore oko suncobrana i onaj stub kod vozaca, sto razdvaja soferku i bocni prozor. Ali sta cu kad volim da mi sve bude cisto. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam u par navrata čistio vlažnom krpom i blagim deterdžentom sa vidnim poboljšanjem i sve je na svom mestu. Doduše nije ni zaprljano obzirom na godine.

Poslato sa AOT5036D uz pomoć TNG sekvent

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo planiram sutra skidati enterijer neba..

Ima li neko savjet kakav, ako na nesto treba obratiti paznju, da ne zaj... sta...

Malo me strah bocnih zracnih jastuka..al eto pokusacu,svaka pomoc i savjet su pozeljni

Sent from my Grand X Pro using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nebo je izvadjeno,sad se upustam u presvlacenje..imam dvije dileme

1. Kojom bojom platna presvuci..dal ovom istom ili nekom drugom..jel u svakom Stilu fabricki ova svijetla boja ili...ne znam kako bi uopste izgledalo sa drugom bojom

2. Koje ljepilo koristiti???

Svaki savjet je dobrodosao..

Sent from my Grand X Pro using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

^ Ali na crno se belo bas vidi :laughing:  a svasta belo-belicasto moze tu da zavrsi :harhar:

 

Ja sam ipak za sivu varijantu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...