Jump to content
FAS Goran
Sign in to follow this  
darko58

Tipo 1.6 / 1.4 - proklizava lamela

Recommended Posts

Danas sam primetio da mi uzbrdo slajfuje malo lamela, u trecu kad se nabije pun gas. Radi se o Fiat Tipu benzincu, da li postoji mogucnost stelovanja sajle ili popustanja?

Share this post


Link to post
Share on other sites

e ne znam da li se meni desava ista stvar, ali bas uzbrdo kad mu dam jaci gas mi se desava da da li secne, ili slajfuje, ne znam kako da objasnim.. ide na plin, ne znam da li je to.. kako to lamela da slajfuje, opisi mi,da vidim da lije to isti problem.. zanima me, jer imamo isti auto, isti motor i agt

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kad ti lamela proklizava... npr. krenes uzbrdo, nabijes mu gas, motor napravi visoke obrtaje, ali auto ne ubrzava u skladu sa zvukom motora, tj. obrtajima. Lamela ne prenosi dobro snagu motora na tockove. Ako ti auto secka kad mu nabijes gas, ili iz nekog drugog razloga slabije vuce uzbrdo, ja mislim da to nema veze sa lamelom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam bas siguran oko toga, ja mislim da spustanje pedale moze dati nekog efekta, u smislu poboljsanja utiska u voznji, to moze da se nasteluje da ti deluje malo bolje, ali ako je lamela zrela za promenu, tu nema druge, mora da se menja. I u tom slucaju ceo set, zbog zamajca, itd.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Juce smo nas trojica bili u kolima i slajfovala je uz brdo a danas sam bio smo ja u koim i nije slajfovala, moracu to u perspektivi da zamenim. Posto vidim da vozis isto tipa,da li si moyda imao problem da ti jede gume poyadi?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vozim ja danas na ravno u trecoj brzini, i dam mu naglo gas , motor bruji , oce da iskoci, a ne prenosi na tockove... Koliko ja znam , to je lamela?!

Skoro sam prebacio 160,000 km , (imam ga od 147,000km) i dobro znam da u trecoj ilil cetvrtoj brzini kad nagazim gas ujeda asfalt i ide kao bizon. Ali izgleda da je tome dosao kraj...

Sta da radim? Kako da proverim? Koliko ce da me kosta? Gde da se nadje?

Hvala lepo i pozdrav

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Set kvacila, ali moralo se to odraziti i pre. Moze svasta nesto da mu se desilo, ali set kvacila menjaj...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Šta je trgovac, što bi menjao ako mu je dobra korpa? Ja sam Rendži prenitovao lamelu i 5 godina vozio bez ikakvih problema i tako prodao auto. Kvačilo za to vreme nije ni milimetar pomerilo visinu. Tada su bili sve neki krš setovi, pa mi je sa ovo bio najsigurniji sport.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako doteras kod mene ce da bude jevtino al putarine i gorivo ce pojedu razliku pa ce ti bude jeftinije da gu radis u nis...

Share this post


Link to post
Share on other sites

A koliko je srednja cena?

ja sam nov ovde i prvi put se javljam na nekom forumu pa mi nezamerite!Lamelu proveravas tako sto podignes rucnu ubacis u trecu brzinu i krenes ostrije.Auto treba da ti se ugasi ako nastavi da radi nevalja lamela,ista ta kosta oko 5000din i majstor ti je otprilike toliko gore dole 1000din.

Share this post


Link to post
Share on other sites

promeni sve i sigurno se vozi,jer delovi su kao za zastavu meni je bila dobra korpa bash bash i na kraju posle 10-ak hiljada kilometra i ona je pukla i o5 skidaj menjach i ceo dan kanal! skidanje menjacha je 50 eura al mozesh da nadjesh i jeftinije.

slazem se sa miljenicom naj bolja provera nema greshke,a zatezanjem kvachila necjesh dobiti nishta.

Edited by Djoxaa

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...