Jump to content
FAS Goran

Recommended Posts

Brate ,sta reci,svaka cast!

Izgleda mi fenomenalno i genijalno ona lampa u gepeku :)

Gume su vrh. :thumbup::whistle: :whistle: :thumbup:

Alufelne sto si kupio,jesi li dobio uz njih i gume?

Po meni sto se tice 14ca na puntu najlepse stoje 175/65/14,moj ortak vozi na sportingu,sa nekim lepim pauk ratkapnama i posle alu felni,to je najbolja varijanta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

bile su i gume, ali loše, nisu bile za vožnju... I ja vozim 175/65 R14 zimske, a alufelne sam uzeo 15", ali one će da sačekaju proleće :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Javi se slobodno ako imaš vremena, ja sam tamo dok god traju semestri (nisam student, nego se prilagođavam devojci, pošto živimo tamo zajedno, a inače smo iz Trstenika, pa smo i tamo i ovamo), a inače sam i jednom do tri puta nedeljno na relaciji Kg-Kv... Na kojoj si godini, šta studiraš?

To mi je sada zimski setup, pošto se trenutno radi na sređivanju alu felni koje će da legnu tek kada otopli :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa moram, idem tamo gde mi je lepše :rambo:

Danas sam se bacio na sredjivanje alu felni, pa ću da se malo raspišem na tu temu...

DSC00195.jpg

Felne sam kupio sa oguljenim rubovima, a pošto volim da mi sve to bude pod konac, rešio sam da ih farbam...

Jedna felna je imala odran rub solidno, guma je stojala normalno na njoj, nije ispuštala, ali sam ipak rešio da je odnesem na varenje... Prekjuče je pokupio i tek danas se bacio na posao... Prvo sam šlajfericom odeljao višak vara na grubo, a onda turpijom i šmirglom na fino izveo rub i vratio felnu u prvobitno stanje

DSC00196.jpg

Ošmirglao sam ostale felne, razmastio ih i omatirao mesta za koje git treba da se zalepi... Konsultovao sam se sa prijateljem koji je farbar po profesiji i na njegovu preporuku kupio Body-jev alu git... Čeka me posao da izgitujem to i ošmirglam dok ga ne dovedem u normalu, pa da se bacim na farbanje, ali sam i dalje u nedoumici da li da farbam u istu boju ili da je kombinujem sa mat crnom da to na kraju ispadne nekako ovako

DSC00194xx.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prihvatio sam ideju, možda je to i najbolje rešenje, a i ako mi se ne dopadne mogu da je skinem kada god mi padne napamet, napravio sam šablon i još da naručim foliju i isečem 28 komada po šablonu :thumbup:

Danas palo farbanje, otišao do prodavnice boja i lakova, lik mi pokazao one kartice, ja odabrao neku srebnu sa krupnim perlama i bacio se na posao...

Farbano je samo čelo, tj ovo što je vidljivo, smutio sam 300ml boje i još toliko laka i hartera, više od pola mi je preteklo... Zadovoljan sam kako je ispalo, nije imalo strvki, bačene su dve ruke laka... Moja zamerka što nisam još malo neke detalje pokrio sitnijom šmirglom, ima po negde koji ris, ali to naravno oko prolaznika ne verujem da će da uoči

DSC00200.jpg DSC00202.jpg

Ostalo je još da napravim čepove na strugu, to ću najverovatnije prekosutra kada uhvatim vremena i da ih odnesem na lasersko graviranje abarth logoa, tako da je letnji setup skoro gotov, samo čeka sezonu :thumbup:

Edited by SikterBre

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala ljudi, da ne provodim svaki slobodan trenutak na forumu, verovatno se ne bih ovoliko založio da sve ispadne kako treba, ali kad vidim koliko pojedini vode računa o svojim autima, onda me to malo pokrene da se i ja bacim na radove oko sredjivanja svog... :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Danas se ponovio sa novim brisačima, uzeo u AP Sportu neke grafitne, a ovih dana mi stižu karbon folija koju ću da iskoristim za stubove spolja, da odradim felne izmedju krakova i ako ostane nešto to ću da se malo poigram sa enterijerom i stiže mi folija za tamnjenje štopova, biće zahebano, ali potrudiću se da ispadne kako treba, nego nisam nikada gledao kako se skidaju štopovi, pa ako je neko to radio, svaki savet je dobro došao :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Iznutra imas dva neka srafa i njih odvijes i izvuces lampu napolje, moj burazer u onoj plastici u rezernom tocku pored dizalice ima i neku plastiku kao kljuc neki i ona sluzi bas za odvrtanje tih srafova, ali mozes verovatno i rukom ili nekom gedoricom, videces kad skines cep sa one plastike na C stubu a drugi nize dole pomeri se tepih i vidi se, burazeru je cak taj deo tepiha gde to stoji prosecen da mozes da odvrnes bez pomeranja tepiha. A kakvu si to foliju za tamljene uzeo, jel se malo razvlaci ili je kruta kao ona za stakla?

Share this post


Link to post
Share on other sites

E hvala, znam otprilike o čemu se radi... Nije ista kao za stakla, ja sam pitao lika koji mi je tamnio stakla da mi odradi to, još tada mi je rekao da mora neka druga, a poručio sam ovu

Untitled.jpg

http://www.kupujemprodajem.com/folija-za-farove-i-stop-svetla-1685150-oglas.htm?filter_id=5772063

Share this post


Link to post
Share on other sites

E to je to, ja sam to vidjao na neki stranim sajtovima ali tada nisam nigde video da ima da se uzme kod nas, ja hocu bocne migavce na krilima da zatamnim, ali nisam hteo sprejom posto se vremenom od pranja skida. Hvala za info.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kolega MilanLaki mi je pomenuo da ima negde kod Arene u Bg neka firma koja se bavi isključivo folijama i oznaka folije kojom je on tamnio štopke je Oracal 8500, mada je meni cim malo da to pazarim čak tamo, pa sam naručio ovu, ne verujem da je kvaliteta kao ta Oracal jer je to ipak jako ime medju folijama, ali se nadam da će da završi posao, pokušaću sam da to odradim, i ako je malo komplikovano zbog puno oštrih uglova na faru, pa ako ne uspe videću šta ću, uglavnom imam industrijski fen, gledao sam kako je radio lik koji mi je tamnio stakla, pa kako ispadne...

Share this post


Link to post
Share on other sites

znam koja je firma u pitanju, hvala. A sa fenom budi pazljiv da ne unistis stop

Share this post


Link to post
Share on other sites

lep punto druze! :thumbup: kad legnu alu felne, obavezno slike da vidimo kako je ispalo :thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

1m2 Oracal folije u Difolu je manje od 400 din. verovatno i oni salju postom. Koliko sam video na youtubu svi profi rade sa Oracal folijama

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovo je čak 100x40 ima da bude čipavo za oba fara, ima da mi bude baš knap, nema mesta za grešku :wallbash: jbg da sam znao, ali sad znam, pa ako upropastim ovo, naručiću tamo...

Aj da te pitam jel ima neka caka kod grejanja, da znam odakle da počnem?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako radis sam lakse je da stopka bude na kolima, ako imas nekog da ti pomogne onda je skines i lepis. Ne znam kakva je ta folija, ali ovu Oracal kad zalepis mozes uz lagano zagrevanje da odlepis pa opet lepis. Pogledaj par klipova na youtubu i shvatices kako ide. Kod nas (Punto 3v) imaces najvise problema oko izbacenog migavca.

Nemoj previse grejati/razvlaciti foliju da ne pukne, videces vec kad krenes, nije toliko tesko :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...