Jump to content
FAS Goran

Recommended Posts

sad iso da pogledam, neda djavo mira

xengst neki a da li je mali ili ne nemam pojma jer se ne vidi ceo cini mi se od kompresora klime

ok, menjacu prvo ulje pa posle veliki servis sa milion spanera :lol:

aj da te smaram jos malo sa 2 pitanja

zasto kazes ulje 10-60, u knjizi pise 10-40 a vidim ranije ste sipali i jedno i drugo

svakako sad ide ovo sto imam a za sledeci put videcemo

i drugo, hoce ponekad da mi se ugasi na plinu na leru

a redovno kad pustim gas prvo obali ler da se skoro ugasi(upali kontrolku za struju) i onda se povrati

sad ga vozim ko sumaher, kocim levom, i primetio sam da je plovak zaglavljen na maximumu, imam osecsaj

da je tu nesto gadno lose, pre neki dan kao nestaje plin i ja na benzin do pumpe i jedva stalo za 700 din

aj necu vise :ice:

Share this post


Link to post
Share on other sites

sad iso da pogledam, neda djavo mira

xengst neki a da li je mali ili ne nemam pojma jer se ne vidi ceo cini mi se od kompresora klime

ok, menjacu prvo ulje pa posle veliki servis sa milion spanera :lol:

aj da te smaram jos malo sa 2 pitanja

zasto kazes ulje 10-60, u knjizi pise 10-40 a vidim ranije ste sipali i jedno i drugo

svakako sad ide ovo sto imam a za sledeci put videcemo

i drugo, hoce ponekad da mi se ugasi na plinu na leru

a redovno kad pustim gas prvo obali ler da se skoro ugasi(upali kontrolku za struju) i onda se povrati

sad ga vozim ko sumaher, kocim levom, i primetio sam da je plovak zaglavljen na maximumu, imam osecsaj

da je tu nesto gadno lose, pre neki dan kao nestaje plin i ja na benzin do pumpe i jedva stalo za 700 din

aj necu vise :ice:

Nije uvek bio raspolozenja za 1100 din. za ulje,tako da je bilo izmena... Moze i Hengst. Slobodno 10w40 ne moze da bude lose,naravno. Trebao bi plin da se podesi. Problem je sto se on tesko podesava na uho, nego ide preko sofvera. Desava se da plovci zaglave. Negad pomaze vadjenje i ciscenje a nekad mora drugi. Kako se ler ponasa na benzinu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

na benzinu je ok, ne gasi ga, drzi priblizno oko 800

imam jednog rodjaka koji radi plin ali je slab sa elekroncima, radi samo venturi

videcu sa njim za plovak bar da resi, valjda je to sve slicno

hvala brate Nikola, imas pice u velikim kolicinama

Share this post


Link to post
Share on other sites

Neka rodjak proba da podesi gas na isparivacu kako bi ti eleiminisao varijacije. Nema neke bas posebne nauke. Ide preko softvera lakse, ali ako je iskusan moze i na uvce. Multiventil moze svakako da ti resi. :thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

i drugo, hoce ponekad da mi se ugasi na plinu na leru

a redovno kad pustim gas prvo obali ler da se skoro ugasi(upali kontrolku za struju) i onda se povrati...

I meni se dešava isto na Delti. Pokušao sam kod majstora na štelovanje - bilo dobro jedno mesec dana pa sad opet tako nekako, slično. Možda zavisi i od kvaliteta plina, jer neki put se dešava a neki put je sve u redu. Ne znam da li bi sekvent varijanta bila bolja po tom pitanju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

od svega dosad sto sam uradio je-

sutra zakazan servis plina i

lecka sam slikao

Nokia0664.jpg

vidim ja tako zanimljiv oblak pa glumim umetnika

Nokia0665.jpg

a onda se setim i ove slike

P2080186.jpg

brat i komsija u svici setili se mene bolesnika na lanciu i uslikali da me zeljkaju :harhar:

Share this post


Link to post
Share on other sites
Filer ulja juri Bosch. Kataloski broj je 0 451 103 317. Razlog je njegova velicina. U prodavnicama nude razne male,malog kapaciteta. Ti mali mogu da naprave problem.

Jel moze neko objasnjenje za ovo? Buduci da neki proizvodjaci imaju stvarno 2 tipa filtera. Jedan manji naravno jedan veci. Ja sam koristio sta sam stigao. Gde bi uopste mogao da nastane problem? Mozda sam vise uzimao manji jer mi sa njim staje 5litara ulja, a kad uzimam vec onda moram 6 da uzmem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

U taj motor po specifikaciji sa filterom staje 5,5 litara, tako da ti ne gine 6. litra. Sto se filtera tice na zapadu su poznate kappe 2,0 sa salterima na blokovima, uzrokovane popucalim klipnjacama. Od 10 stila 2,4 bar 6 je imalo istu havariju motora. Na njega ne moze da stane veci filter. Godinama sam se nagledao tih malih filtera i problema na autima,tako da uvek savetijem ljude da ih izbegnu u sirokom luku i niko nakon toga nema problema. Moje licno misljenje je da filteri prave problem i ne berem brigu ako sam usamljen u tome,a savet je koristiti Bosch ako moze. Iz nekog razloga imaju filter koji je samo za 2,0 20V.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ok. Nije Bosch jedini. Ima Mann 2 tipa filtera, ima Knecht isto dva tipa. Ovi ostali Clean i itd su uglavnom mali.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja sam nasao bosch-ov veliki tacno po sifri sto je Nikola rekao, kod nas tricavih 940 din,

svuda su mi nudili neke manje zamenske i nisu skuplji od 500 ali zdravlje ljubimca je bitno tako da:

bolje da platim na mostu nego na cupriji

Edited by Integralac

Share this post


Link to post
Share on other sites

haha, zezanje

nesto razgovaram sa zenom o autu i ona izjavljuje da je ipak pre bila za alfu 156, ja dodajem da sam ja takodje bio za lybru pre svih i eto iz zezanja ubacim oglas cisto da joj udovoljim (sve za tebe draga)

skinucu oglas naravno, zaljubio sam se u ovu kantu tako da (verovatno) ne sledi joj skora prodaja

Share this post


Link to post
Share on other sites

Posto auto ostaje kod tebe,kad planiras da sredjujes ova udubljenja?

Share this post


Link to post
Share on other sites

huh tesko za sad, plan je da nabavim stranca u istoj boji, godista i motora i da sve prebacim,

ostaje samo krov i zadnja krila (krov srecom ostao citav posle skorasnjeg grada ali hauba ima jedno 7 fleke)

mislim da bi mi to bilo najjeftinije sto se tice spoljasnjosti a i imao bi komplet mehaniku u rezervi

inace uopste nije toliko vidljivo i ne izgleda mnogo ruzno, cak sta vise jedna je od boljih u gradu,

osim jedne bele (kako joj dobro stoji bela)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni licno se kola i ne kupuju :D ,brava mi je na raspolaganju 20 dana u mesecu,i uz to mi drugi placa gorivo i ostalo,zar nije lepo :harhar: .

Share this post


Link to post
Share on other sites

konacno zavrsen test potrosnje

samo gradska

kad nisam sam vozim normalno a kad jesam volim da opletem

sistem napunim na prazno pa teram dok ne stane

u pitanju je plin

15.5 na 100

misljenja???

u pitanju je lambda kontrol, landi uredjaj

Share this post


Link to post
Share on other sites

klima ponekad, kad sam sam, a i nije toplo ovih dana

ovde u ks je uvek neka guzvica

nikad prevelika ali uvek prisutna

e sad gume su mi na 2.3 bara :rofl:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa sta da ti kazem. Nije strasno a nije ni malo. Po meni mozda oko 13 je realno, ali ipag ga treba i nastelovati. Mozes da odes do nekog gas servisa da ti ugrade rucno stelovanje umesto onog step motora cisto za probu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

oprosti Nikola, prso mi windows, danima me zezao, tek sad sam zavrsio instalaciju

elem, Nemanja (bivsi vlasnik) mi je rekao da je kod njega trosio 15 pa sam stoga mislio da je ok

danas sam ja nesto cackao tj obrtao ono dugme na isparivacu i znatno poboljsao rad tj,

sad ima punih 800 lera i drzi konstantno, ranije mi je variralo pa cak se i ugasio par puta

mozda sam i postigao nesto, uglavnom nasao sam mu tacku gde najmirnije radi

sve ovo ostaje ovako dok ne nadjem gde imaju komp za stelovanje

i jedna zanimljivost (kako kome) sa danasnje voznje

tako vozimo se ja i mali i vidim dete pocinje da ljubi sedista i krece

tata nemoj nikad da prodas nasu limuzinu mnogo je volim i da znas

ako budes ponovo kupio golfa izlupacu ga cekicem, mi odsad vozimo samo lancie

bistro, ljubi ga tata :thumbsup:

toliko za danas

Edited by Integralac

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...