Jump to content
FAS Goran
Sign in to follow this  
Vujadin

Lancia Kappa 2.0t SW

Recommended Posts

Nakon sopstvenog predstavljanja red je bio da predstavim i masinu. U pitanju je Kappa 2.0t 16v u karavanskoj varijanti. Kupljena je u maju ove godine bas dve nedelje posle njene registracije i moram da priznam da sam zaista prezadovoljan autom. Ima ugradjen sekvent plin i potrosnja plina je oko 8.5-9 litara van grada i do 16 litara po gradu. Ono sto mi je najbitnije je da je motor u odlicnom stanju tako da su mu investicije od kad sam ga uzeo bile nov akumulator, zadnji stabilizatori i 4 zimske gume i jos par kozmetickih sitnica :). Kad je kupljen na satu je pisalo 208.940km (tacno ili ne nije mi mnogo bitno) i do danas je presao jos oko 4000 kilometara. Uskoro bi mu tebalo raditi i veliki servis. Ono sto mi licno bas bode oci je to sto je na haubi i na zadnjem delu krova krenuo da puca lak (nisam siguran ali verovatno se vidi na prvoj slici kad se uveca) kao i nezaobilazne ogrebotine i blago ulubljenje na zadnjim levim vratima nacinjenih pre kupovine verovatno na parkingu. :crazy: Naravno i to ce se obavezno vremenom srediti B) Evo i slika:

DSC02288.jpg?noCache=1356269907DSC02289.jpg?noCache=1356270242532697_185234501606170_1101593196_n.jpg?noCache=1356270732

575084_185234541606166_1690565398_n.jpg?noCache=1356270385533465_185234598272827_149553506_n.jpg?noCache=1356270503252204_185234614939492_892742846_n.jpg?noCache=1356270573

Samo da napomenem da su prve dve slike skoro napravljene dok su ostale od letos. Kad bude bilo malo lepse vreme i kad ga operem bice jos slika kad ga uslikam B)

Svaki vas komentar (pohvala, kritika, predlog,... ma sta god) bi mi puno znacio :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lepo vozilo, prava limuzina! Retko bas vidjam karavane. Odlicna je!

Dobra i oprema skroz.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Ivan

Tesko i da ces vidjati, jako su retki i to su uglavnom 2.4 dizelke. Kaze mi prodavac u jednoj radnji kojem sam ostavio broj sasije kada sam trazio zadnje opruge za njega (kojih naravno nema kod nas u prodaji nigde) da ih je svega nekoliko komada registrovano u celoj Srbiji! U oglasima recimo vidim po neki primerak, ali su svi stranci, verovatno za delove sluze.

Te opruge su mi u sustini i najveci problem u celoj prici jer ih nigde nema a auto je bas pao pozadi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

gledao sam je letos, zapamtio po tome sto je u oglasu -pisalo da je uzeta na neki dug i nije bila jaka cena, predlagao je komsiji :fun:

inace bas fino ocuvana, legla bi mi jedna karavan samo tako

Share this post


Link to post
Share on other sites

@miske

Gledao sam, nasao sam samo jedne; pise 4 komada, neke sportske 35mm za 261 dolar. Cak i da se opredelim za to opet ne znam hocu li resiti problm jer citam ovde da ljudi bas muku muce sa tim na limuzinama, a kamoli ja sa karavanom :no Inace kad smo kod toga cuo sam jednu doduse blesavu pricu da je jedan covek kao resio problem tako sto je stavio opruge sa punta :w00t: a kako i zasto ne znam.

@Riki

Plin je Lovato

Share this post


Link to post
Share on other sites

gledao sam je letos, zapamtio po tome sto je u oglasu -pisalo da je uzeta na neki dug i nije bila jaka cena, predlagao je komsiji :fun:

inace bas fino ocuvana, legla bi mi jedna karavan samo tako

Napravite kompezacije :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Ivan

Tesko i da ces vidjati, jako su retki i to su uglavnom 2.4 dizelke. Kaze mi prodavac u jednoj radnji kojem sam ostavio broj sasije kada sam trazio zadnje opruge za njega (kojih naravno nema kod nas u prodaji nigde) da ih je svega nekoliko komada registrovano u celoj Srbiji! U oglasima recimo vidim po neki primerak, ali su svi stranci, verovatno za delove sluze.

Te opruge su mi u sustini i najveci problem u celoj prici jer ih nigde nema a auto je bas pao pozadi.

Nisam siguran da li si našao opruge, ali probaj ovde :

http://www.ebay.it/sch/i.html?_nkw=Lancia+Kappa+SW+molle&_sacat=0&_odkw=Lancia+Kappa+SW&_osacat=0&_from=R40

http://www.ebay.it/sch/i.html?_trksid=p5197.m570.l1313&_nkw=molle+y10&_sacat=0&_from=R40

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Ivan

Tesko i da ces vidjati, jako su retki i to su uglavnom 2.4 dizelke. Kaze mi prodavac u jednoj radnji kojem sam ostavio broj sasije kada sam trazio zadnje opruge za njega (kojih naravno nema kod nas u prodaji nigde) da ih je svega nekoliko komada registrovano u celoj Srbiji! U oglasima recimo vidim po neki primerak, ali su svi stranci, verovatno za delove sluze.

Te opruge su mi u sustini i najveci problem u celoj prici jer ih nigde nema a auto je bas pao pozadi.

021444908 probaj tu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam ja trenutno set ojacanih zadnjih amortizera i opruga, bile su na autu sa metanom. Amortizeri su 30% tvrdji, a opruge su dosta deblje od fabrickih. Taman bi odgovaralo za karavan zbog tovarenja. Javi se ako te zanima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Ivan

Tesko i da ces vidjati, jako su retki i to su uglavnom 2.4 dizelke. Kaze mi prodavac u jednoj radnji kojem sam ostavio broj sasije kada sam trazio zadnje opruge za njega (kojih naravno nema kod nas u prodaji nigde) da ih je svega nekoliko komada registrovano u celoj Srbiji! U oglasima recimo vidim po neki primerak, ali su svi stranci, verovatno za delove sluze.

Te opruge su mi u sustini i najveci problem u celoj prici jer ih nigde nema a auto je bas pao pozadi.

Jedna od tih nekoliko je blizu mene, u susednoj ulici. Siva metalik :)

MOram reci da Kappa SW lepse izgleda uzivo nego na fotkama...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Narode imam mali problem... Neki pametnjakovic mi je na parkingu bas lepo potkacio desni retrovizor dovoljno da je sa donje strane pukla (naprsla) plastika pa ujedno i viri neki metalni deo. Stako je citavo, a takodje mi ne radi ni sistem za uvlacenje istog retrovizora... Moje pitanje je moze li to nekako da se sanira ili mora da se skida i uzima novo?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam istu takvu kappu lx i vozim je 9 godina. To sto je tvoja malo niza nazad i sto mislis da je pala je problem sto su joj namontirani drugi zadnji amortizeri od sedana, a oni ne mogu da nose karavana*(cudno ali istinito), iako mogu da se namontiraju. Nase kappe nose samonivelisuce zadnje amortizere i oni su i retki i skupi, ali nista im nije ravno, tako probaj da potrazis polovnjake i bice sve u redu, mada i novi nisu lose resenje ako ih nadjes povoljno. Svakako dugo traju.

Sto se tice retrovizora, probaj da ih podmazes, jer su ceste situacije da zaribaju od prljavstine, pa ubaci cevcicu od wd 40 i naprskaj dobro mehanizam, pa ce se mozda desiti da proradi, takodje moras proveriti i da li je prekidac u kabini ispravan u oba polozaja i da daje struju do mehanizma na samom retrovizoru. Ako ne, isti su prekidaci i retrovizori na svim modelima i naci ces ih relativno lako i povoljno, a ako se ne snadjes probacu da te uputim na neka mesta.

Ono sto te moram upozoriti je to da posle nje vise nikada neces naci auto koji ce ti na takav nacin praviti merak u voznji, samo je redovno odrzavaj i znaces zasto je nisam promenio 9 godina! Srecno!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...